شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
صفحه اصلی > مقالات > دين و انديشه  > متون ديني  > سيره حضرت زهرا  
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3495
 بازدید امروز : 763
 کل بازدید : 2387652
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2031
سيره حضرت زهرا


صفات همسران در خانواده فاطمه زهرا(س) و امير مؤمنان(ع)
صفات همسران در خانواده فاطمه زهرا(س) و امير مؤمنان(ع)
تاکنون دانستيم باورهاي پاک و آسمان زاد ما چون با شناخت الگوهاي شايسته همراه شود، ارمغان هايي ارزشمند همانند رويش رشد و انديشه، نوانديشي و کمال جويي به همراه خواهد داشت و در پي آن تمامي دين باوران بسان نيروهايي تازه نفس و هوشمند در سنگرهاي ناپيداي دفاع از ارزش هاي الهي، هماره آماده و بيدار خواهند بود تا از راهزني فکري، فرهنگي استکبار و غارت اندوخته هاي معنوي خدا جويان جلوگيري کنند.
 ١٣:٢٥ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
علم حضرت زهرا
علم حضرت زهرا
محبت اولياي خداوند نسبت به افراد، يك محبت ساده نيست، حتما از عواملي سرچشمه مي‏گيرد كه مهمترين آنها علم و ايمان و تقواست، علاقه‏ي فوق‏العاده‏ي پيامبر (ص) به دخترش فاطمه زهرا دليلي است بر وجود اين امتيازات بزرگ در اين بانوي نمونه‏ي جهان و از اين گذشته وقتي او مي‏فرمايد: «فاطمه برترين زنان جهان» يا «برترين زنان بهشت» است،
 ١٣:٢٣ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
فاطمه زهرا در قيامت
فاطمه زهرا در قيامت
نسان پس از مردن ممكن است هزاران سال بلكه ميليون ها سال در عالم قبر(برزخ)بماند، ولي سرانجام دوباره زنده شده و براي پس دادن اعمالش، به عالم رستاخيز خواهد آمد. در قرآن مجيد آيات زيادي از سختي آن روز سخن به ميان آورده و اضافه مي‏كند كه انسان ها در همچو لحظاتي از ترس و وحشت، نزديكترين افراد خويش را فراموش مي‏كنند.
 ١٣:٢٠ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقدامات اميرالمؤمنين و حضرت زهرا در مورد فدک
پاسخ اميرالمؤمنين (ع) به ابوبكر و عمر در مورد فدك
س از رحلت پيامبر (ص) ابوبكر و عمر نزد اميرالمؤمنين (ع) آمدند و گفتند: درباره‏ي آنچه از پيامبر باقي مانده چه مي‏گوئي؟ فرمود: ما از همه‏ي مردم به پيامبر (ص) سزاوارتريم. عمر گفت: حتي نسبت به اموالي كه در خيبر است؟ فرمود: حتي اموالي كه در خيبر است. عمر پرسيد: حتي نسبت به اموالي كه در فدك است؟ فرمود: حتي اموالي كه در فدك است.
 ١٣:١٢ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>