چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > مباهله روزی است که نور اسلام درخشیدن گرفت 
مباهله روزی است که نور اسلام درخشیدن گرفت
مباهله روزی است که نور اسلام در آفاق هستی درخشیدن گرفت

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/08/19  
مباهله روزی است که نور اسلام در آفاق هستی درخشیدن گرفت
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گفت:جریان مباهله نقطه عطفی در تاریخ اسلام وروز ابلاغ حقیقت است چرا که در این روز نور اسلام در آفاق هستی درخشیدن گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل،حجت‌الاسلام ستوده با بیان اینکه،جریان مباهله نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می‌شود; چرا که در آن روز بار دیگر نور اسلام در آفاق هستی درخشیدن گرفت و عالمیان در سال نهم هجرت، حقانیت نبوت پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و منزلت اهل بیت آن حضرت را برای چندمین بار به نظاره نشستند و روز مباهله، به‌عنوان یکی دیگر از روزهای جشن و پیروزی و روز دعا و شکرگزاری در تاریخ اسلام ثبت شد.
 
وی تصریح کرد، مباهله روزى است که پیامبر مکرم اسلام، عزیزترین عناصر انسانى خود را به صحنه مى‌آورد و مهمترین نکته‌ى در باب مباهله این است: «و انفسنا و انفسکم» در آن هست؛ «و نساءنا و نساءکم»در آن هست؛
 
وی افزود: در این روز نبی مکرم اسلام(ص) عزیزترین انسانها را انتخاب می‌کند و به صحنه مى‌آورد براى محاجه‌اى که در آن باید تمایز بین حق و باطل و شاخص روشنگر در معرض دیده گان قرار بگیرد.
 
ستوده گفت: در تاریخ پر فراز و نشیب اسلام هیچ سابقه ای وجود ندارد که در راه تبلیغ دین و بیان حقیقت، نبی مکرم اسلام (ص) دست عزیزان خود، فرزندان خود و دختر خود و امیرالمؤمنین را - که برادر و جانشین خود هست - بگیرد و بیاورد وسط میدان؛ استثنائى بودن روز مباهله به این شکل است. یعنى نشان دهنده‌ى این است که بیان حقیقت، ابلاغ حقیقت، خیلی مهم است؛ مى‌آورد به میدان با این داعیه که میگوید بیائیم مباهله کنیم؛ هر کدام بر حق بودیم، بماند، هر کدام بر خلاف حق بودیم، ریشه‌کن بشود با عذاب الهى.
 
حجت‌الاسلام ستوده تصریح کرد: نزول آیه مبارکه مباهله، واضحترین دلیل بر فضیلت و عالی ترین مدرک برای حقانیت باورهای شیعه در مورد امامت و خلافت علی علیه السلام بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می باشد چراکه در این آیه وجود مقدس امیرمؤمنان علی علیه السلام به منزله جان پیامبر شناخته شده است و این حقیقت غیرقابل انکار - که از منظر تمام دانشمندان شیعه و اهل سنت جای تردید و شبهه در آن وجود ندارد - اثبات می‌کند که دومین شخص عالم امکان، علی (ع) است که شایستگی جانشینی حضرت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله بعد از رحلتش منحصر در شخصیت وی می باشد.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل خاطر نشان کرد، خدای متعال در آیه مباهله حکم نموده است که علی علیه السلام جان رسول خدا صلی الله علیه و آله می باشد، و از این حکم معلوم می‌شود که امیرمؤمنان به بالاترین درجه فضیلت و برتری نائل شده است.
 
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.