دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > حضرت مسلم بن عقيل سفير عاشورا است 
حضرت مسلم بن عقيل سفير عاشورا است
حضرت مسلم بن عقيل سفير راستين قيام عاشورا است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/07/26  
حضرت مسلم بن عقيل سفير راستين قيام عاشورا است
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: حضرت مسلم بن عقيل سفير راستين حضرت ابا عبادالله الحسين (ع) در قيام عاشورا است که با شهادت خود دلدادگي پيروان مکتب حسيني را به اثبات رساند.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقيل (ع) در جمع عزاداران هيئت اشک ريزان باب الحوائج (ع) اردبيل در سخناني از آن حضرت به عنوان سفير راستين حضرت اباعبدالله الحسين (ع) در قيام عاشورا ياد کرد و بزرگداشت سالروز شهادت آن بزرگوار را ارج نهادن به شعائر ديني و مکتب اباعبدالله الحسين (ع) دانست.
 
وي در ادامه به ويژگي هاي شاخص حضرت مسلم اشاره کرد و افزود: دليرى خارق العاده مسلم که يکى از برجسته ترين ويژگي هاى شناخته شده اوست صرفا برخاسته از آموزش هاى نظامى و بدنى وى نبوده است اين ويژگى مانند صفات وى نتيجه تعلم در مدرسه اى است که در آن از تمام آزمون هاى نظرى و علمى سرافراز بيرون آمد مدرسه اى که ممتاز به داشتن معلمينى فوق العاده نيرومند و مسلط در زمينه هاى علم و عمل بود.
 
حجت الاسلام ستوده افزود: مسلم بن عقيل (ع) در مکتب کساني تربيت يافت که آنان معلمان انسانيت و امت اسلامى هستند همان ها که سيد رسولان، حکمت و علم خود را تنها در اختيار آنان گذاشت و آنان را بر ديگران برترى بخشيد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان در پايان با تاکيد بر ضرورت تدوين برنامه هاي پربار در ايام محرم، توجه داشتن به اهداف قيام کربلا و تبيين آن در بين نسل جوان را لازم و ضروري دانست و از همگان خواست تا با بينش و بصيرت بالا و به دور از بدعت ها در تعظيم شعائر ديني گام بردارند.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.