چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > ورود به رمضان طهارت قلبي و روحي مي‌خواهد 
ورود به رمضان طهارت قلبي و روحي مي‌خواهد
ورود به رمضان طهارت قلبي و روحي مي‌خواهد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/18  
ورود به رمضان طهارت قلبي و روحي مي‌خواهد
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت ورود به ماه مبارک رمضان و بهره‌گيري از فيوضات اين ماه طهارت و پاکي روحي و رواني مي‌خواهد که اين خود بالاتر از طهارت ظاهري است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،حجت‌الاسلام مهدي ستوده در مراسم پاياني غبارروبي مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار داشت هر چند به صورت نمادين اين غبارروبي در بيش از يک‌هزار و 800 مسجد استان و مکان‌هاي مذهبي و معنوي ديگر انجام شد اما بالاتر از اين طهارت و پاکي تطهير قلب‌ها، روح‌ها و درون انسان است که قطعاً مي‌تواند زمينه درخشش انوار الهي را بهتر از هر زمان ديگر فراهم آورد.
 
وي با بيان اينکه در اين غبارروبي سعي مي‌شود انسان کينه‌ها، کدورت‌ها، برخي گناه‌هان و آلودگي را از خود دور کرده و به مرحله پاکي و طهارت برسد، تصريح کرد ‌در آستانه ماه مبارک رمضان چنين اقدامات و حرکت‌هايي نشان از ذوق و علاقه مؤمنان براي حضور در ضيافتي عظيم است که مي‌توان از اين ظرفيت بهترين بهره را برد.
 
ستوده خاطر نشان کرد مؤمنان آماده هستند تا حتي چند روز مانده به ماه مبارک رمضان با روزه‌داري و پرهيز از هر گناه و آلودگي به استقبال ماه ضيافت الهي بروند که اين خود نشان از علاقه، ايمان و اعتقاد مردم اين ديار است که هميشه و در تمام صحنه‌ها توانسته‌اند نمونه‌هايي از عشق راستين و پاکي و طهارت بي‌نظير را به نمايش بگذارند.
 
اين مسئول از تدارک برنامه‌هاي مذهبي متنوع در مساجد، حسينيه‌ها، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه خبر داد و اضافه کرد‌ هدف از اجراي اين برنامه‌ها غني‌سازي معنوي عبادات مسلمانان و همچنين تبليغ امور ديني است.
 
وي خواستار همکاري دستگاه‌هاي فرهنگي استان براي استقبال شايسته از ماه مبارک رمضان شد و اعلام کرد بهتر است از فرصت معنوي پيش آمده براي تبليغ و تبيين ارزش‌هاي ديني و ارزشي استفاده شود.
 
مديرکل تبليغات اسلامي استان با بيان اينکه مساجد مهم‌ترين اماکن تبليغ امور ديني هستند، بيان کرد در اين ايام با توجه به حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و گذراندن بيشترين وقت و فرصت در اين فضاهاي معنوي مي‌توان از ظرفيت پيش آمده در تبليغ کارآمد و مؤثر بهره گرفت.
 
ستوده در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به غبارروبي يک‌هزار و 800 مسجد در استان يادآور شد يکي از شاخصه‌هاي موفقيت در کار فرهنگي حرکت‌ها براساس مردم‌محوري و تبديل اين حرکت به يک سنت و فرهنگ عمومي است.
 
وي ادامه داد ما نقش ساماندهي و هدايت آيين‌ها را داريم و امسال با هماهنگي هيئت امناي مساجد و اهالي در دهه تکريم و تعظيم مساجد و مکان‌هاي مذهبي در آستانه ماه مبارک رمضان برنامه‌هاي خوبي در استقبال از اين ماه انجام شده و يا در دست اقدام است.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.