دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > نباید ظرفیت 1340 هیئت مذهبی نادیده گرفته شود 
نباید ظرفیت 1340 هیئت مذهبی نادیده گرفته شود
نباید ظرفیت 1340 هیئت مذهبی نادیده گرفته شود

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/31  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:
نباید ظرفیت 1340 هیئت مذهبی نادیده گرفته شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت نباید ظرفیت یک‌هزار و 340 هیئت مذهبی و دو هزار مسجد در امر تبلیغ دینی و ارزش‌های اسلامی نادیده گرفته شود.
 
 حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در گردهمایی مبلغان دینی و رؤسای تبلیغات اسلامی استان در شهر نیر اظهار داشت هم اکنون 670 روحانی در بیش از دو هزار مسجد به امر تبلیغ مبانی دینی و ارزشی مشغول هستند که این برنامه‌ها بیشتر با محوریت تبیین مسایل دینی و قرآنی در مساجد و همچنین برپایی نمازهای جماعت انجام شده و به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
 
وی در ادامه تصریح کرد با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان ما با اعزام مبلغان و روحانیان به مناطق مختلف سعی داریم بحث‌های قرآنی در مساجد، تفسیر قرآن کریم، برنامه‌های اوقات فراغت جوانان و کلاس‌های قرآنی را تقویت کرده و در ماه میهمانی خدا بستری را فراهم کنیم تا همه مردم از این ظرفیت استفاده کنند.
 
ستوده خاطر نشان کرد در حال حاضر بیش از یک‌هزار و 340 هیئت مذهبی و 160 مؤسسه قرآنی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که این فعالیت‌ها بیشتر با محور مسایل ارزشی، تبلیغی و آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با مسایل تربیتی است.
 
این مسئول اضافه کرد تبلیغات اسلامی استان در بخش برگزاری کنگره شعر عاشورایی و همچنین گفتمان‌های دینی در سطح کشور رتبه اول و در حوزه تبلیغات فضای مجازی نیز رتبه دوم را به دست آورده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دغدغه‌های علمای طرح هجرت و مستقر را نبود خانه‌های عالم توصیف کرد و ادامه داد با هدف حل این مشکل 130 باب خانه عالم هم اکنون احداث شده و حدود 20 واحد نیز در مرحله تکمیل می‌باشد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یادآور شد در کنار این ظرفیت‌ها بیش از یک‌هزار و 200 مداح در سطح استان شناسایی و ساماندهی شدند که نباید از این ظرفیت نیز غفلت کرده و یا بخواهیم نسبت به آن کم توجه و یا بی‌توجه باشیم.
 
ستوده گفت‌ در ماه مبارک رمضان در اکثر مساجد استان برنامه‌های قرآنی اعم از قرائت، تفسیر و جمع‌خوانی برگزار می‌شود تا علاقمندان بتوانند از فضاهای معنوی و قرآنی در ماه نزول قرآن استفاده کنند.
 
در این نشست فرماندار شهرستان نیر با اشاره به اهمیت هم‌افزایی دستگاه‌ها در حل مشکلات روحانیان طرح هجرت و مستقر افزود امسال چهار خانه عالم در شهرستان نیر تکمیل می‌شود.
 
میر فخرالدین زاهد از تقویت اعتبارات فرهنگی خبر داد و تصریح کرد ما سعی داریم با توزیع این اعتبارات بین دستگاه‌های فرهنگی بخشی از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های معنوی و ارزشی را تقویت کرده و توسعه‌ای عینی ببخشیم.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.