دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات > دين و انديشه  > مهدويت  
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2367
 بازدید امروز : 625
 کل بازدید : 1830795
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1562
مهدويت


... او خواهد آمد
در تورات كنونى آمده است خداوند به ابراهيم وعده داده كه زمين به ذريه او مى سد. در سفر پيدايش چنين آمده است: و خداوند به ابرام گفت:...
در تمام اديان و مذاهب مختلف جهان اعم از کليميت، مسيحيت، زرتشت، اسلام و ... از مصلحي که در آخر زمان ظهور خواهد کرد و به جنايت ها و خيانت هاي انسان ها خاتمه خواهد داد و شالوده ي حکومت واحد جهاني را، بر اساس عدالت و آزادي استوار خواهد کرد، گفتگو شده است و نويد آن مصلح يزرگ جهان، علاوه بر قرآن مجيد، در تمام کتاب هاي آسماني چون انجيل، تورات و زبور آمده است.
 ٠٠:٤٣ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج)
سوگند به خدا سيصد و اندي نفر مرد مي آيند در ميانشان 50 نفر زن هستند، در مكه اجتماع مي كنند بي آن كه قبلا وعده داده باشند
امام باقر(ع) در مورد نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج) فرموده اند: ( ... و يجي و اللّه ثلاث ماءة و بضعة عشر رجلا فيهم خمسون امرئة يجتمعون بمكهة علي غير ميعاد قزعا كقزع الخريف)
 ١٠:٣٥ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
وظايف جوان منتظر
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛ چون فطرت و طبيعت پاک جوانان همواره با هيجان و پويايي همراه است. پيشرفت و تعالي هر جامعه در گرو پيشرفت جوانان آن است. جوانان، بازوي قدرتمند دفاع و سازندگي در هر جامعه مي‌باشند. در تمام جوامع بشري، جوانان، سمبل نشاط و بالندگي هستند و با تحولات اجتماعي و فرهنگي جامعه خود رابطه مستقيم دارند.
 ١٠:٠٢ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
زنان هنگام ظهور امام زمان عجل الله
چهارصد بانوي برگزيده هستند كه خداوند براي حكومت جهاني حضرت ولي ‏عصر (عج) در آسمان ذخيره كرده است و با ظهور اولين گروه از زناني كه به محضر امام زمان (عج) مي ‏شتابند، آن هايند كه در آن ايام مي ‏زيسته ‏اند
چهارمين گروه ياوران امام زمان (عج)، بانوان پرهيزكاري هستند كه پيش از ظهور حضرت بقية الله (ع) رحلت كرده ‏اند. در وقت ظهور، به ايشان گفته مي ‏شود: "امام تو ظاهر گشته است، اگر مايلي مي ‏تواني حضور داشته باشي". آنان نيز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.
 ٠٩:٣٤ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مفهوم شناسي دکترين مهدويت (1)
ميزگرد مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت
ميزگردي با نام مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت با حضور چند تن از اساتيد حوزه و دانشگاه تشكيل گرديد كه در آن، موضوع مهم دكترين مهدويت بازخواني شد. هر يك از اساتيد، به گوش هاي از مسئله اشاره كردند و به تفسير و تبيين بيشتر موضوع پرداختند.
 ٠٩:٢٠ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تأکيد بر پيشوايي آخرين امام معصوم(ع)
از آن جايي که شرايط امامت آخرين امام، با پيشوايان پيشين متفاوت بود، از اين رو پافشاري هاي فراواني بر آگاهي بخشي امامت ايشان شده است.
رسول اکرم(ص) در حديثي پر دامنه درباره آن چه در شب معراج ديده بود، پس از بيان ديدن نور پيشوايان معصوم(ع) و آخرين جانشين خود در ميان آن ها، مي فرمايد: «...عرض کردم: پروردگارا! اينان چه کساني هستند؟ فرمود: ايشان پيشوايانند. و اين قائم است. همو که حلال مرا حلال مي کند و حرام مرا را حرام مي سازد.
 ١٢:٥٨ - جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحقق وعده الهي
بخدايي که جانم در کف قدرت اوست هيچ شهر و دياري نمي ماند جز اين که در آن نداي يکتايي خدا و رسالت محمد(ص) بامدادان و شامگاهان در آن طنين مي افکند.
بخداي سوگند معناي نهان تأويل آيه شريفه تحقق نمي يابد، مگر هنگامي که حضرت مهدي(عج) ظهور کند و هنگامي که او ظهور کرد بقاياي شرک گرايان از ظهور او ناخرسند مي گردند و کافران حق ستيز به کيفر گناه خود مي رسند....
 ١٣:٣٠ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دلیل بزرگداشت اربعین چیست
بزرگداشت اربعین حسینی
اعتبار اربعین امام حسین(ع) از گذشته، میان شیعه و در تقویم تاریخی وفاداران به امام حسین(ع) شناخته شده بوده است؛ سنتی که تا به امروز در کربلای عراق با قوت برپاست و هر ساله شاهدیم که میلیون ها شیعه، از همه جای دنیا در این روز بر سر مزار امام حسین(ع) گرد می آیند و به عزاداری می پردازند. سئوال این است که دلیل و یا دلایل بزرگداشت سیدالشهداء(ع) در این روز چیست؟ آیا «اربعین» ریشه در مستندات روایی و تاریخی ما دارد؟
 ١٠:٠٧ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتظار صحیح حضرت مهدی (عج)
انتظار به معناي امید و آرزو است، بدون تردید امید و آرزو در زندگي انسان از مؤثرترین عامل تحرك است. جوهره این امیدوراي، همان«خوشبیني» نسبت به آینده بشر و پشتوانه آن نوید حتمي خداوند به پیروزي مستضعفان و صالحان است.
قرآن فرموده: «ما مي خواستیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روي زمین قرار دهیم»، و نیز چنین آمده: «ما پس از«تورات» در كتاب«زبور» چنین نوشتیم كه در آینده، صالحان و پاكان وارثان زمین خواهند بود».
 ١١:٠٠ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فوائد دعابراي امام زمان(عج)
- در روز قيامت مورد دعاي اميرالمؤمنين(ع) قرار مي‌ گيرد.
- دعاي امام سجاد(ع) براي دعاکننده است که مشتمل بر کلمات و نکات و فوائد عجيبي است. - دعا براي او مونس و همدم مهربان دعاکننده در روز قيامت است. - خداي متعال به شخص دعاکننده مباهات مي ‌نمايد. - دعا کردن، نشانة اطاعت از اولي الامر است که در قرآن کريم واجب شده.
 ١٠:٢٩ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>