سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > مقالات > دين و انديشه  > متون ديني  > سيره حضرت زهرا  
تازه هاي بخش
حضرت فاطمه زهرا(س) باید الگوی اخلاقی و رفتاری بانوان و دختران ایران اسلامی باشد.
بیانیه تاریخی رهبر انقلاب نقشه راه و سند ارزشمند مدیریتی است
...به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل وحدت را عامل تحقق اهداف متعالی انقلاب اسلامی و غلبه بر توطئه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: ۱۲فروردین از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بی شک رونق تولید متضمن حمایت از تولیدات داخلی است.
کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: واحد پاسخگویی بانوان اردبیل در سه ماهه چهارم سال گذشته؛ 1500 مشاوره دینی انجام داد.
رهبر انقلاب به مسئولان: مردمی بودن به ادعا، نیست
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصمم و استوارتر از دیروز، در حمایت از ارزش‌ها در میدان ایستاده است.
جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگی، دینی تبلیغات اسلامی استان اردبیل به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی بیانیه ای صادر کرد.
الگو هاي رفتاري حضرت زهرا(س) در خانواده
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2598
 بازدید امروز : 176
 کل بازدید : 2127987
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1406
سيره حضرت زهرا


اسرار و آثار تسبيح حضرت زهرا
اسرار و آثار تسبيح حضرت زهرا
هر انساني به تناسب بينش و نگرشي كه به جهان هستي وجود پرآشوب خود دارد به دنبال خوشبختي است، و به عبارتي ديگر يكي از مهمترين مسائلي كه همه‏ي انسانها را آگاه يا ناآگاه به خود مشغول داشته است به طوري كه كارهاي زندگي و برنامه‏هايشان را در جهت وصول به آن پي‏ريزي مي‏كنند، مسئله‏ي رسيدن به سعادت و گريزاني از شقاوت است. منتهي از آنجايي كه انسان اختيار دارد، راه خودش را بايد آزادانه انتخاب كند.
 ١٠:٤٤ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش فاطمه زهرا در ولايت
چه كسي را بجاي علي انتخاب كردند؟
فاطمه (س) نه تنها علي (ع) را برادر پيامبر خدا مي‏داند، بلكه بعكس رسول خدا را برادر اميرالمؤمنين مي‏داند. (دقت فرماييد). سپس در جاي ديگر خطبه مي‏فرمايند: قذف اخاه في لهواتها، فلا ينكفي‏ء حتي يطأ صماخها باخمصه، و يخمد لهبها بسيفه، مكرودا في ذات اللَّه، مجتهدا في امراللَّه، قريباً من رسول‏اللَّه، سيداً في اولياء اللَّه، مشمراً، ناصحاً، كادحاً... پيامبر خدا (ص) برادرش علي (ع) را در كام مرگ و خطر مي‏افكند، و او نيز برنمي‏گشت مگر اينكه با شجاعت خود دشمن را مغلوب كند و شر آتشين آنان را با شمشيرش خاموش سازد.
 ١٠:٣٧ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
فاطمه زهرا(س) الگوي جاودان انسان آرماني
فاطمه زهرا(س) الگوي جاودان انسان آرماني
قرار گرفتن انسان در جريان رشد و فراروي، در همه لايه ها و سطوح زندگي فردي و اجتماعي، چکيده و مبناي همه تلاش هاي انسان ها و مکاتب و اديان الهي و غير الهي در طول تاريخ بشري بوده است. «انديشه شرقي» از منظر جامعه شناسي امروز، و«هدايت»، «فلاح» و«رستگاري» در ديدگاه ديني، تلاشي براي همين قرار گرفتن در جريان رشد و فراروي به شمار مي آيند. در اين ميان، نياز بشر به انسان هادي و راهبر براي راهنمايي او به درست قرار گرفتن در اين جريان و همراهي و تا منتهاي بلوغ و شکوفايي آدميت، همواره وجود داشته و احساس مي شده است.
 ١٠:٣٣ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
فاطمه زهرا در صحنه‏ آموزش
فاطمه زهرا در صحنه‏ آموزش
فاطمه‏ ي زهرا (س) در ميان امت اسلامي تنها زني است كه داراي مقام ارجدار عصمت مي‏باشد و بدين وسيله علوم و آگاهيش به عالم غيب، كه از علوم الهي سرچشمه مي‏گيرد، بستگي دارد و پايان و حدودي بر آن متصور نيست و تمام مسائل جهان را در كليه‏ي دورانها مي‏دانست و آنها را مو به مو خبر مي‏داد.
 ١٠:٢٧ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>