يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات > دين و انديشه  > مهدويت  
نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2207
 بازدید امروز : 903
 کل بازدید : 1730903
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1562
مهدويت


انتظار صحیح حضرت مهدی (عج)
انتظار به معناي امید و آرزو است، بدون تردید امید و آرزو در زندگي انسان از مؤثرترین عامل تحرك است. جوهره این امیدوراي، همان«خوشبیني» نسبت به آینده بشر و پشتوانه آن نوید حتمي خداوند به پیروزي مستضعفان و صالحان است.
قرآن فرموده: «ما مي خواستیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روي زمین قرار دهیم»، و نیز چنین آمده: «ما پس از«تورات» در كتاب«زبور» چنین نوشتیم كه در آینده، صالحان و پاكان وارثان زمین خواهند بود».
 ١١:٠٠ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج)
سوگند به خدا سيصد و اندي نفر مرد مي آيند در ميانشان 50 نفر زن هستند، در مكه اجتماع مي كنند بي آن كه قبلا وعده داده باشند
امام باقر(ع) در مورد نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج) فرموده اند: ( ... و يجي و اللّه ثلاث ماءة و بضعة عشر رجلا فيهم خمسون امرئة يجتمعون بمكهة علي غير ميعاد قزعا كقزع الخريف)
 ١٠:٣٥ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فوائد دعابراي امام زمان(عج)
- در روز قيامت مورد دعاي اميرالمؤمنين(ع) قرار مي‌ گيرد.
- دعاي امام سجاد(ع) براي دعاکننده است که مشتمل بر کلمات و نکات و فوائد عجيبي است. - دعا براي او مونس و همدم مهربان دعاکننده در روز قيامت است. - خداي متعال به شخص دعاکننده مباهات مي ‌نمايد. - دعا کردن، نشانة اطاعت از اولي الامر است که در قرآن کريم واجب شده.
 ١٠:٢٩ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام زمان و ماه رمضان
هدايت معنوي و باطني انسان ها به دست امام مهدي(عج) است و به برکت وجود معنوي و نوراني اوست که عالم هستي از فيض حق تعالي بهره مند مي شود. حال اگر امام در نهايت بندگي باشد، در عبوديت او رحمت و مهرباني خدا نيز اوج مي گيرد.
فهم حقيقت رمضان و توفيق رسيدن به معبود جز با توسل به پيشگاه مهدي(عج) ميسر نمي شود. دعاي افتتاح هم در ماه رمضان درس سلوک مي دهد که پروردگارا من خواهان تمام خوبي ها و کمالات هستم و مي دانم که راه رسيدن به اين کمالات توسل به امام مهدي(عج) است. پس مرا به برکت وجود او به نهايت نزديکي به خود برسان.
 ٠٩:٢٥ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتظار فرج در كلام رهبري
انتظار فرج يعني انتظار حاكميت قرآن و اسلام. شما به آن چه فعلا جهان در آن قرار دارد، قانع نيستيد؛ حتي به همين پيشرفتي هم كه با انقلاب اسلامي به دست آورديد قانع نيستيد؛ مي ‏خواهيد باز هم به حاكميت قرآن و اسلام نزديك ‏تر شويد، اين انتظار فرج است. انتظار فرج يعني انتظار گشايش از كار انسانيت.
ما براي استقرار قسط و عدل قيام و تلاش كرده‏ايم و باز هم اين ملت در همين راه تلاش خواهد كرد. حركتي كه براي قسط و عدل است، بر حركتي كه در مقابل قسط و عدل ايستاده است، پيروز خواهد شد. در اين، شكي نيست. دنيا به سمت عدل و قسط حركت مي‏ كند و معناي امام زمان و انتظار فرج همين است.
 ٠٩:١٠ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
معنا و مفهوم غيبت
حجت خدا بر روي زمين بر آن ايستاده است. در راه هاي آن حرکت مي کند و در قصرها و خانه هاي آن داخل مي شود. او شرق و غرب زمين را در مي نوردد.
شيخ طوسي در کتاب الغيبة از دومين نايب خاص آن حضرت؛ يعني محمد بن عثمان عمري نقل مي کند: به خدا سوگند، صاحب اين امر هر سال در موسم[حج] حضور مي يابد، در حالي که او مردم را مي بيند و آن ها را مي شناسد، ولي مردم با اين که او را مي بينند، وي را نمي شناسند.
 ٠٨:٣٨ - جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تأکيد بر پيشوايي آخرين امام معصوم(ع)
از آن جايي که شرايط امامت آخرين امام، با پيشوايان پيشين متفاوت بود، از اين رو پافشاري هاي فراواني بر آگاهي بخشي امامت ايشان شده است.
رسول اکرم(ص) در حديثي پر دامنه درباره آن چه در شب معراج ديده بود، پس از بيان ديدن نور پيشوايان معصوم(ع) و آخرين جانشين خود در ميان آن ها، مي فرمايد: «...عرض کردم: پروردگارا! اينان چه کساني هستند؟ فرمود: ايشان پيشوايانند. و اين قائم است. همو که حلال مرا حلال مي کند و حرام مرا را حرام مي سازد.
 ١٢:٥٨ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولين خطبه
اي مردم! ما خاندان پيامبر شما هستيم و از هر كس به خداوند بزرگ و حبيبش، رسول خدا(ص)، سزاوارتريم.
پس اي مردم! من تنها باقيمانده از آدم و يگانه ذخيره نوح پيامبر و خلاصه و برگزيده از ابراهيم و از محمد هستم كه درود خداوند بر آن بزرگوار و خاندانش باد.
 ١٢:٥٤ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحقق وعده الهي
بخدايي که جانم در کف قدرت اوست هيچ شهر و دياري نمي ماند جز اين که در آن نداي يکتايي خدا و رسالت محمد(ص) بامدادان و شامگاهان در آن طنين مي افکند.
بخداي سوگند معناي نهان تأويل آيه شريفه تحقق نمي يابد، مگر هنگامي که حضرت مهدي(عج) ظهور کند و هنگامي که او ظهور کرد بقاياي شرک گرايان از ظهور او ناخرسند مي گردند و کافران حق ستيز به کيفر گناه خود مي رسند....
 ١٢:٤٠ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ظهور حضرت مهدي(عج) آغاز تاريخ
اصل كتاب زندگي بشر بعد از اين است؛ مربوط به آن وقتي است كه حضرت ولي ‏عصر(عج) تشريف بياورند؛ آن جا زندگي انسان تازه شروع مي ‏شود؛ مبدأ تاريخ حقيقي بشر از آن جا به بعد است كه در صراط مستقيم الهي قرار مي‏ گيرد و راه مي ‏افتد، و به آن جايي مي ‏رود كه بايد برسد.
اين، انتظار دنياي برتر براي معنويات و ماديات بشر است. در دوران امام زمان، ماديات انسان ‏ها هم از امروز بهتر خواهد شد، و فقط معنويات نيست. خداي متعال، بشر را داراي جنبه‏ي ماده و معنا آفريده است، و كمال او هم در هر دو جنبه است. حكومت كامله و عادله‏ي الهي هم متكفل هر دو جنبه است.
 ٠٨:٣١ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 صفحه بعدی >>