دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > حضرت فاطمه زهرا (س)؛ پيوند نبوت و امامت 
حضرت فاطمه زهرا (س)؛ پيوند نبوت و امامت
حضرت فاطمه زهرا (س)؛ پيوند نبوت و امامت در تاريخ اسلام

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/01/10  
حضرت فاطمه زهرا (س)؛ پيوند نبوت و امامت در تاريخ اسلام
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) پيوند نبوت و امامت و سرآغاز سرچشمه جوشان ولايت در تاريخ اسلام است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 5 فروردين 92 در مصاحبه اي ضمن تسليت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، در سخناني بر ضرورت بزرگداشت ايام فاطميه همچون ايام محرم تاکيد کرد و توسعه اين فرهنگ را زمينه اي براي تبليغ ارزشهاي ديني و سيره فاطمي در جامعه دانست.
 
وي گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) اسوه زنان عالم و پاسدار ولايت است و تبيين نقش آن بانوي بزرگوار در دفاع از اسلام و امام زمان خويش، وظيفه اصلي خطبا و روحانيون در ايام فاطميه است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل با اشاره به اينکه حضرت فاطمه زهرا(س) پيوند نبوت و امامت در تاريخ اسلام است افزود: سيره حضرت فاطمه(س) از يک سو به جهت انتساب ايشان به عنوان دختر خاتم پيامبران (ص)، همسر امامت و مادر ولايت و از سوي ديگر برجستگي­هاي شخصيتي که در وجود ايشان ديده مي­شود و ايشان را به عنوان يک الگو مطرح مي­سازد، حائز اهميت است.چنان که حضرت ولي­عصر(عج) حضرت فاطمه(س) را به عنوان الگويي براي خود معرفي مي­ کند.
 
حجت الاسلام ستوده اظهار داشت: در جامعه کنوني که تمام تلاش کشورهاي غربي در ايجاد فضاي تبليغاتي مسموم در صدد انحراف جوانان و ترويج فرهنگ ضد ديني در کشورهاي اسلامي است، مسئولين فرهنگي بيش از پيش بايستي از فرهنگ غني اسلامي در هدايت و تربيت نسل جوان استفاده کرده و با شيوه هائي نوين و کاربردي آموزه هاي ديني و سيره زندگي ائمه معصومين (ع) را به جوانان ارائه دهند که از جمله فرصتهاي تبليغي براي اين امر، ايام و مناسبت هاي ملي و مذهبي مي باشد.
 
عضو شوراي فرهنگ عمومي استان اردبيل خاطر نشان کرد: استان اردبيل با دارا بودن پيشينه تاريخي در فرهنگ تشيع و قدمت عزاداري ائمه معصومين (ع) همه ساله در ايام فاطميه در مناطق مختلف استان مجالس عزاداري در قالب برنامه هاي سوگواري و جلسات وعظ و سخنراني برگزار مي شود که اين امر حاکي از تداوم فرهنگ عاشورائي در استان ولايتمدار و حسيني اردبيل است.
 
حجت الاسلام ستوده در پايان بر حفظ حرمت ايام فاطميه در ايام نوروز تاکيد کرد و برگزاري برنامه هاي مناسب با ايام فاطميه در مساجد و اماکن عمومي ويژه مسافران و ميهمانان نوروزي را تبليغي شايسته در زمينه پاسداشت منلسبت هاي مذهبي دانست.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.