دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > دبير جمعيت بانوان  > ازدواج منطبق بر آموزه‌های دینی پایدار است 
ازدواج منطبق بر آموزه‌های دینی پایدار است
ازدواج منطبق بر آموزه‌های دینی پایدار است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/07/26  
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته اردبیل: ازدواج منطبق بر آموزه‌های دینی پایدار است
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان اردبیل گفت: ازدواج منطبق با آموزه‌های دینی اساس جامعه موفق و پویا است.
 
سارا حقی در همایش ازدواج آسان در اردبیل اظهار داشت: ازدواج آسان و پایدار اساس جامعه موفق و پویا است و توجه به این امر موجب کاهش نابسامانی‌ها و ناهنجاری اخلاقی می‌شود.
 
وی تصریح کرد: التزام به آموزه‌های اعتقادی و عبادی نقش مهمی در تقویت بنیان‌های خانواده به ویژه در تربیت اخلاقی و معنوی آنان دارند که این امر با ازدواج منطبق با آموزه‌های دینی میسر است.
 
حقی ازدواج منطبق با آموزه‌های دینی را اساس جامعه موفق و پویا عنوان کرد و افزود: برخورداری همسران از باورهای دینی و اعتقادی در تحکیم خانواده تأثیر اساسی دارد.
 
کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل خاطر نشان کرد: بیگانگی و بی‌توجهی به اعتقادات و باورهای مذهبی، موجب مشکلات جدی در زندگی می‌شود که در این خصوص خداوند متعال در آیه 124 سوره طه قرآن می‌فرماید: «هر کس از یاد و ذکر من روی‌گردان شود در زندگی سختی قرار می‌گیرد.»
 
وی به نقش باورهای دینی در زندگی اشاره کرد و ادامه داد: باور به خدا همه رفتارها و زندگی خانوادگی را به سوی کسب رضایت خداوند سوق میدهد.
 
حقی یادآور شد: فردی که خدا را ناظر اعمال خود می‌داند، تلاش می‌کند در برخورد با اعضای خانواده و انجام وظایف خانوادگی رضایت الهی را جلب کند در این میان روی‌گردانی از باورهای دینی و اعتقادی، آرامش و لذت را از زندگی می‌ستاند و موجب حیرت و سرگردانی و احساس پوچی می‌شود، ممکن است علی‌رغم امکانات مادی و رفاهی خوبی که دارد اما زندگی آرام و مطمئنی نداشته باشد.
 
وی گفت: همسران از طریق الگو و اسوه بودن برای فرزندان، نقش مؤثری در گرایش فرزندان به عبادت و معنویت دارند و در خانواده‌ای که التزام عملی به اعتقادات و عبادات وجود دارد، آرامش روانی، نورانیت درونی و مسائل اخلاقی موج می‌‌زند همچنین پیشرفت مادی و معنوی و حس وظیفه‌شناسی نسبت به دیگران در این خانواده‌ها بسیار بالا است.
 
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگی، دینی استان در پایان افزود: ایمان به خدا و راز و نیاز با او به انسان امید و توان می‌دهد و انسان احساس می‌کند به پناهگاه مطمئن و با قدرتی متکی است از این رو احساس نشاط و توانمندی می‌‌کند و این نشاط در زندگی خانوادگی تأثیرگذار بوده و در راستای آن جامعه نیز از پویایی و طراوت بالایی برخوردار است.
 
کودکان معصوم‌ترین سرمایه‌های کشور هستند
 
کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان در مراسم گرامیداشت هفته کودک و نوجوان در اردبیل اظهار داشت: کودکان معصوم‌ترین سرمایه آینده این نظام و انقلاب هستند که باید حق و حقوقشان مورد صیانت قرار گیرد.
 
حقی تصریح کرد: در راستای فرا رسیدن هفته ملی کودک و نوجوان برنامه‌های مختلف فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ دینی در بین کودکان و نوجوانان به همت اداره تبلیغات اسلامی اردبیل در مناطق مختلف در حال برگزاری است.
 
وی به عناوین این برنامه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در هفته ملی کودک و نوجوان برنامه‌هایی از قبیل اعزام سخنران و اساتید حوزوی و دانشگاهی به مدارس و مساجد و کانون‌ها، هیئت مذهبی و همچنین دستگاه‌های عضو کمیته هفته ملی کودک، برگزاری گفتمان‌های مدارس و مساجد ویژه خانواده‌ها، کودکان و والدین، اطلاع‌رسانی از طریق سایت تبیان اردبیل و سایت ido سازمان تبلیغات اسلامی، معرفی بازی‌های دیجیتالی و ارائه کتاب‌های دیجیتال از طریق سایت تبیان اردبیل در حال برگزاری است.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.