دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > اردبیل 1400 هیئت مذهبی دارد 
اردبیل 1400 هیئت مذهبی دارد
اردبیل 1400 هیئت مذهبی دارد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: اردبیل 1400 هیئت مذهبی دارد / ترکیب شورای هیئت‌های مذهبی اردبیل مشخص شد
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در سطح استان اردبیل بیش از یک‌هزار و 400 هیئت مذهبی فعالیت می‌کنند که این هیئت‌‌ها در هر شهرستان به صورت مستمر فعال هستند.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده در حاشیه برگزاری انتخابات هیئت‌های مذهبی اظهار داشت: ما شاهد انتخابات هیئت‌های مذهبی در شهرهای مختلف استان اردبیل بودیم به طوری که ترکیب هفت نفره شهرستان اردبیل که در مسجد ججین برگزار شد پس از پایان شمارش آرا معلوم و مشخص شده است.
 
وی با بیان این‌که این هیئت‌ها با همراهی خوب کانون شعرا و مداحان استان اردبیل در طول سال برنامه‌های مختلفی را انجام می‌دهد، تصریح کرد: در آستانه ماه محرم هیئت‌های مذهبی فعالیت‌های منسجمی را آغاز کرده‌اند تا اهداف مورد نظر را عملیاتی کنند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل یادآور شد: ما با همکاری هیئت‌های مذهبی در شهرهای مختلف برنامه‌های خوبی را در مناسبت‌های مذهبی به‌ویژه اعیاد و عزاداری ماه محرم و ماه صفر انجام می‌دهیم که در این زمینه می‌توان به برگزاری دوره‌های ویژه برای فعالان این حوزه اشاره کرد.
 
ستوده اجرای برنامه‌های مذهبی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی بیگانگان از جمله انحرافات و برخی گرایش‌های غلط و نامطلوب را یادآور شد و گفت: تولیت عزاداری‌ها از وظایف هیئت‌های مذهبی است.
 
این مسئول برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای مسئولان و اعضای هیئت‌های مذهبی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این دوره‌ها با هدف ارائه راهکاری مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان صورت می‌گیرد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ادامه داد: ما با همکاری این شوراها نسبت به ترویج عزاداری صحیح اقدامات لازم را انجام داده و سعی می‌کنیم به دور از خرافه‌گرایی و برخی مباحث انحرافی زمینه حرکت صحیح را برای هیئت‌های مذهبی فراهم آوریم.
 
ستوده در پایان سخنان خود اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی بازوان توانمند ما در حوزه اجرا و ارائه برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و معنوی است که سعی داریم از این ظرفیت در مناسبت‌های مختلف بهره بگیریم.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.