سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پي ريزي مي شود و انتقال ارزش هاي ديني، ملّي و فرهنگي و اجتماعي در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.
منو اصلی
اخبار تصويري
 • چهارصد بانوي برگزيده هستند كه خداوند براي حكومت جهاني حضرت ولي ‏عصر (عج) در آسمان ذخيره كرده است و با ظهور اولين گروه از زناني كه به محضر امام زمان (عج) مي ‏شتابند، آن هايند كه در آن ايام مي ‏زيسته ‏اند
  چهارمين گروه ياوران امام زمان (عج)، بانوان پرهيزكاري هستند كه پيش از ظهور حضرت بقية الله (ع) رحلت كرده ‏اند. در وقت ظهور، به ايشان گفته مي ‏شود: "امام تو ظاهر گشته است، اگر مايلي مي ‏تواني حضور داشته باشي". آنان نيز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مساله پوشش و حفظ حجاب خاص دنیای اسلام و حتی دنیای ادیان نیست.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای با خبرنگار اداره روابط عمومی این استان، گفت: مساله پوشش و حفظ حجاب خاص دنیای اسلام و حتی دنیای ادیان نیست و این مساله نیاز فطری انسان است که حتی در جوامع اولیه و به دور ازتمدن و مذهب هم مورد توجه قرار گرفته بود.

 • کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حجاب و عفاف اصل مهم در تربیت دختران امروز و مادران فردا برای داشتن نسلی انقلابی است.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، ساراحقی در مصاحبه ی به مناسبت فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف گفت: پوشش برای همه مردم، یک فرهنگ است و حجاب ارزنده ترین زینت برای زنان مسلمان محسوب می‌شود و تحقق فرهنگ حجاب و عفاف، نیازمند حرکت‌های فرهنگی سازنده‌ای است که، برگزاری کارگاه های آموزشی، تشویق، فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری، ترویج فرهنگ غیرت، توصیه به حجاب و نهی از بی حجابی و جلوه گری از جمله این اقدامات فرهنگی است.

 • کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: با محوريت قرار دادن سياست هاي کلي "خانواده" مقام معظم رهبري در محتوا دهي به ظرفيت هاي سازمان تبليغات اسلامي تلاش خواهيم کرد.
  کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: با محوريت قرار دادن سياست هاي کلي "خانواده" مقام معظم رهبري در محتوا دهي به ظرفيت هاي سازمان تبليغات اسلامي تلاش خواهيم کرد.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل ضمن تاکید به شناسایی مکان های ترویج بد حجابی در جامعه گفت:آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی آثار بدحجابی نقش موثری در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ایفا می‌کند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته عفاف و حجاب که در محل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد اظهار کرد: آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی آثار بدحجابی نقش موثری در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ایفا می‌کند که به همین منظور شناسایی مکان‌های ترویج بد حجابی در جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1661
 بازدید امروز : 176
 کل بازدید : 1799125
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2280
مقالات
دورانديشي قرآن در مورد حجاب
اي پيامبر به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو: پوشش‌ هاي خود را بر خود فرو افکنند. اين براي آن که به اهل عفاف و حريت- شناخته شوند و مورد آزار قرارنگيرند، بهتر است.
در فرهنگ آسماني قرآن آن چه که باعث حرص و ولع شهواني و مايه طمع و تجاوز مي ‌شود، رفتارهاي هوس مآبانه و پوشش ‌هاي غيرعفيفانه زن است نه ممنوعيت ‌هاي منطقي و محدوديت‌ هاي مصونيت آفرين مثل حجاب و وجود حريم ميان زن و مرد. بدين ترتيب قرآن کريم خط بطلان برشعار فريبنده«الانسان حريص علي ما منع» براي توجيه لاقيدي و خودنمايي زنان، مي‌ کشد.
 ٠٩:١٠ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
استعمار و استبداد، و هجوم به فرهنگ عفاف و حجاب قسمت اول
مبارزه با حجاب زنان به طور هم زمان در سه کشور ترکيه، افغانستان و ايران به مرحله اجرا در مي آيد. امان اللّه خان، باني نظام سلطنتي در افغانستان، هم چون آتاتورک و رضاخان از سوي استعمار بريتانيا مأمور اسلام زدايي در افغانستان بود.
البته کشف حجاب که شايد بزرگ ترين اقدام رضاشاه عليه ارزش هاي مذهبي است و عوارض ناگوار فراواني به دنبال آورد حرکت راهبردي استکبار بود که زمينه هاي آن از قبل فراهم شده بود. گر چه شعار عدم حضور زنان در سرنوشت کشور جزو شعارهاي غرب زدگان بود و کنار گذاشتن حجاب و اختلاط بين زن و مرد از نشانه هاي ترقي به شمار مي آمد اما گويا واقعيت تاريخي مبين آن است که زنان در صحنه هاي سياسي اجتماعي با حفظ حجاب حضوري فعال داشته اند و در واقعه 1290ه .ش که ايران بين روس و انگليس تقسيم شد، زنان تظاهرات نمودند و به علامت اعتراض نقاب هاي خود را پاره کردند
 ٠٩:١٠ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تفكيك "عفاف" از "حجاب"!
كساني كوشيده‏اند از طريق فاصله انداختن ميان ارزشها با روش تحقّق عيني آنها، ميان حجاب با عفاف، تفكيك نموده و حجاب را غير ضروري مي‏خوانند و حفظ عفّت را بدون حجاب نيز ممكن مي‏دانند
معناي لغوي: عفاف با فتح حرف اوّل، از ريشه "عفّت" است و راغب اصفهاني در مفردات(1) خود، عفّت را معني مي‏كند: «العفّة حصول حالةٍ للنّفس تمتنع بها عن غلبة الشّهوة».(عفّت، پديد آمدن حالتي براي نفس است كه به وسيله آن از فزون خواهي شهوت جلوگيري شود). طريحي نيز در مجمع البحرين(2) مي‏آورد: «عَفَّ عن الشيِ‏ِء اي امتنع عنه فهو عفيفٌ». (عفاف از چيزي ورزيد يعني از آن امتناع ورزيد پس او عفيف است).
 ٠٩:٠٠ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
يا زهرا آيا من از شيعيان شما هستم!؟
علي (ع) مي‏فرمايند: ما در حضور پيامبر خدا (ص) نشسته بوديم، حضرت سؤالي را مطرح كردند ولي كسي جواب آن را نداشت و آن اين بود كه: «چه چيزي براي زنان خوب است؟»
فاطمه‏ي زهرا (س) پناه و مرجع فكري و مذهبي مسلمانان بود، حتي مسلمانان مرد نيز، كه نسبت به اهل‏بيت نزديك بودند، همچون زنان مسلمان به محضر فاطمه (س) شتافته و از حوزه‏ي علمي آن يادگار رسول خدا كسب فيض مي‏كردند و از اين طريق احاديث و رواياتي را از آن بزرگوار به ديگران انتقال مي‏دادند، كه سلمان، ابوذر، مقداد و... از اين گروه بودند
 ٠٨:٠٠ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

يا عَلىُّ اَلعَقلَ مَا اكتُسِبَت بِهِ الجَنَّةُ و َطُلِبَ بِهِ رِضَى الرَّحمنِ؛

   يا على عقل چيزى است كه با آن بهشت و خشنودى خداوند رحمان به دست مى آيد.

(من لایحضره الفقیه،ج4،ص369)

 


سخن روز

پنج چيز است كه هر كس يكى از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگى‏ اش كمبود دارد و كم خرد و دل نگران است: اول، تندرستى، دوم امنيت، سوم روزى فراوان، چهارم همراهِ همرأى. راوى پرسيد: همراهِ همرأى كيست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند و همنشين خوب و پنجم كه در برگيرنده همه اينهاست، رفاه و آسايش است.

 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضويت جديد
اوقات شرعی
ساعت
© Jbf-ar.org . All rights reserved.