دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > اقامه عزای حسینی با معرفت از فلسفه قیام باشد 
اقامه عزای حسینی با معرفت از فلسفه قیام باشد
اقامه عزای حسینی با معرفت و شناخت از فلسفه قیام سیدالشهدا (ع) باشد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: اقامه عزای حسینی با معرفت و شناخت از فلسفه قیام سیدالشهدا (ع) باشد
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اقامه عزای امام حسین (ع) در ابعاد حقیقی و پرمحتوا باید بر محور معرفت و شناخت واقعی از قیام سیدالشهدا (ع) و فلسفه این حرکت صورت بگیرد.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در گردهمایی بزرگ عاشوراییان در اردبیل اظهار داشت: عزادارى سیدالشهدا (ع) فلسفه‌‏هاى سازنده و تربیتى متعددى دارد که اصلی‌ترین آن حفظ مکتب و شریعت اسلام است.
 
وی تصریح کرد: زنده داشتن یاد و تاریخ پرشکوه نهضت حسینى، موجب ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها، تربیت‌کننده و پرورش‌دهنده روح حماسه و ایثار و مایه حفظ مکتب و شریعت اسلام است.
 
ستوده خاطر نشان کرد: عزادارى براى اهل بیت (ع) پایدارى بین پیروان مکتب و رهبران آن را برقرار مى‏سازد و با گذشت قرون و اعصار بین آنان ارتباط عمیق روحی برقرار می‌شود.
 
این مسئول اضافه کرد: همین مسأله موجب نفوذ ناپذیرى امت از تأثیرات و انحرافات دشمنان مى‏شود و مکتب را از هرگونه تحریفات محفوظ می‌دارد.
 
وی بیان کرد: تاریخ نشان داده استعمارگران براى نابودى ملل اسلامى تلاش کرده‌اند تا رابطه ملل مسلمان و علی‌الخصوص شیعیان را با تاریخ پرافتخار صدر اسلامى قطع نمایند و با ایجاد این خلأ زمینه القاى فرهنگ خود را فراهم آورند.
 
ستوده یادآور شد: در موسم عزاداری‌ها نقشه شوم دشمنان اسلام به هم ریخته و این از بزرگترین برکات عزاداری برای سالار شهیدان است.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی ادامه داد: برقراری پیوند عمیق عاطفى بین امت و الگوهاى راستین‏، اقامه مجالس دینى در سطح وسیع و آشنا شدن توده‏ها با معارف دینى، پالایش روح و تزکیه نفس، اعلام وفادارى نسبت به مظلوم و مخالفت با ظالم از دیگر برکات پربار عزادارى است.
 
وی گفت: گریه براى حضرت سیدالشهدا (ع)، وحدت و هماهنگى میان اقشار مختلف اسلامى را در پی داشته که در سایه گردهمایى مردم در ایام سوگوارى حضرت در مساجد و تکایا و در سینه‌زنى‏هاى خیابان‏ها قدرت نفوذ ناپذیر امت اسلامی را در برابر نفوذ دشمنان بیمه مى‏کند.
 
ستوده در بخش دیگری از سخنان خود افزود: فضای معنوی حاکم بر مراسمات عزاداری زمینه را براى تحولات اجتماعى فراهم می‌کند و جامعه را براى حفظ آرمان‏هاى آن حضرت و پیاده کردن آن فراهم مى‏سازد، چنان که امام راحل مى‏فرمود: ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم.
 
این خطیب توانا تصریح کرد: انقلاب اسلامى ایران و هشت سال دفاع مقدس ارتباط مستقیمى با مجالس سوگوارى و عزادارى داشت و در طول تاریخ نیز شیعیان با همین مجالس عزادارى توانسته‏اند هویت جمعى خود را حفظ و در برابر ظالمان و فاسدان ایستادگى کنند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان کرد: با این گردهمایى‏ها، ناله‏ها و سینه‏زنى‌هاى هماهنگ، قلبهاى مردم به یکدیگر نزدیک شده و کدورت‏ها از بین می‌رود و موجب یکپارچگى ملت اسلامى شده به طوریکه از جمعیت پراکنده قدرت بزرگ مى‏سازد.
 
وی با اشاره به فرمایش امام خمینى (ره) اضافه کرد: امت اسلامی با همین اشک‌های عاشقانه و توأم با شعور خود بر اهل بیت (ع) سیلی به راه انداخته که همه سدهایى را که در مقابل اسلام ایستاده است، خرد می‌کند.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.