دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات > مقالات بانوان  
نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6350
 بازدید امروز : 211
 کل بازدید : 1638661
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0/2186
مقالات بانوان


خانواده سالم، فرزندان سالم
خانواده نخستين مدرسه اصلي تربيت و محيط رشد است. هيچ بنيادي وجود ندارد كه به اندازه خانواده در تربيت و سرنوشت كودك موثر باشد.
محيط خانواده در تشكيل شخصيت انسان بسيار مؤثر است. سنت ها، الگوها و قوانين آن در كودك اثر دارد. خانواده عامل انتقال فرهنگ، تمدن، آداب و سنت هاي ماست و اهميت آن هميشگي و موجب دوام و بقاي جامعه و فرهنگ است.
 ٢٠:٤٤ - جمعه ١٤ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابتکارهاي ساده در چيدمان خانه
بهتر است براي طراحي دکور اتاق ها علاوه بر وسائلي که در هر خانه اي موجود است از اشيايي استفاده کنيد که به نوعي نماد اعضاي خانواده باشد.
گاهي اوقات بعد از زدن رنگ دلخواه به ديوارها، انتخاب مبلمان مناسب و استفاده بجا از وسائل تزئيني، باز هم احساس مي کنيد که اتاق ظاهري کسل کننده و يکنواخت دارد و با وجود اين که همه چيز سر جاي خود قرار دارد، باز هم به نظر مي رسد که چيزي کم است.
 ٠٩:١٦ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۲ نکته براي نظافت منزل
براي بهتر پاک ‌کردن شيشه و صرفه ‌جويي در هزينه، به‌ جاي شيشه پاک‌کن، مي‌ توانيد از محلول آب و سرکه(۲ قاشق غذاخوري سرکه) استفاده کنيد و با روزنامه يا دستمال، شيشه ‌ها را پاک کنيد.
اگر با گردگيري اوليه، چرم تميز نشد، مقداري کف صابون درست کنيد و با فرچه، کف صابون را روي وسيله چرمي بماليد و با پارچه خشک کنيد، حالا صبر کنيد تا چرم، خوب خشک شود، بعد آن را چرب کنيد و واکس بزنيد.
 ٠٩:٢٠ - چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
قوانين همسرداري براي بانوان
نقش زن در تحکيم رابطه همسران غيرقابل انکار است.
در گذرگاه‌هاي مختلف زندگي بشر، آثار عميقي از رد پاي زنان؛ هم در زندگي‌هاي پايدار و هم در زندگي‌هاي مترلزل و فرو ريخته شده، به چشم مي‌خورد. اين امر خود نشان‌گر اهميت مسئوليت خطير زنان در عرصه ي حفظ، تداوم و تعادل يک رابطه ايده‌آل و مستمر در مبحث همسران مي‌باشد.
 ٠٨:٤١ - سه شنبه ١ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه عزت نفس دختران را افزايش دهيم؟
کيفيت روابط در دوران کودکي اهميت اساسي دارد زيرا در اين زمان است که بذرهاي عزت نفس کاشته مي شود، تصور مي شود که مادر از اين لحاظ نقش محوري ايفا مي کند
اگر مادر با فرزند رابطه سالم داشته باشد کودک خواهد توانست در مورد خود و توانايي برقراري روابط شخصي و صميمي در بزرگسالي احساس مثبت داشته باشد و عکس اين موضوع صادق است، شکست در ايجاد همبستگي عاطفي با مادر مي تواند به اضطراب دايمي ناشي از بي توجهي يا طرد منجر شود.
 ٠٩:٣٨ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بابا و مامان طلاق نگيريد
طلاق معضلي است كه بسياري با آن دست به گريبانند و طبق مطالعات انجام شده به خصوص در تهران از هر ۴ ازدواج، يك ازدواج منجر به طلاق مي شود كه بيشترين آسيب آن متوجه كودكان خانواده مي شود.
جدايي والدين كودكان را با يك چالش زودرس مواجه مي سازد چرا كه شرايطي پيش روي آن ها قرار مي دهد كه دست كم تا سنين نوجواني و جواني نبايد با آن روبه رو شوند و بدين ترتيب باعث خروج نابهنگام آن ها از عالم كودكي مي شود. در طلاق هميشه پسري كه از پدر خود جدا مي شود
 ١٧:١١ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگسالان هم ورزش کنند
اکثر مردم مي دانند که ورزش کردن براي آن ها مفيد است. در حالي که بسياري از افراد بزرگسال از صحنه فعاليت دور افتاده اند. امروزه تحقيقات نشان داده است، افراد سالخورده با شرايط جسمي متفاوت، بيشترين بهره را از ورزش کردن خواهند برد
و برعکس چنان چه هيچ گونه تحرک و فعاليت بدني نداشته باشند، بسيار متضرر خواهند شد. ورزش تنها براي بزرگسالاني نيست که سن و سال کمتري دارند بلکه براي افراد مسني که به تنهايي قادر به انجام کارهاي روزمره خود بوده و مي توانند پياده روي کنند نيز مفيد است.
 ٠٠:١٢ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با آبکش‌کردن برنج، ویتامین‌ها را دور نریزید!
آبکش کردن برنج موجب از بین رفتن تمام خواص غذایی برنج می شود. ویتامین B1 یا تیامین در پوسته برنج وجود دارد که با جدا کردن پوسته از برنج پنج ششم ویتامین B1 آن از بین می رود و فقط یک ششم ویتامین B1 در دانه های برنج باقی می ماند.
آبکش کردن برنج موجب از بین رفتن تمام خواص غذایی آن می شود. برخی افراد تصور می کنند که آبکش کردن برنج نشاسته آن را از بین می برد و خاصیت چاق کنندگی برنج از بین می رود. درصورتی که برنج آبکش شود، همین یک ششم ویتامین B1 نیز از بین می رود و برنج فاقد ویتامین می شود.
 ٠٩:٠٥ - جمعه ١٥ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همسر داری سخت یا آسان؟
انسان در زندگي مشترک، به دو مهارت ابراز احساسات و توجه به نيازها احتياج دارد.
ابراز احساسات به اين معني که ابتدا احساسات خود را شناسايي و بعد آن ها را بيان کنيد و ترسيم نيازها به اين مفهوم که طرز تقاضا براي خواسته ي خود را برنامه‌ريزي کنيد.
 ١٥:٣٦ - جمعه ١٧ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رعايت چند نكته در انجماد موادغذايي
انجماد، بهترين نحوه نگهداري موادغذايي بوده و موجب متوقف شدن فعاليت ميكرب ها مي شود.
مدت زمان نگهداري موادغذايي گوشتي به صورت انجماد 2 الي 3 ماه، شيريني ها، ميوه ها و اغلب سبزي ها 6 ماه الي يك سال است. موادي كه هيچ گاه نبايد منجمد كرد عبارتند از: خامه، شير، ژله، سس مايونز، كاهو، موز، تربچه، خربزه، طالبي و تخم مرغ سفت.
 ١٧:٥٨ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>