دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > تعهد در جوانان عامل حرکتشان در مسير اسلام است 
تعهد در جوانان عامل حرکتشان در مسير اسلام است
تهذيب و تعهد در جوانان عامل حرکت آنان در مسير اسلام و انقلاب است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/19  
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: تهذيب و تعهد در جوانان عامل حرکت آنان در مسير اسلام و انقلاب است که مسئولان فرهنگي و ديني در جامعه در فرهنگ سازي اين امر بايد تلاش و همت بيشتري داشته باشند.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 16 بهمن 91 در مراسم گراميداشت دهه فجر ويژه دانش آموزان صدرا در سخناني تهذيب و تعهد در جوانان و نسل حاضر را عامل درک وقايع انقلاب و ارزشهاي اسلامي عنوان کرد و بر ضرورت فرهنگ سازي اين امر در بين اين قشر تاثير گزار در جامعه تاکيد کرد.
 
وي گفت: به فرموده امام خميني (ره) امر تهذيب و تعهد امري نيست که بعهده يک نهاد و يک مؤسسه خاصي واگذار شود بلکه امري است که شکوفا شدن آن وابسته به عمل همه فراد جامعه است، از خانواده و مدارس که پائين ترين و کوچکترين نهاد مي باشد گرفته تا دانشگاه و حوزه و دولت که عاليترين نهاد در جامعه مي باشد. همه بايد بيدار باشند که انحرافي صورت نگيرد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل به ظرفيت و توان بالاي علمي، ديني، فرهنگي و اجتماعي جوانان ايراني در سطح جهان اشاره کرد و افزود: امروز حضور جوانان در تمامي عرصه ها و صحنه هاي نظام ضامن حفظ و تداوم انقلاب اسلامي و نويد بخش ساختن ايراني آباد است. اعتماد به جوانان و واگذاري مسئوليتها به آنان زمينه ساز تقويت حس مسئوليت پذيري و خودباوري در جوانان و پيشرفت و تحول همه جانبه در کشور است.
 
حجت الاسلام ستوده در بخش ديگري از سخنان خود به وجه تمايز دانش آموزان دبيرستان صدرا با ديگر مدارس اشاره کرد و گفت: تربيت اسلامي و تقويت روحيه خود باوري و تعهد، آشنا بودن به مسائل و احکام ديني، سطح علمي بالا، قبولي با درصد بالا در دانشگاههاي دولتي و مقيد بودن به حجاب و عفاف و درک معناي واقعي حيا و عفت و ... از ويژگي هاي دانش آموزان مدارس علوم و معارف اسلامي صدرا است که اين امر با زحمات و تلاش دبيران و کادر اجرائي مجرب اين مدارس محقق شده است.
 
گفتني است، در اين مراسم که در محل نمازخانه مدرسه صدراي اردبيل برگزار شد، برنامه هاي مختلف فرهنگي توسط دانش آموزان اجرا شد و به دانش آموزان ممتاز علمي و مسابقات مختلف هداياي از سوي مدرسه و کانون فرهنگي تبليغي بلاغ المبين اردبيل اهداء شد.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.