دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > استفاده از فضاي مجازي در تبليغات ديني ضروري است 
استفاده از فضاي مجازي در تبليغات ديني ضروري است
استفاده از فضاي مجازي در تبليغات ديني ضروري است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/10  
استفاده از فضاي مجازي و رسانه در تبليغات ديني ضروري است
مديركل تبليغات اسلامي اردبيل به مناسبت يكم تير ماه سالروز تأسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع رساني ديني اظهار داشتاستفاده از فضاي مجازي و رسانه در تبليغات ديني ضروري است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در مصاحبه اي به مناسبت يكم تير ماه سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي و روز تبليغ و اطلاع رساني ديني در سخناني با بيان اينکه در حال حاضر از جمله ضعف هاي تبليغات ديني بي توجهي به ابزارهاي روز است، تصريح کرد استفاده از سايت ها، وبلاگ ها و رسانه هاي مجازي مي تواند در ترويج آموزه هاي ديني نقش بسزايي داشته باشد.
 
وي افزود علاوه بر اين عدم تطابق آموزه ها با نياز مخاطبان، بي توجهي رسانه هاي مجازي، نداشتن جبهه فرهنگي و عدم استفاده از هنر و شيوه هاي هنري در امر اطلاع رساني ديني موجب شده است، تبليغات ديني با خلا آموزشي مواجه شود.
 
حجت الاسلام ستوده با تاکيد بر سه شيوه تبليغي چهره به چهره، مکتوب و استفاده از فضاي مجازي متذکر شد دستگاههاي فرهنگي و مبلغان بايد به شيوه سوم توجه ويژه داشته باشند.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان معتقد است مهمترين محوز تبليغات در دين اسلام اختصاص به گروههاي سني جوان دارد که سريع تر و دقيق تر مي توانند نسبت به مسائل ديني اشرافيت پيدا کنند.
 
وي با بيان اينکه رسالت انبيا تنها محدود به گروههاي سني خاصي نبوده و براي تمامي اقشار جامعه ارائه برنامه کرده است، ادامه داد در عين حال توجه دين اسلام به جوانان و هدايت ديني گروههاي سني جوان بيش از ساير اقشار جامعه بوده است.
 
حجت الاسلام ستوده با تاکيد به اهميت پاسخگويي به نيازهاي ديني جوانان اضافه کرد در صورتي که نيازهاي ديني جوانان پاسخ داده نشود، شبهات دشمنان زمينه جدايي از دين را تشديد خواهد کرد.
 
وي با توجه به اصول تربيتي اسلام، مدرسه و دانشگاه را مهمترين مراکز مورد توجه برنامه هاي تربيت ديني دانست و بيان داشت دانش آموزان مقاطع دبيرستان و دانشجويان دو گروه عمده برنامه هاي تربيت و تبليغ ديني را شامل مي شود.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان در خصوص برنامه هاي تبليغي متذکر شد به منظور پاسخگويي به نيازهاي ديني گروههاي سني جوان، برگزاري گفتمانهاي ديني به صورت ويژه در سطح استان به اجرا در مي آيد.
 
وي با يادآوري اجراي دو هزار و 500 گفتمان ديني در مدارس اردبيل طي سال گذشته اضافه کرد نزديک به 150 مبلغ و مبلغه در برگزاري اين برنامه مشارکت داشته اند.
 
حجت الاسلام ستوده افزود از 15 ارديبهشت ماه تا 25 خرداد ماه سال جاري نيز نزديک به 200 گفتمان در مدارس و دانشگاههاي استان برگزار شده است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اظهار داشت علاوه بر اين تا پايان سال جاري برگزاري دو هزار گفتمان ديگر در برنامه هاي تربيتي اين دستگاه اجرايي در نظر گرفته شده است.
 
حجت الاسلام ستوده در خصوص نحوه ارزيابي و بررسي خروجي برنامه هاي تبليغي از جمله گفتمان ديني و سنجش نظرات مشارکت کنندگان، عنوان کرد برنامه هاي تبليغي در دو قالب نظر سنجي عمومي و مطالعات پژوهشي مورد ارزيابي قرار مي گيرد.
 
وي با بيان اينکه گفتمان ديني به شکل گفت و گفت برگزار مي شود، تصريح کرد پژوهش هاي علمي در قالب مطالعات کتابخانه اي و ميداني خروجي برنامه هاي تبليغي را ارزيابي کرده و ايده هاي نو را طرح مي کند.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان تاکيد کرد يکي از نتايج ارزيابي خروجي بيانگر تمايل مشارکت کنندگان به استمرار برنامه ها است که به دليل محدوديت اعتباري عملا قابل اجرا نيست.
 
وي افزود از ديگر خروجي هاي برنامه هاي ارزيابي ضرورت تقويت همسويي دستگاه هاي فرهنگي استان در راستاي برنامه هاي تربيت ديني است.
 
حجت الاسلام ستوده با بيان اينکه در حال حاضر دستگاه هاي تربيتي به ويژه دانشگاه و آموزش و پرورش در برگزاري گفتمان هاي ديني نهايت همکاري را دارند، ادامه داد در عين حال برخي دستگاه ها نيز با وجود سرفصل هاي مسئوليتي به موضوع تبليغ ديني ورود پيدا نمي کنند.
 
وي تاکيد کرد تبليغات اسلامي سازماني مردم نهاد است که در برنامه هاي راهبردي آن به مديريت تعاملي تاکيد ويژه اي شده است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان يادآور شد به همين دليل فعاليت هاي اين دستگاه اجرايي در صورت تبادل نظرات و عقايد مي تواند به شکل ارزنده تري به نتايج تربيتي خود دست يابد.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.