سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات > دين و انديشه  > مهدويت  
تازه هاي بخش
نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2286
 بازدید امروز : 115
 کل بازدید : 1782320
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/4073
مهدويت


نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج)
سوگند به خدا سيصد و اندي نفر مرد مي آيند در ميانشان 50 نفر زن هستند، در مكه اجتماع مي كنند بي آن كه قبلا وعده داده باشند
امام باقر(ع) در مورد نقش زنان در انقلاب حضرت مهدي(عج) فرموده اند: ( ... و يجي و اللّه ثلاث ماءة و بضعة عشر رجلا فيهم خمسون امرئة يجتمعون بمكهة علي غير ميعاد قزعا كقزع الخريف)
 ١٠:٣٥ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
وظايف جوان منتظر
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛
بي‌ شک جوانان از مهم ‌ترين سرمايه ‌هاي يک جامعه به شمار مي ‌آيند؛ چون فطرت و طبيعت پاک جوانان همواره با هيجان و پويايي همراه است. پيشرفت و تعالي هر جامعه در گرو پيشرفت جوانان آن است. جوانان، بازوي قدرتمند دفاع و سازندگي در هر جامعه مي‌باشند. در تمام جوامع بشري، جوانان، سمبل نشاط و بالندگي هستند و با تحولات اجتماعي و فرهنگي جامعه خود رابطه مستقيم دارند.
 ١٠:٠٢ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
زنان هنگام ظهور امام زمان عجل الله
چهارصد بانوي برگزيده هستند كه خداوند براي حكومت جهاني حضرت ولي ‏عصر (عج) در آسمان ذخيره كرده است و با ظهور اولين گروه از زناني كه به محضر امام زمان (عج) مي ‏شتابند، آن هايند كه در آن ايام مي ‏زيسته ‏اند
چهارمين گروه ياوران امام زمان (عج)، بانوان پرهيزكاري هستند كه پيش از ظهور حضرت بقية الله (ع) رحلت كرده ‏اند. در وقت ظهور، به ايشان گفته مي ‏شود: "امام تو ظاهر گشته است، اگر مايلي مي ‏تواني حضور داشته باشي". آنان نيز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.
 ٠٩:٣٤ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مفهوم شناسي دکترين مهدويت (1)
ميزگرد مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت
ميزگردي با نام مفهوم‌شناسي دكترين مهدويت با حضور چند تن از اساتيد حوزه و دانشگاه تشكيل گرديد كه در آن، موضوع مهم دكترين مهدويت بازخواني شد. هر يك از اساتيد، به گوش هاي از مسئله اشاره كردند و به تفسير و تبيين بيشتر موضوع پرداختند.
 ٠٩:٢٠ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحقق وعده الهي
بخدايي که جانم در کف قدرت اوست هيچ شهر و دياري نمي ماند جز اين که در آن نداي يکتايي خدا و رسالت محمد(ص) بامدادان و شامگاهان در آن طنين مي افکند.
بخداي سوگند معناي نهان تأويل آيه شريفه تحقق نمي يابد، مگر هنگامي که حضرت مهدي(عج) ظهور کند و هنگامي که او ظهور کرد بقاياي شرک گرايان از ظهور او ناخرسند مي گردند و کافران حق ستيز به کيفر گناه خود مي رسند....
 ١٣:٣٠ - جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دلیل بزرگداشت اربعین چیست
بزرگداشت اربعین حسینی
اعتبار اربعین امام حسین(ع) از گذشته، میان شیعه و در تقویم تاریخی وفاداران به امام حسین(ع) شناخته شده بوده است؛ سنتی که تا به امروز در کربلای عراق با قوت برپاست و هر ساله شاهدیم که میلیون ها شیعه، از همه جای دنیا در این روز بر سر مزار امام حسین(ع) گرد می آیند و به عزاداری می پردازند. سئوال این است که دلیل و یا دلایل بزرگداشت سیدالشهداء(ع) در این روز چیست؟ آیا «اربعین» ریشه در مستندات روایی و تاریخی ما دارد؟
 ١٠:٠٧ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتظار صحیح حضرت مهدی (عج)
انتظار به معناي امید و آرزو است، بدون تردید امید و آرزو در زندگي انسان از مؤثرترین عامل تحرك است. جوهره این امیدوراي، همان«خوشبیني» نسبت به آینده بشر و پشتوانه آن نوید حتمي خداوند به پیروزي مستضعفان و صالحان است.
قرآن فرموده: «ما مي خواستیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روي زمین قرار دهیم»، و نیز چنین آمده: «ما پس از«تورات» در كتاب«زبور» چنین نوشتیم كه در آینده، صالحان و پاكان وارثان زمین خواهند بود».
 ١١:٠٠ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فوائد دعابراي امام زمان(عج)
- در روز قيامت مورد دعاي اميرالمؤمنين(ع) قرار مي‌ گيرد.
- دعاي امام سجاد(ع) براي دعاکننده است که مشتمل بر کلمات و نکات و فوائد عجيبي است. - دعا براي او مونس و همدم مهربان دعاکننده در روز قيامت است. - خداي متعال به شخص دعاکننده مباهات مي ‌نمايد. - دعا کردن، نشانة اطاعت از اولي الامر است که در قرآن کريم واجب شده.
 ١٠:٢٩ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام زمان و ماه رمضان
هدايت معنوي و باطني انسان ها به دست امام مهدي(عج) است و به برکت وجود معنوي و نوراني اوست که عالم هستي از فيض حق تعالي بهره مند مي شود. حال اگر امام در نهايت بندگي باشد، در عبوديت او رحمت و مهرباني خدا نيز اوج مي گيرد.
فهم حقيقت رمضان و توفيق رسيدن به معبود جز با توسل به پيشگاه مهدي(عج) ميسر نمي شود. دعاي افتتاح هم در ماه رمضان درس سلوک مي دهد که پروردگارا من خواهان تمام خوبي ها و کمالات هستم و مي دانم که راه رسيدن به اين کمالات توسل به امام مهدي(عج) است. پس مرا به برکت وجود او به نهايت نزديکي به خود برسان.
 ٠٩:٢٥ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتظار فرج در كلام رهبري
انتظار فرج يعني انتظار حاكميت قرآن و اسلام. شما به آن چه فعلا جهان در آن قرار دارد، قانع نيستيد؛ حتي به همين پيشرفتي هم كه با انقلاب اسلامي به دست آورديد قانع نيستيد؛ مي ‏خواهيد باز هم به حاكميت قرآن و اسلام نزديك ‏تر شويد، اين انتظار فرج است. انتظار فرج يعني انتظار گشايش از كار انسانيت.
ما براي استقرار قسط و عدل قيام و تلاش كرده‏ايم و باز هم اين ملت در همين راه تلاش خواهد كرد. حركتي كه براي قسط و عدل است، بر حركتي كه در مقابل قسط و عدل ايستاده است، پيروز خواهد شد. در اين، شكي نيست. دنيا به سمت عدل و قسط حركت مي‏ كند و معناي امام زمان و انتظار فرج همين است.
 ٠٩:١٠ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>