چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > دشمنان در ایجاد شبهه اعتقادی جوانان مصمم هستند 
دشمنان در ایجاد شبهه اعتقادی جوانان مصمم هستند
دشمنان در ایجاد شبهه اعتقادی جوانان مصمم هستند

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/31  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت دشمنان امروز در ایجاد شبهه اعتقادی در بین جوانان و نسل آینده این انقلاب مصمم بوده و سعی می‌کنند از این طریق به کشورمان ضربه وارد کنند.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در نشست هم‌اندیشی مبلغان و روحانیان طرح هجرت در اردبیل اظهار داشت ما نباید به یک شیوه و سبک قدیمی در تبلیغ اکتفا کرده و از شیوه‌های مرسوم امروزی اعم از فضاهای مجازی، اینترنتی و همچنین رادیویی و تلویزیونی غفلت کنیم چرا که امروز امپراطوری رسانه‌ای غرب تمام تلاشش را به کار گرفته تا به هر نحوه ممکن با تبلیغات فراوان و تأثیرگذاری عجیب کشور ما را درگیر مشکلات متعدد رفتاری و اخلاقی بکنند.
 
وی تصریح کرد اگر ما نتوانیم از شیوه‌های تبلیغ و اطلاع‌رسانی مناسب استفاده کرده و حقیقت جمهوری اسلامی ایران و مکتب اسلام را به نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم قطعاً در این مسیر گرفتار مشکلات و نارسایی‌های متعددی می‌شویم که از آن جمله می‌توان ضعف تبلیغ دینی و پشت کردن به ابزارهای روز را نام برد.
 
ستوده خاطر نشان کرد قطعاً بهره‌گیری از سایت‌ها، وبلاگ‌ها و رسانه‌های مجازی می‌تواند در ترویج آموزه‌های دینی بسیار تأثیرگذار باشد و در این بخش نباید به نیاز مخاطب و مطالبه حقیقی جامعه جوان و نوجوان بی‌اهمیت بوده و در این زمینه خلأها و نارسایی‌ها را سهل بگیریم.
 
این مسئول اضافه کرد باید از سه شیوه تبلیغی چهره به چهره، مکتوب و همچنین فضای مجازی استفاده کرد تا مطابق با سلیقه و ذائقه مخاطبان به ویژه جوانان و نوجوانان بتوان مفاهیم ارزشی، دینی و مکتبی را به نسل آینده منتقل کرد.
 
وی در ادامه بیان کرد در این حرکت عظیم و تأثیرگذار تکیه بر مبانی اخلاقی، معرفتی و ارزشی بسیار مهم است و ضرورت دارد با راهنمایی و ارشاد درست اجازه ندهیم نسل آینده از مسیر فرهنگی، ارزشی خود دور بوده و یا در این حوزه غفلتی داشته باشد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در ادامه سخنان خود یادآور شد امروز جوانان و نوجوانان ما در کنار علاقمندی به حضور در فضاهای معنوی، مجالس قرآنی و ارزشی سعی می‌کنند با مطالعه عمیق بسیاری از مفاهیم ارزشمند را یاد بگیرند که در این باب نباید از تأثیرگذاری رسانه‌های ملی و استانی غفلت کرد.
 
ستوده برگزاری گفتمان‌های دینی، آموزش‌های مستقیم و چهره به چهره را یکی از عمده موفقیت‌ها در حوزه تبلیغ توصیف کرد و ادامه داد علما و روحانیان ما امروز با حضور در مناطق دورافتاده، مدارس و محافل جوانان سعی می‌کنند ارزشمندترین مفاهیم دینی، اسلامی را به نسل آینده منتقل کنند که در این بین باید همچنان جوانان محور اصلی تبلیغات و آشنایی با برجستگی‌های معرفتی، دینی و مذهبی باشند.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.