هرگاه در هر زمینه ای اعتقادات شخصی بیشتر از اعتقادات او باشد ، ریا سر بلند میکند
منو اصلی
اخبار تصويري
 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مساله پوشش و حفظ حجاب خاص دنیای اسلام و حتی دنیای ادیان نیست.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای با خبرنگار اداره روابط عمومی این استان، گفت: مساله پوشش و حفظ حجاب خاص دنیای اسلام و حتی دنیای ادیان نیست و این مساله نیاز فطری انسان است که حتی در جوامع اولیه و به دور ازتمدن و مذهب هم مورد توجه قرار گرفته بود.

 • کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حجاب و عفاف اصل مهم در تربیت دختران امروز و مادران فردا برای داشتن نسلی انقلابی است.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، ساراحقی در مصاحبه ی به مناسبت فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف گفت: پوشش برای همه مردم، یک فرهنگ است و حجاب ارزنده ترین زینت برای زنان مسلمان محسوب می‌شود و تحقق فرهنگ حجاب و عفاف، نیازمند حرکت‌های فرهنگی سازنده‌ای است که، برگزاری کارگاه های آموزشی، تشویق، فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری، ترویج فرهنگ غیرت، توصیه به حجاب و نهی از بی حجابی و جلوه گری از جمله این اقدامات فرهنگی است.

 • کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: با محوريت قرار دادن سياست هاي کلي "خانواده" مقام معظم رهبري در محتوا دهي به ظرفيت هاي سازمان تبليغات اسلامي تلاش خواهيم کرد.
  کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: با محوريت قرار دادن سياست هاي کلي "خانواده" مقام معظم رهبري در محتوا دهي به ظرفيت هاي سازمان تبليغات اسلامي تلاش خواهيم کرد.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل ضمن تاکید به شناسایی مکان های ترویج بد حجابی در جامعه گفت:آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی آثار بدحجابی نقش موثری در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ایفا می‌کند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته عفاف و حجاب که در محل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد اظهار کرد: آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی آثار بدحجابی نقش موثری در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ایفا می‌کند که به همین منظور شناسایی مکان‌های ترویج بد حجابی در جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

نظرسنجی
به نظر شما جمعيت بانوان فرهيخته از چه قشري بايد باشد

دانشگاهي
حوزوي
افراد صاحب منصب
افراد برجسته در همه زمينه ها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1287
 بازدید امروز : 965
 کل بازدید : 1730965
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2344
مقالات
منشاء زنجير زني، سينه زني، تعزيه و علامت از كدام فرهنگ و ملل است؟
اصل سنت «سينه زني» در ميان عرب ها رايج بوده و بعد ها به صورت موجود در آمده است . اين گونه عزاداري ابتدا به صورت فردي بوده و زماني كه سوگواري علني و گسترده شد- خصوصا در زمان صفويه – به شكل گروهي در آمده است.
« تعزيه»، عبارت است از مجسم كردن و نمايش دادن واقعه جانسوز عاشورا. ظاهرا اين نوع عزاداري در دوره كريم خان زند در ايران معمول و در زمان صفويه رايج شد و در زمان ناصر الدين شاه گسترش يافت منشا آن هم مشاهدات شاه در سفرهاي خود از تئاترهاي اروپا بوده كه اين امر، نمايش دهي را در واقعه عاشورا عيني ساخته است. بايد توجه داشت كه اجراي تعزيه، مخصوص ايران نبوده و در كشورهاي اسلامي و شيعي ديگري نيز سنت مورد توجه بوده است و با سبك هاي گوناگون و اعتقادات و مراسم مختلف و ابزار و ادوات ديگري اجرا مي شود؛ از جمله در هند و پاكستان كه رواج بيشتري دارد.
 ١٢:٤٨ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
علل قيام امام حسين(ع)
يزيد به والي خود در مدينه نوشت: حسين و عبدالله بن زبير و عبدالله بن عمر را احضار نموده و از آن ها بيعت بگير و اگر بيعت نکردند آن ها را گردن بزن و سرشان را براي من به شام بفرست.
حکومت بني اميه از طريق احياي تعصبات قبيله اي و وادار کردن شعراي قبايل بر هجو قبيله رقيب، و نيز از طريق ايجاد اختلاف ميان اعراب اصيل و موالي، سعي مي کرد ريشه هاي وحدت اسلامي را متزلزل کند. در حالي که شکوه و عظمت اسلام وابسته به همين وحدت ميان امت اسلامي است.
 ١٢:٢٨ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
پيروزي خون بر شمشير و بقاي دين
مذهب و تمدن امروز بشر مديون قيام عاشورا است. آيـا بـا وجـود حكومت هايي سفاك و بي اعتقاد و تابع جاهليت، كه اصـل وحي الهي و نبوت محمدي را منكر بودند، مانند حكومت يزيد و ولـيد بن يزيد بن عبدالملك و... اسلام بر جاي مي ماند
اگر قيام عاشورا نبود، ابوسفيانيان قلم سرخ بر رخسار وحي و قرآن مي كشيدند. يـزيد گمان مي كرد با كشتن حسين و يارانش مي تواند اساس وحي را بـرچـيند و به شعار پوسيده و آرمان جاهلانه جدش ابوسفيان و پدرش معاويه لباس تحقق بپوشاند. قـيام خون بار عاشورا گذشته از اين كه روحيه آزادي خواهي و ستم سـوزي و پـيكار با خودكامگي و استبداد را در دل هاي مستعد زنده كـرد و مـنشا پيدايش نهضت هاي بي شماري عليه استكبار و استعمار گـرديـد
 ١٢:١٢ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرهنگ عاشورا در سيره معصومين(ع)
نهضت امام حسين‏(ع) نهضتي مقدس، متعالي و روحاني بود. پاكي، خلوص، بي‏ اعتنايي به دنيا، بري بودن از اغراض شخصي و آز و جاه‏ طلبي و خودخواهي از ويژگي هاي اين قيام است.
انقلاب آن حضرت درس قسط، عدالت، توحيد، شرافت، ايثار و فداكاري به مردم داد. فرزند پيامبر(ص) با خون خويش درخت اسلام را كه رو به خشكيدگي گذاشته بود، آبياري كرد و در تاريكي ظلم و فساد بني‏ اميه درخششي بوجود آورد كه آن محيط ظلماني را نور و روشنايي بخشيد و بزرگراه سعادت را نمايان كرد
 ١٢:٠٦ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

رسول اكرم صلى الله عليه و آله : حَسِّنوا أَخلاقَكُم وَالطُفوا بِجيرانِكُم وَأكرِموا نِساءَ كُم تَدخُلُوا الجَنَّةَ بِغَيرِ حِسابٍ؛

اخلاق خود را نيكو كنيد و با همسايگان خود مهربان باشيد و زنان خود را گرامى بداريد تا بى حساب وارد بهشت شويد.

 

التوحيد، ص 127

 

سخن روز

غرور و خودبزرگ‌بینی از جمله آفاتی است که با کوچکترین بی‌توجهی همه به شکل کوتاه مدت و یا بلندمدت به آن گرفتار می‌شویم و در این دوران احساس خوبی نیز به خود داریم، اما نمی‌دانیم این حس خوب ارمغان شیطان است که در آینده نه چندان دور، به شدت گریبانمان را خواهد فشرد.

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اوقات شرعی
ساعت
© Jbf-ar.org . All rights reserved.