چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > ترويج فرهنگ زندگي ايراني ضامن سلامت اجتماعي  
ترويج فرهنگ زندگي ايراني ضامن سلامت اجتماعي
ترويج فرهنگ زندگي ايراني و اسلامي ضامن سلامت اجتماعي در کشور است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/19  
ترويج فرهنگ زندگي ايراني و اسلامي ضامن سلامت اجتماعي در کشور است
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: ترويج فرهنگ زندگي ايراني و اسلامي ضامن سلامت اجتماعي در کشور است و الگوگيري از سيره بزرگان ديني در اين امر بسيار موثر و کارساز مي باشد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 16 بهمن 91 در نشست پرسنل و خانواده تبليغات اسلامي اردبيل در سخناني بر لزوم فرهنگ سازي سالم و مناسب براي داشتن زندگي ايراني و اسلامي تاکيد کرد.
 
وي به تاثير متقابل خانواده و جامعه بر يکديگر اشاره کرده و تصريح کرد: نهاد خانواده در عين حال که کوچک‌ترين نهاد اجتماعي است اما تأثيرگذارترين و مهمترين نهاد در طول حيات فردي و اجتماعي بشر محسوب مي‌شود و به شدت از ساختارهاي اجتماعي و اقتصادي و فرهنگي جامعه متاثر است. افرادي که در درون اين ساختارها رشد کرده اند و باورها، نگرش ها و مهارت هايشان شکل گرفته، ناگزير، خانواده اي متناسب با اين ساختارها تشکيل مي دهند و همچنين يک خانواده موفق و اسلامي مي تواند در موفقيت جامعه و پيشرفت همه جانبه آن تاثير گزار باشد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل ابعاد زندگي ايراني و اسلامي را تشريح کرده و خاطر نشان ساخت: در زندگي اسلامي ايراني بايد به اين موضوع هم توجه داشت که اسلام در بعد فردي و اجتماعي براي تعقل، آموزش و يادگيري، تاکيد بر کار و تلاش، بهداشت، نرساندن ضرر به ديگران و مفيد بدن، روش خوردن و آشاميدن، لباس پوشيدن، آداب آراستگي و... برنامه دارد. به عنوان نمونه، پرداختن به ابعادي نظير صله رحم، احترام به پدر و مادر، همسايه، تکريم اقشار مختلف، عيادت بيماران، مهمان‌نوازي، تکريم جهادگران و ايثارگران، تکريم علما، توجه به کودکان و تربيت فرزندان، رازداري، حفظ آبرو و ... که در فرهنگ ما جايگاه ويژه دارند که در اين خصوص قران کريم زندگي فردي و اجتماعي، راه مديريت جامعه و دشمن شناسي را به ما مي آموزد و عمل به آن متضمن فلاح و رستگاري در اين دنيا و دنياي ديگر است.
 
حجت الاسلام ستوده در بخش ديگري از سخنان خود به ايام پر افتخار سي و چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دهه فجر اشاره کرده و تصريح کرد: گسترش اسلام به سراسر دنيا از مهم ترين عوامل شكل‌گيري بيداري اسلامي است، تحقق اين مهم مايه ترس دشمنان ما شده، همانطور كه دشمن از توسعه كشور ما مي ترسد و نتيجه اين هم امروز مشهود است.
 
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به ويژگي هاي انقلاب عنوان كرد: گرايش ديني ما مبني بر خدامحوري و مردمي بودن انقلاب اسلامي از اجزا و ويژگي هاي اصلي آن است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل، اسلامي بودن انقلاب را از مهمترين عوامل پيروزي مردم عنوان کرد و افزود: رهبري همه جانبه امام راحل، اتكاء به پشتوانه قوي مردمي، عدم وابستگي به قدرت هاي استكباري شرق و غرب از مهمترين عوامل پيروزي انقلاب اسلامي ايران بشمار مي رود.
 
گفتني است، در اين نشست که به همت ستاد صيانت از حريم عمومي و حقوق شهروندي برگزار شد، کارکنان و خانواده تبليغات اسلامي استان اردبيل حضور داشتند.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.