چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > جنگ هشت ساله خود‌باوري‌ ايرانيان را شکوفا کرد 
جنگ هشت ساله خود‌باوري‌ ايرانيان را شکوفا کرد
جنگ هشت ساله خود‌باوري‌ ايرانيان را شکوفا کرد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/07/26  
مدير‌کل تبليغات اسلامي استان اردبيل: جنگ هشت ساله خود‌باوري‌ ايرانيان را شکوفا کرد
مدير‌کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: جنگ هشت ساله تحميل شده به ملت ايران سبب شد تا اعتماد به نفس و خود‌باوري ايرانيان ارتقا يابد.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي ستوده 3 مهر 92 در مصاحبه اي اظهار داشت: شايسته آن است که بر اساس همين اعتماد به نفس و خودباوري بر روي پاي خود مي‌ايستاديم که اين امر امروز اتفاق افتاده به طوري که بر اساس فرمايش امام راحل (ره) ما در اين جنگ ابهت دو دولت شرق و غرب را شکستيم و توانستيم دشمنان را زمين‌گير کنيم.
 
وي خاطرنشان کرد: در سايه همين اعتماد به نفس و خودباوري‌ها در 34 سال اخير در تمام عرصه‌ها به بهترين و شايسته‌ترين شکل خودنمايي کرديم و توانستيم استعداد و توانمان را به نمايش بگذاريم.
 
مدير‌کل تبليغات اسلامي استان اردبيل به دستاوردهاي داخلي دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شکوفايي استعداد و خلاقيت‌ها ديگر دستاوري بود که ما در جنگ هشت ساله به آن دست پيدا کرديم به طوري که در اين جنگ نابرابر فرزندان اين مرز و بوم نخبگي خود را تمام عيار نشان داده و در پايان جنگ چنان دشمن را غافلگير کردند که گويي ما در جنگ هشت ساله شرق و غرب را به زانو در آورديم که به معناي واقعي اينگونه نيز بود.
 
حجت الاسلام ستوده، تصميم استراتژيک امام راحل (ره) را در شرکت دادن نيروهاي مردمي در جنگ يادآور شد و اذعان داشت: شکل‌گيري نيروي انساني بي‌ادعا و خالص همچون بسيج ثمره اين تصميم استراتژيک بود در صورتي که ليبرال‌ها و جناح بني صدر معتقد بودند که جنگ را تنها با ارتش بايد مديريت کرد و به سرانجام رساند.
 
وي رشد باورهاي ديني و تولد تفکر بسيجي را دو دستاورد داخلي جنگ هشت ساله توصيف کرد و يادآور شد: به يقين بايد گفت در اين دو دستاورد نيز توانستيم سدي بزرگ در برابر خواسته نابجاي دشمن ايجاد کنيم و ايدئولوژي کار‌آمد دفاع مقدس را بر تمام تفکرات غالب سازيم.
 
مدير‌کل تبليغات اسلامي استان اردبيل با اشاره به رشد فضايل اخلاقي و معنوي در سايه جنگ هشت ساله تصريح کرد: يکي ديگر از دستاوردهاي جنگ هشت ساله تحول در صنايع دفاعي کشور بود به طوري که شعار زيباي نياز ايراني بايد به دست ايراني برطرف شود، تحقق و عينيت يافت.
 
حجت الاسلام ستوده از احساس تکليف براي دفاع به عنوان يک دستاورد عظيم دوران دفاع مقدس ياد کرد و افزود: حضور داوطلبانه مردم در جنگ سنجش ظرفيت دفاعي مردم و مشارکت نيروهاي مردمي اعم از شهري، روستايي و عشايري از ديگر الزامات انجام اين تکليف حقيقي در دفاع از اين مرز و بوم بود.
 
وي به تجارب ارزشمند سياسي، اقتصادي، نظامي و فرهنگي در اين جنگ هشت ساله اشاره کرد و بيان داشت: ما گويي از پشتيباني مردم در تمام عرصه‌ها به نمايش گذاشتيم و به يقين در اين مسير توانستيم اهدافمان را عملياتي کنيم.
 
مدير‌کل تبليغات اسلامي استان اردبيل ضرورت تحکيم وحدت ملي را در سايه اين جنگ نابرابر يادآور شد و ادامه داد: اين جنگ در حقيقت آزمون روشنفکري و دفاع جانانه از مرز و بوم بود که به يقين تاثيرش در نگرش‌هاي علمي - پژوهشي دانشگاه‌ها و مراکز عالي کشور شاهد هستيم.
 
حجت الاسلام ستوده از دفاع مقدس به عنوان آزمون کارآمدي نظام جمهوري اسلامي ايران ياد کرد و افزود: در اين آزمون ما نه به خاطر ايراني بودن و زبان فارسي و مسائل قومي و قبيله‌اي بلکه به خاطر اسلام توانستيم بر دشمنان قسم خورده انقلاب پيروز شده و غلبه کنيم.
 
اين مسئول در پايان اذعان داشت: با مرور اين دستاوردهاي عظيم به خوبي درمي‌يابيم که جنگ هشت ساله الطاف خفيه الهي در خود اتکايي واقعي ايرانيان بوده است که به مرور زمان آثار گران‌سنگ آن نمايان مي‌شود.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.