چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > عظمت عزاداری به پیام اصیل آن است 
عظمت عزاداری به پیام اصیل آن است
عظمت عزاداری به پیام اصیل آن است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: عظمت عزاداری به پیام اصیل آن است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: عظمت و شوکت عزاداری‌های مردم حسینی استان اردبیل به پیام و محتوای غنی مداحی‌ها و مرثیه‌سرایی‌هاست.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده در نشست تخصصی کانون مداحان و شعرای اردبیل، اظهار داشت: مداحان و مرثیه‌سرایان استان اردبیل باید از خواندن اشعار بی‌محتوا و فاقد پیام فاخر و غنی پرهیز کنند.
 
وی تصریح کرد: مداحان ما با استفاده از آهنگ‌های سنتی و اشعار دارای پیام و غنای خاص می‌توانند بهترین انتقال‌دهنده فرهنگ و آموزه‌های عاشورایی و کربلایی باشند که در این زمینه وظیفه و رسالت مداحان و شعرا سنگین است.
 
ستوده، ضرورت مخاطب‌شناسی را در حوزه مداحی یادآور شد و خاطر نشان کرد: اگر مداح متناسب با شأن و شوکت دستگاه سید‌الشهدا (ع) اقدام به تدارک برنامه کند قطعاً با استقبال مردمی و همراهی آنها مواجه می‌شود و بالاتر از آن پاداش این کار خود را از صاحب اصلی مراسم حضرت سیدالشهدا (ع) دریافت می‌کند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به شکل‌گیری کانون مداحان و شعرای استان اردبیل در یک دهه اخیر اضافه کرد: این کانون با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مستمر برای مداحان و شعرا سعی می‌کند در کنار آسیب‌شناسی بستری را فراهم کند تا بهترین پیام‌ها از طریق عالی‌ترین شعر و زیبا‌ترین مداحی‌ها انتقال یابد.
 
ستوده بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر به پرهیز از بدعت‌ها و اعمال ناشایست در عزاداری‌ها نیاز داریم چرا که اردبیل به‌عنوان قلب تپنده عزاداری حسینی از طریق صدها کانال و رسانه داخلی و مخاطبان آن مورد رصد قرار می‌گیرد تا مبادا کوچکترین انحراف، بزرگترین آسیب را به دنبال داشته باشد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با تدارکی که اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برای ماه محرم و صفر در نظر گرفته بتوانیم به سرعت زمینه و بستر برگزاری آبرومند عزاداری‌های ماه محرم را شاهد و ناظر باشیم.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.