دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > برجستگي سيره فاطمي  
برجستگي سيره فاطمي
برجستگي سيره فاطمي زنان عالم را شيفته اسلام کرده است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/01/27  
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل: برجستگي سيره فاطمي زنان عالم را شيفته اسلام کرده است
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: برجستگي اخلاق، رفتار و سيره بزرگ بانوي اسلام حضرت زهرا (س) سبب شده تا بسياري از زنان عالم شيفته مکتب اسلام شوند.
 
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي ستوده در همايش حجاب گوهر ناياب آفرينش در اردبيل اظهار داشت: اگر امروز رغبت و علاقمندي براي حفظ حدود و شريعت اسلام و نگهداشت حجاب و عفاف شاخص و ممتاز است براي آن است که فلسفه و محتواي حجاب و پوشش اسلامي جز صيانت زن چيز ديگري نيست.
 
 
وي با يادآوري اينکه در مکتب اسلام هويت و اصالت واقعي در خلقت زن و مرد به کسب تقوا و حفظ طهارت عمل است، عنوان کرد: بزرگ بانوي اسلام که تربيت يافته دامن نبوي است چنان اين گوهر وجودي را در خود پرورش داد تا در خانه امامت نيز بتواند فرزندان شايسته‌اي همچون حسن، حسين و زينب را تحويل جامعه دهد.
 
 
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل از حجاب واقعي و عفاف همراه با عزت نفس به عنوان گوهر ناب آفرينش و همچنين نقطه کمال حضرت صديقه طاهره (س) ياد کرد و ادامه داد: حضرت زهرا (س) در عمر کوتاه خود به درازاي تاريخ مدلي از ايثار، گذشت، اخلاق، حجاب و عفت زن مسلمان را به نمايش گذاشت که کمتر سراغ داريم در عالم اسلام چنين شاهکاري به وجود آيد.
 
 
حجت الاسلام ستوده از زن مسلمان به عنوان نقطه تکامل ارزش‌هاي اسلامي و مباني ديني ياد کرد و افزود: اگر امروز زن مسلمان شوکت يافته و توانسته است درايت و حقانيت واقعي پيدا کند در سايه همين مدل و الگوي عزت‌آفرين است.
 
 
وي زنان و در مجموع بشريت امروز را تشنه معارف نبوي، علوي و فاطمي توصيف کرد و يادآور شد: همه ما در سيره و سلوک بايد به اين حقيقت پي ببريم که کسب فضيلت و کمال تنها در پايبندي به ارزش‌هايي است که ائمه اطهار(ع) آن را توصيه مي‌کنند.
 
 
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل در پايان سخنان خود تصريح کرد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در نظام جمهوري اسلامي ايران زنان ما هويت واقعي خود را پيدا کردند هر چند که زن مسلمان ايراني هيچ وقت قيود ارزشي خود را زير پاي برخي خودخواهي‌ها، خودفريفتگي‌ها و تجملات ذبح نکرده است.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.