دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > فلسفه اصلی عزاداری بر سالار شهیدان حفظ مکتب است 
فلسفه اصلی عزاداری بر سالار شهیدان حفظ مکتب است
فلسفه اصلی عزاداری بر سالار شهیدان حفظ مکتب وشریعت است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19   ( آخرين ويرايش : 1398/07/15 )
فلسفه اصلی عزاداری بر سالار شهیدان حفظ مکتب وشریعت است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: عزادارى سیدالشهداء فلسفه‌‏هاى سازنده و تربیتى متعددى دارد که اصلی‌ترین آن حفظ مکتب و شریعت اسلام است.
 
حجت‌الاسلام ستودهبه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام ستوده اظهار داشت: زنده داشتن یاد و تاریخ پرشکوه نهضت حسینى، موجب ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها و تربیت کننده و پرورش‌دهنده روح حماسه و ایثار و مایه حفظ مکتب و شریعت اسلام است.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تصریح کرد: عزادارى براى اهل بیت(ع) پایدارى بین پیروان مکتب و رهبران آن برقرار مى‏سازد و با گذشت قرون و اعصار بین آنان ارتباط عمیق روحی برقرار می‌گردد و همین مسأله موجب نفوذ ناپذیرى امت از تأثیرات و انحرافات دشمنان مى‏گردد و مکتب را از هرگونه تحریفات محفوظ می دارد.
 
ستوده گفت: تاریخ نشان داده است هرچه استعمارگران براى نابودى ملل اسلامى تلاش کرده اند رابطه ملل مسلمان وعلی الخصوص شیعیان را با تاریخ پر افتخار صدر اسلامى قطع نمایند و با ایجاد این خلاء زمینه القاى فرهنگ خود را فراهم آورند در موسم عزاداریها نقشه شوم آنان بهم ریخته است واین از بزرگترین برکات عزاداری برای سالار شهیدان است.
 
ستوده خاطر نشان کرد، برقراری پیوند عمیق عاطفى بین امت و الگوهاى راستین‏، اقامه مجالس دینى در سطح وسیع و آشنا شدن توده‏ها با معارف دینى، پالایش روح و تزکیه نفس، اعلام وفادارى نسبت به مظلوم و مخالفت با ظالم ازدیگر برکات پربار عزادارى است و گریه براى حضرت سیّد الشهداء علیه السلام، وحدت و هماهنگى میان اقشار مختلف اسلامى را در پی داشته است که در سایه گردهمایى مردم در ایام سوگوارى حضرت در مساجد و تکایا و در سینه زنى‏هاى خیابان‏ها قدرت نفوذ ناپذیر امت اسلامی و ملت اسلامى را در برابر نفوذ دشمنان بیمه مى‏کند.
 
حجت‌الاسلام ستوده در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد، فضای معنوی حاکم بر مراسمات عزاداری زمینه را براى تحولات اجتماعى فراهم می‌کند و جامعه را براى حفظ آرمان‏هاى آن حضرت و پیاده کردن آن فراهم مى‏سازد؛ چنان که امام راحل مى‏فرمود: ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم. انقلاب اسلامى ایران و هشت سال دفاع مقدس ارتباط مستقیمى با مجالس سوگوارى و عزادارى داشت. و در طول تاریخ نیز شیعیان با همین مجالس عزادارى، توانسته‏اند هویت جمعى خود را حفظ و در برابر ظالمان و فاسدان ایستادگى کنند وبا این گردهم آیى‏ها، نا له‏ها و سینه‏زنى هاى هماهنگ، قلبهاى مردم را با یکدیگر نزدیک نموده و کدورت‏ها را از بین برده و باعث یکپارچگى ملت اسلامى مى‏شود و از جمعیت پراکنده قدرت بزرگ مى‏سازد.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل با اشاره به فرمایش امام خمینى (ره)تصریح کرد: امت اسلامی با همین اشکهای عاشقانه وتوام با شعورخود براهل بیت(ع) سیلی به راه انداخته است که همه سدهایى را که در مقابل اسلام ایستاده است خرد خواهد کرد.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.