پنج شنبه ٢٨ دی ١٣٩٦
صفحه اصلی > مقالات > مقالات بانوان  
نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6011
 بازدید امروز : 175
 کل بازدید : 1529572
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2031
مقالات بانوان


چگونه عزت نفس دختران را افزايش دهيم؟
کيفيت روابط در دوران کودکي اهميت اساسي دارد زيرا در اين زمان است که بذرهاي عزت نفس کاشته مي شود، تصور مي شود که مادر از اين لحاظ نقش محوري ايفا مي کند
اگر مادر با فرزند رابطه سالم داشته باشد کودک خواهد توانست در مورد خود و توانايي برقراري روابط شخصي و صميمي در بزرگسالي احساس مثبت داشته باشد و عکس اين موضوع صادق است، شکست در ايجاد همبستگي عاطفي با مادر مي تواند به اضطراب دايمي ناشي از بي توجهي يا طرد منجر شود.
 ٠٩:٣٨ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بابا و مامان طلاق نگيريد
طلاق معضلي است كه بسياري با آن دست به گريبانند و طبق مطالعات انجام شده به خصوص در تهران از هر ۴ ازدواج، يك ازدواج منجر به طلاق مي شود كه بيشترين آسيب آن متوجه كودكان خانواده مي شود.
جدايي والدين كودكان را با يك چالش زودرس مواجه مي سازد چرا كه شرايطي پيش روي آن ها قرار مي دهد كه دست كم تا سنين نوجواني و جواني نبايد با آن روبه رو شوند و بدين ترتيب باعث خروج نابهنگام آن ها از عالم كودكي مي شود. در طلاق هميشه پسري كه از پدر خود جدا مي شود
 ١٧:١١ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگسالان هم ورزش کنند
اکثر مردم مي دانند که ورزش کردن براي آن ها مفيد است. در حالي که بسياري از افراد بزرگسال از صحنه فعاليت دور افتاده اند. امروزه تحقيقات نشان داده است، افراد سالخورده با شرايط جسمي متفاوت، بيشترين بهره را از ورزش کردن خواهند برد
و برعکس چنان چه هيچ گونه تحرک و فعاليت بدني نداشته باشند، بسيار متضرر خواهند شد. ورزش تنها براي بزرگسالاني نيست که سن و سال کمتري دارند بلکه براي افراد مسني که به تنهايي قادر به انجام کارهاي روزمره خود بوده و مي توانند پياده روي کنند نيز مفيد است.
 ٠٠:١٢ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با آبکش‌کردن برنج، ویتامین‌ها را دور نریزید!
آبکش کردن برنج موجب از بین رفتن تمام خواص غذایی برنج می شود. ویتامین B1 یا تیامین در پوسته برنج وجود دارد که با جدا کردن پوسته از برنج پنج ششم ویتامین B1 آن از بین می رود و فقط یک ششم ویتامین B1 در دانه های برنج باقی می ماند.
آبکش کردن برنج موجب از بین رفتن تمام خواص غذایی آن می شود. برخی افراد تصور می کنند که آبکش کردن برنج نشاسته آن را از بین می برد و خاصیت چاق کنندگی برنج از بین می رود. درصورتی که برنج آبکش شود، همین یک ششم ویتامین B1 نیز از بین می رود و برنج فاقد ویتامین می شود.
 ٠٩:٠٥ - جمعه ١٥ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همسر داری سخت یا آسان؟
انسان در زندگي مشترک، به دو مهارت ابراز احساسات و توجه به نيازها احتياج دارد.
ابراز احساسات به اين معني که ابتدا احساسات خود را شناسايي و بعد آن ها را بيان کنيد و ترسيم نيازها به اين مفهوم که طرز تقاضا براي خواسته ي خود را برنامه‌ريزي کنيد.
 ١٥:٣٦ - جمعه ١٧ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رعايت چند نكته در انجماد موادغذايي
انجماد، بهترين نحوه نگهداري موادغذايي بوده و موجب متوقف شدن فعاليت ميكرب ها مي شود.
مدت زمان نگهداري موادغذايي گوشتي به صورت انجماد 2 الي 3 ماه، شيريني ها، ميوه ها و اغلب سبزي ها 6 ماه الي يك سال است. موادي كه هيچ گاه نبايد منجمد كرد عبارتند از: خامه، شير، ژله، سس مايونز، كاهو، موز، تربچه، خربزه، طالبي و تخم مرغ سفت.
 ١٧:٥٨ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزه ‌هاي اخلاقي و رفتاري حضرت زهرا(س) براي زنان و دختران
شخصيت و مكتب حضرت زهرا(س) الهام‌ گر يك انديشه سازنده براي انسان‌ هاست. اين انديشه متعالي و سازنده انسان را به سوي رشد و تعالي و شكوفايي ارزش‌ ها و قواي انساني فرا مي‌ خواند تا وي براي اسلام و جامعه، فردي مفيد و ارزشمند باشد.
مكتب فاطمه به دختران و زنان ما مي‌آموزد كه مسئوليت شناس و مسئوليت پذير باشند و بدين نكته اساسي در زندگي خود توجه كنند كه هر كسي بايد در روز قيامت ،‌ پاسخگوي اعمال و استعدادهاي خود باشد.
 ٠٨:٢٧ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تأثیر گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی
آن چه مهم است این نکته می باشد که زن و شوهر چگونه و به چه نحوی با یکدیگر در مورد رنجش ها صحبت می کنند.
در تمام زندگی های زن و شوهری اختلافاتی از کوچک تا بزرگ وجود دارد که بعضی از این اختلافات هر چند کوچک متاسفانه به طلاق ختم می شود.
 ١١:٠٠ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جوان و ازدواج
ازدواج، فرايندي از تعامل بين زن و مرد است كه از مسائل حياتي و سرنوشت ساز محسوب مي‏شود.
ازدواج موفق مي‏تواند مايه آسايش جسم و آرامش روان گردد و اساس سعادت و بهروزي پسران و دختران را بنيان نهد. بر عكس، ازدواج ناموفق ممكن است منشأ بزرگ‏ترين نگراني‏ها و ناراحتي‏ها شود و بناي بدبختي و تيره روزي جوان را پايه گذاري كند.
 ٠٨:٥٨ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
باورهاي منطقي در مورد انتخاب همسر
فرآيند انتخاب همسر براي هر فرد بالغ و مجرد، مرحله اي بسيار مهم و اغلب دشوار محسوب مي‌شود. شايد كمتر انتخاب ديگري ممكن است تا اين اندازه در طول زندگي زوج‌ها مركز توجه و بسيار با اهميت تلقي گردد.
اما متأسفانه، در بحبوحه‌ي دروان معاشقه (نامزدي) افراد جوان اغلب بي ملاحظه مي‌شوند و مشكلات اساسي را در ازدواج ناديده مي‌گيرند و يا اين كه آنها را بررسي نمي‌كنند.
 ١٨:٥٩ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>