دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  >  پایبندی به سیره معصومین اسباب تحکیم خانواده است 
پایبندی به سیره معصومین اسباب تحکیم خانواده است
پایبندی به سیره معصومین اسباب تحکیم خانواده است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: پایبندی به سیره معصومین اسباب تحکیم خانواده است
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: پایبندی به مسائل دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت اسباب استحکام نظام خانواده و دور شدن از گرایش‌های ناصواب را فراهم می‌آورد.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده در گرامیداشت روز تحکیم خانواده و بازنشستگان اظهار داشت: در جامعه دینی و آموزه‌های اسلامی ارکان تشکیل دهنده جامعه پایبندی به خانواده و دوری از بی‌بند و باری است که امروزه بیش از هر زمان دیگر تحکیم این نهاد ارزشمند را تهدید می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: خانواده به عنوان اولین نهاد در شکل‌گیری جامعه از اهمیت و جایگاه ممتازی برخوردار است و هر‌گونه تلاش و کوشش برای تحکیم خانواده در حقیقت سعی در سالم‌سازی فضای جامعه و اتفاقات ناگوار است.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل یادآور شد: در صورت به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی در خانواده ما شاهد آن هستیم که تمام اعضای خانواده دچار استرس، نگرانی و التهاب می‌شوند که برای دور شدن از این فرایند نامطلوب همه ما باید به قواعد زندگی سالم با پیوست رعایت مسائل دینی و سیره اهل بیت پایبند باشیم.
 
ستوده ارمغان زندگی غربی را دور شدن از این سلامت و آرامش و حرکت به سمت اضطراب و استرس نابجا توصیف کرد و گفت: شالوده سبک زندگی ایرانی - اسلامی اعتقادات و پیوندهای ارزشی است که قطعاً در تمام ابعاد اعم از حوزه اقتصادی، تربیت صحیح فرزندان و ابعاد مختلف زندگی اجتماعی نظاره‌گر این حرکت ماندگار هستیم که اگر بر سیره معصومان و اهل بیت تکیه کنیم آرامش روانی و امنیت خانوادگی بهتر و شایسته‌تر فراهم می‌آید.
 
این مسئول تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام برگرفته از مبانی و معارف اسلامی، دینی و اعتقادی ارزش و اهمیتی خاص به نهاد خانواده و مجموعه بازنشستگان قائل است و به یقین این حرکت‌ها می‌تواند زمینه و بستر تحول همه جانبه را در تمام حوزه‌ها و عرصه‌ها فراهم آورد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در پایان سخنان خود بیان داشت: هر چقدر نهاد خانواده از انحرافات و برخی آسیب‌ها دور بماند به همان میزان تعالی و تکامل آن شکل می‌گیرد و ما قادر خواهیم بود بیش از گذشته بستر و زمینه حرکتی اساسی را در حوزه ارتقا و اعتلای نظام خانواده به وجود آوریم.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.