چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > 1000 مبلغ در رمضان برنامه خواهند داشت 
1000 مبلغ در رمضان برنامه خواهند داشت
1000 مبلغ در ماه مبارک رمضان برنامه معنوی خواهند داشت

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/20  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل: 1000 مبلغ در ماه مبارک رمضان برنامه معنوی خواهند داشت
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت بیش از یک‌هزار مبلغ در ماه مبارک رمضان با حضور در مساجد و اماکن مذهبی برنامه اجرا کرده و پاسخگوی شبهات جوانان و نوجوانان می‌باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در همایش روحانیان و مبلغان دینی در سالن ولایت اردبیل اظهار داشت براساس نظرسنجی‌ها مهم‌ترین برنامه‌هایی که مردم از آن استقبال می‌کنند جلسات پرسش و پاسخ و رفع شبهات جوانان، بیان احکام اسلامی، ترجمه و تفسیر قرآن کریم و حضور در مجالس سخنرانی علما و روحانیان است که بیشترین استقبال از این برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد.
 
وی با بیان اینکه دشمن امروز با بهره‌گیری از برخی ظرفیت‌ها و نارسایی‌ها تلاش می‌کند تا ضربه‌ای به پیکره دین اسلام و ارزش‌های معنوی وارد کند، تصریح کرد در این زمینه هوشیاری و مراقبت بیشتر مد نظر است و در این باب باید تلاش گسترده‌ای را انجام داد تا دشمنان نتوانند اهداف شوم خود را محقق کنند.
 
ستوده ترویج اخلاق نیک و رفتار پسندیده را از سوی علما و روحانیان در ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد و افزود برخی‌ها تصورشان بر این است که به دلیل روزه‌داری و نخوردن و نیاشامیدن باید چهره عبوس، عصبانی و گاه ناراحت به خود بگیرند در حالی که ماه مبارک رمضان به عنوان مقدمه خودسازی ماهی است که در آن باید اخلاق حسنه و رفتار نیک سرآمد کارها و برنامه‌ریزی‌ها باشد.
 
این مسئول در ادامه اضافه کرد از طریق شبکه تبلیغی می‌توان مشکلات و نارسایی‌های جامعه، ناهنجاری‌ها و بداخلاقی‌ها را گوشزد کرده و با بیان حقایق این موضوع سعی کرد جلوی نشر و گسترش این اقدامات و حرکت‌ها گرفته شود.
 
وی در ادامه بیان کرد در ماه مبارک رمضان امسال که فرصت استثنایی در شناخت عمیق از معارف دینی است بیش از یک‌هزار مبلغ در مساجد پاسخگوی شبهات جوانان و نوجوانان و تبیین‌کننده مسایل ارزشی و دینی می‌باشند که به یقین در این رابطه باید کاستی‌ها و نارسایی‌ها را کنار زد و با تمام وجود به انتقال معارف و مبانی اسلامی پرداخت.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان رسالت عظیم روحانیان را آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی در سنگر مقابله با هجمه‌های دشمنان توصیف کرد و یادآور شد دنیا امروز از تهدید بزرگ بد اخلاقی و بد رفتاری اجتماعی رنج می‌برد و به شدت در معرض آسیب و خطر است که اگر زمینه تحولی به وجود آید، می‌توان بهتر از هر زمان دیگر در عالم اسلام سیره و سلوک ائمه اطهار را رایج کرد تا در برابر این خباثت دشمنان الگویی ارزشی ارائه شود.
 
ستوده در بخش دیگری از سخنان خود گفت در این ماه شریف یکی از رسالت‌های عظیم روحانیان آشنایی بیشتر نسل آینده با دستاوردهای انقلاب اسلامی در سه دهه گذشته است که خود این آشنایی بستر وثوق و اعتماد بیشتر نسل جوان و نوجوان ما را به بهره‌گیری از این ظرفیت و فضیلت‌ها فراهم می‌آورد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در نشست با جمعی از مبلغه‌های دینی در اردبیل سعادت و ترقی هر ملتی را وابسته به محیط و طرز تربیت خانواده دانست و عامل مؤثر در این عرصه را زنان توصیف کرد.
 
ستوده افزود بانوان منبع رشد و اعتلای فرهنگ اسلامی و تربیت دینی در جامعه هستند که تثبیت جایگاه تربیتی و فرهنگی آنها در محیط خانه و اجتماع نقش شایسته‌ای در تعالی افکار و اندیشه‌ها در جامعه دارد.
 
وی تصریح کرد ‌بانوان فرهیخته در عرصه فرهنگ دینی با احصای نیازهای فرهنگی محل فعالیت خود و بررسی مسایل و مشکلات این منطقه می‌توانند با آگاهی و درایت در بحث تحقیق و پژوهش وارد شوند.
 
این مسئول در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد ‌اگر جامعه‌ای برای رشد و اعتلای خود از این سرچشمه‌های عطوفت استفاده کنند فقر عاطفی و معنوی برطرف می‌‌شود.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.