چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > حضرت زهرا (ع) جامع فضائل ائمه است 
حضرت زهرا (ع) جامع فضائل ائمه است
حضرت زهرا (ع) جامع فضائل ائمه است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/02/13  
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: حضرت زهرا (س) جامع فضائل ائمه اطهار (ع) است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،حجت ‌الاسلام مهدي ستوده 11ارديبهشت 92 اظهار داشت: حضرت زهرا (س)، از حلم حسن (ع)، شجاعت حسين (ع)، عبادت سجاد (ع)، افضل علم صادق (ع) و ساير فضائل برجسته ائمه اطهار برخوردار بوده به طوري که همه ائمه معصومين (ع) نيز که خود حجت حق بر روي زمين هستند حجت خود را فاطمه زهرا (س) اعلام کرده‌اند.
 
وي خاطر نشان کرد: در کمتر از 10 سال در زندگي با برکت حضرت زهرا (س) در مدينه منوره بيش از 140 لقب به آن حضرت دادند که اغلب اين القاب نشان از پاکي، طهارت و نور الهي آن بانوي بزرگ اسلام است.
 
حجت الاسلام ستوده يادآور شد: هر چند لقب دادن جزو آداب و رسوم عرب است اما اين‌که بخواهند براي يک زن 140 لقب داده و تقدس او را بالا ببرند کاري سخت و بسيار با اهميت است که نشان‌دهنده اسوه بودن حضرت زهرا (س) است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل با بيان اينکه بالاترين محور معرفت و شناخت، حجت الهي بر روي زمين است، گفت: گمراهي در دين زماني به وجود مي‌آيد که حجت روي زمين شناخته نشود چرا که اين شناخت جزو ضروريات دين است و اگر اين کار صورت نگيرد گمراهي به وجود مي‌آيد.
 
عضو شوراي فرهنگ عمومي استان افزود: اين ساده‌لوحانه است که سخن ائمه اطهار را پذيرش نکنيم و يا در مقام انکار برآييم چرا که حجت‌هاي روي زمين ائمه هستند که همه آنها نيز حجت خودشان را حضرت زهرا (س) مي‌دانند.
 
حجت الاسلام ستوده اظهار داشت: ‌از همين روست که حضرت زهرا (س) جامع همه فضائل ائمه اطهار است که در زندگاني پاک و طاهر امامان معصوم مشاهده مي‌کنيم.
 
وي افزود: حتي حضرت امام عصر (عج) نيز حضرت زهرا (س) را اسوه خود مي‌داند و اين اسوه بودن بزرگترين مزيتي است که پيروان ائمه هدي و حضرت زهرا (س) بايد به آن افتخار کنند.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل عنوان کرد:‌ نورانيت زمين و آسمان از فاطمه (س) است و اين نور مي‌تواند هدايتگر باشد که تنها به سعادت فردي و جمعي تلاش مي‌کند.
 
وي گفت: در پاسداشت روز زن که تقارن با سالروز ولادت معمار کبير انقلاب يافته است برنامه‌هاي متنوعي در استان برگزار مي‌شود که از آن جمله‌ مي‌توان همايش‌ها و نشست‌هايي با محوريت تبيين انديشه‌هاي بزرگ بانوي اسلام را نام برد.
 
حجت الاسلام ستوده در پايان سخنان خود ابراز داشت: براي جامعه اسلامي ما و استان ولايت‌مدار اردبيل فخر است که بدانيم بيشترين نام‌گذاري دختران مربوط به حضرت زهرا (س) و پسران نيز مربوط به ابوالفضل‌ العباس (ع) است که اين خود اصالت خانواده‌ها و فضائل آنها را نشان مي‌دهد.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.