دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «اگر الگوی زن، زینب و فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله علیها باشند، کارش عبارت است از فهم درست، هوشیاری در درک موقعیتها و انتخاب بهترین کارها؛ ولو با فداکاری و ایستادن پای همه چیز.» صفحه اصلی > کتاب هفته 
منو اصلی
عنوان

حضرت زهرا سلام الله علیها:  فَجَعَلَ اللهُ...اِطاعَتَنا نِظاماً لِلمِلَّةِ وَ اِمامَتَنا أماناً لِلفِرقَة؛

خدا اطاعت و پیروی از ما اهل بیت را سبب برقراری نظم اجتماعی در امت اسلامی و امامت و رهبری ما را عامل وحدت و درامان ماندن از تفرقه ها قرار داده است.

الاحتجاج علی اهل اللجاج (طبرسی)ج1 ، ص99

عنوان

سخن سه گونه است: راست و دروغ و اصلاح ميان مردم به آن حضرت عرض شد: قربانت اصلاح ميان مردم چيست؟ فرمودند: از كسى سخنى درباره ديگرى مى شنوى كه اگر سخن به گوش او برسد، ناراحت مى شود. پس تو آن ديگرى را مى بينى و برخلاف آنچه شنيده اى، به او مى گويى: از فلانى شنيدم كه در خوبى تو چنين و چنان مى گفت.

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1541
 بازدید امروز : 691
 کل بازدید : 1830861
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1250
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
کتاب هفته
کتاب "گزارشی مستند از کربلا" برگرفته از احادیث اهل بیت و اسناد معتبر تاریخی نوشته محمد محمدیان از سوی انتشارات امیرکبیر در 167 صفحه و دو هزار نسخه منتشر شده است.
 
تاریخ بشر مملو از جنگ و درگیریهاست، از آغازین روزهایی که انسانها زندگی در این کره خاکی را آغاز کرده اند جنگ و درگیری شروع شده و تا کنون نیز ادامه دارد .
 
در میان درگیریهایی که بین اهل حق و اهل باطل بوده است صحنه هایی شگفت انگیز از حق طلبی، استقامت، عزت، ایثار و از جان گذشتگی اهل حق و در مقابل ستمگری، بی رحمی، شقاوت، سنگدلی، تجاوزگری، خون آشامی و کینه جویی اهل باطل در طول تاریخ ثبت شده است که هویت حقیقی این درگیریها را نشان می دهند و شناسنامه دقیقی از اهل حق و اهل باطل ارائه می کنند که برای اهل حق بسیار قابل توجه و جای تأمل و دقت دارد.
 
اما صحنه ای ازدرگیری بین اهل حق و اهل باطل که تمام شاخصهای طرفین را در اوج و کمال داشته باشد و شفافیت آن در حد اعلی نمایان باشد، همچون صحنه کربلا سراغ نداریم .
 
در کربلا اهل حق با تمام قامت، در اوج عزت و در نهایت مظلومیت در بحرانی ترین موقعیت، در بالاترین مراتب معرفت، با بیشترین حد از محبت، با کمال استقامت و با بی نظیرترین ایثار و از جان گذشتی ظاهر شدند و همه این کمالات خود را با خون خویش در دل تاریخ ثبت و بلکه حک نمودند و در مقابل اهل باطل نیز تمام نشانه های راه باطل و گمراهی را در آن میدان از خود بروز داده و به ثبت رساندند .
 
کربلا فقط یک تاریخ نیست که در یک برهه از زمان اتفاق افتاده و به پایان رسیده باشد، کربلا پیامی زنده و جاری است که برای همه اهل حق در طول تاریخ الهام بخش و هدایتگر است .
 
کتاب "گزارشی مستند از کربلا" با هدف طرح و تشریح وقایع مرتبط با این حادثه بزرگ تاریخی از ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلا تا هنگام شهادت آن حضرت تدوین شده است .
 
ورود امام حسین(ع) به کربلا، خاطره ای از امیرالمؤمنین، امان نامه برای عباس و برادرانش، بسته شدن آب به روی کاروان حسینی، عیادت امام و اصحاب در عاشورا، تدبیر نظامی در شب عاشورا، تیر خوردن گلوی امام و اصابت سنگ به پیشانی امام برخی مباحث طرح شده در کتاب هستند .
 
افتادن امام حسین(ع) از اسب بر روی زمین، بازگشت اسب امام به سوی خیمه ها، غارت خیمه های اهل بیت نیز از دیگر موضوعاتی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است .
 
منابع مورد استفاده برای تدوین کتاب، در بخش آخر آمده است .
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.