چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > محوریت اقتصاد کشور را از تهدیدها بیمه می‌کند 
محوریت اقتصاد کشور را از تهدیدها بیمه می‌کند
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل: محوریت اقتصاد مقاومتی کشور را از تهدیدها بیمه می‌کند

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/30  
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل: محوریت اقتصاد مقاومتی کشور را از تهدیدها بیمه می‌کند
 
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت:‌ محوریت اقتصاد مقاومتی کشور ما را از تهدیدها و تحریم‌های مختلف اقتصادی بر حذر داشته و در برابر این هجمه‌ها قدرتمان را بالا می‌برد.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملی کردن آن در اردبیل اظهار داشت: بزرگ‌ترین تمرکز دشمنان در عصر حاضر تنگ کردن حلقه تحریم‌های اقتصادی و همچنین فناوری‌های جدید است اما کشور ما برای برون‌رفت از این شرایط نیازمند دو اصل توجه جدی به جوانان و تکیه بر تولید داخلی دارد که می‌تواند ما را از وابستگی‌ها دور کند.
 
وی نقش روحانیان و تأثیرگذاری آنها را در تبیین اقتصاد مقاومتی یادآور شد و تصریح کرد: تبیین اقتصاد مقاومتی در مجالس و محافل مختلف نیازمند آگاهی و بصیرت بیشتر روحانیان است تا با اطلاعات کافی در این زمینه به آگاه‌سازی مردم همت کنند.
 
ستوده خاطر نشان کرد: ‌اگر محوریت مسجد به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی مد نظر باشد خود روحانیان و امامان جماعت با مدیریت در این مباحث می‌توانند اقشار مختلف جامعه را نسبت به این موضوع آگاه و هوشیار کنند.
 
این مسئول به فعال بودن دو هزار مسجد در استان و مشکل نبود امامان جماعت در بسیاری از مساجد اضافه کرد: محوریت مسجد امروز تنها در مسایل فرهنگی و اجتماعی خلاصه نمی‌شود بلکه در جمع‌آوری زکات بیش از 650 روحانی فعال بوده و اقدام لازم را در مسیر اعتلای هر چه بیشتر و شایسته‌تر برای رسیدن به نقطه خودکفایی و خوداتکایی انجام می‌دهند.
 
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در کنار این امور برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی براساس فرمایش و منویات مقام معظم رهبری باید سبک زندگی را نیز تغییر داد تا با رویکردی جدید بتوان بسیاری از اسراف‌ها و تبذیرها را به دور ریخت.
 
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل ادامه داد: صرفه‌جویی و پرهیز از تجملات از مهم‌ترین توصیه‌های اقتصاد مقاومتی است که شایسته است در سطح جامعه تبلیغ شود.
 
ستوده گفت: ‌الگوی زندگی در جامعه اسلامی باید از الگوی اسلامی نشأت گرفته و سیره شخصیت‌هایی همچون نبی مکرم اسلام به عنوان سرمشق حرکت‌های رفتاری و اخلاقی در نظر گرفته شود.
 
وی افزود: در این تغییر و اصلاح شیوه و سبک زندگی آنچه به عنوان یک اصل باید مد نظر قرار گیرد حرکت‌های اصلاحی و روان‌سازی امور است.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.