چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩
صفحه اصلی > مقالات > مقالات بانوان  
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9985
 بازدید امروز : 116
 کل بازدید : 2385122
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2344
مقالات بانوان


حجاب ضد استعمار
معمولاً آدمی در انجام امور روزمره و بدیهی كه منطبق با نیازهای غریزی و حفظ بقاست. از خود چرایی و چگونگی آن را نمی پرسد.
از جمله اقشاری كه كمتر تن به عادت می دهد و از همه چیز می پرسد، قشر جوان است. نسل جوان با پرسش از آنچه كه تاكنون به عنوان وحی منزل پذیرفته شده، عصیان می كند و به یك باره از خود می پرسد، چرا آدامس جویدن بر سر كلاس درس، دراز كشیدن در میان جمع، بزرگترها را با ضمیر تو مورد خطاب قرار دادن، دروغ گفتن، غیبت كردنم و هر آنچه كه در عرف جامعه به عنوان امری ناپسند جا افتاده است، زشت و قبیح است. با نگاه شك و تردید به عرف و عادت نگریستن و از نو پرسیدن، خصیصه بارز هر نسل جوانی است.
 ٠٨:٤٩ - پنج شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
عفت وحجاب صحيح مانع از ازدواج است ؟
وقتي انسان، از نظر زيستي و فكري و رواني و اجتماعي براي ايفاي نقش همسري آمادگي پيدا مي‏كند، هرگونه احساس و رفتار ازدواج گريزي بي‏دليل است.
پيمودن طريق رشد، نيل به كمال انساني و تقرب به ذات حق تعالي در گرو ارضاي نيازهاي غريزي و فطري انسان است؛ به شرط آن كه تأمين آن‏ها از طريق صحيح و مورد تأييد عقل، شرع و عرف صورت گيرد. از طرف ديگر، قرآن، در آيه سي و دوم سوره نور2 به مردم دستور مي‏دهد مردان و زنان بي‏همسر را همسر دهند.
 ٢٣:٢٥ - سه شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش مردان در رعايت حجاب توسط زنان
آيا به اين موضوع که مردان چه نقشي در محيط خانواده و اجتماع درخصوص رعايت حجاب توسط زنان و دختران مي توانند داشته باشند، انديشيده ايد؟
حتماً ديده ايد پدر و مادراني را که وقتي مشکلي دنيوي براي يکي از فرزندان آنها رخ مي دهد، چگونه خود را به آب و آتش مي زنند تا آن را حل کنند و اين حاکي از مسئوليت پذيري آنهاست و اين ويژگي شامل همه افرادي است که فرزندان خود را دوست مي دارند و علاقمند به خوشبختي آنها در دنيا هستند. و اما اوليايي که از ايمان و اعتقاد ديني لازم برخوردارند، علاوه بر اين که در مقابل مشکلات دنيوي فرزندان خود احساس مسئوليت مي کنند...
 ٢٣:١٣ - سه شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجاب در دين زرتشت
دين زرتشت بر پايه سه اصل انديشه نيک، گفتار نيک و کردار نيک استوار گرديده است.
اي نوعروسان و دامادان! روي سخنم با شماست. به اندرزم گوش دهيد و گفتارم را به خاطر بسپاريد و با غيرت، در پي زندگاني پاك مَنشي برآييد. هر يك از شما بايد در كردار نيك و مهرورزي، بر ديگري پيش دستي جويد تا آن زندگاني مقدس زناشويي، با خوشي و خرّمي همراه باشد… زنان و مرداني كه به اندرز و راهنمايي من گوش فرا مي ‏دهند، آرامش و خوشي زندگي بهره‏شان خواهد بود و سختي و رنج از آنان دورخواهد گشت و به نيك ‏نامي جاوداني خواهند رسيد
 ٢٢:٥٧ - سه شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>