دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > دبير جمعيت بانوان  > تلاش براي پذيرش قلبي حجاب و عفاف 
تلاش براي پذيرش قلبي حجاب و عفاف
تلاش براي پذيرش قلبي حجاب و عفاف در اولويت فرهنگ سازي حجاب است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/22  
تلاش براي پذيرش قلبي حجاب و عفاف در اولويت فرهنگ سازي حجاب است
دبير کارگروه حجاب و عفاف استان گفت تلاش براي پذيرش قلبي حجاب و عفاف در اولويت تبليغ و فرهنگ سازي حجاب است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، سارا حقي در مصاحبه اي به مناسبت 21 تير ماه روز حجاب و عفاف، در سخناني رعايت حجاب و عفاف در جامعه را عامل مهمي براي کاهش بساري از آسيب هاي اجتماعي دانست.
 
وي افزود زن، حقيقت بسيار ارزشمندي است که به سبب ساختار وجودي در فرايند تعليم و تربيت و تکامل، نقش موثري ايفا مي کند در اين راستا صيانت از شخصيت وي و مصون نگه داشتن آن از آسيب هاي گوناگون، وظيفه اي است که دين مقدس اسلام تاکيد فراواني بر آن کرده است.
 
دبير کارگروه حجاب و عفاف استان با بيان اينکه تلاش براي پذيرش دروني و قلبي حجاب و عفاف در اولويت تبليغ فرهنگ حجاب است، افزود مراقبت و نظارت عمومي يا امر به معروف و نهي از منکر که در آيات و روايات ديني به عنوان يک تکليف مهم، مقدس و واجب اعلام شده است، از راهکارهاي مهم توسعه فرهنگ حجاب براي سالم سازي محيط زندگي اجتماعي از آلودگي ها و مفاسد اخلاقي و اجتماعي مي باشد.
 
حقي ضمن تبيين عوارض عدم رعايت عفاف در جامعه، به نقش مسئولين فرهنگي در مهار اين معضل اجتماعي اشاره کرد و افزود حضور غير عفيفانه زنان در جامعه باعث سوء اخلاق و صفات و رفتار بسياري از مردان به ويژه جوانان و ناتواني آنان در مديريت صحيح نيروهاي دروني خود مي شود. چنين افرادي علاوه بر اين که نمي توانند در حيات تکاملي خويش قوانين و نيازهاي نفس و روح را رعايت کنند، هرگز توانايي مديريت ديگران و نظم بخشيدن به آنان را بر اساس ضوابط صحيح روحي و اسلامي نخواهند داشت که در اين ميان مسئولين فرهنگي بايد با تدوين برنامه هاي مستمر و مداوم، به دور از موازي کاري و نيز با ارائه طرح هاي آموزشي و تربيتي ويژه بانوان علي الخصوص دختران دانش آموز در ترويج فرهنگ حجاب و عفاف تلاش کنند.
 
کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل در پايان با بيان اينکه تبليغ فرهنگ حجاب و عفاف بايد مطابق با مباني نظري اسلام در تربيت ديني باشد افزود عدم تعريف و تعيين حدود، عدم هماهنگي ميان دستگاه هاي دولتي، غلبه روش هاي غلط بر روش هاي صحيح، نوعي گريز و مقابله جوانان را به دنبال داشته است که در اين رابطه نيز مي توان به کمک روش هاي الگوي تکريم شخصيت، محبت، تشويق و استدلال منطقي، فرهنگ حجاب و عفاف را در جامعه نهادينه کرد.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.