چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > سنجش ميزان پيشرفت كشور  
سنجش ميزان پيشرفت كشور
توسعه فرهنگي وآموزشي؛ مولفه مهم در سنجش ميزان پيشرفت كشور است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/08  
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: توسعه فرهنگي و آموزشي در هر كشور مولفه مهم و تاثير گزار در سنجش ميزان يشرفت آن كشور محسوب مي شود كه بايستي در تدوين طرح‌ها برنامه هاي فرهنگي مورد توجه قرار گيرد.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 7 بهمن 91 در جلسه كارگروه برنامه ريزي و عمراني شهرستان سرعين در سخناني گفت: يکي ازمولفه هاي بسيار مهم و تاثيرگذاردر زمينه سنجش ميزان پيشرفت و يا عدم پيشرفت کشورها، توسعه فرهنگي و آموزشي است.
 
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل افزود: وجود مراکز فرهنگي و ديني براي جوانان و نوجوانان كه سرشار از پتانسيل و انرزي هستند، بهترين مامن و مکاني است که به دليل برخورداري از تنوع و تعدد برنامه ها و فعاليتها مي توانند به نحو احسن اين انرزي و پتانسيل را به فعليت درآورند و عامل مهمي براي رشد و شكوفائي استعداد هاي نهفته آنان خواهد بود.
 
وي در بخش ديگري ازسخنان خود تصريح کرد بر اساس آموزه هاي ديني آنچه که مبلغين به مخاطبين در مراکز فرهنگي ديني مي آموزند روحيه تحول خواهي و تحول گرايي است، جوهره توسعه فرهنگي حرکت به سمت پيشرفت با هدف ايجاد تحول سازنده ميباشد.
 
حجت الاسلام ستوده كه در محل فرمانداري سرعين سخن مي گفت، با اشاره به توريستي بودن اين شهرستان، فعاليت دستگاهاي فرهنگي مانند تبليغات اسلامي را در چهار مقوله فرهنگي اعم از بررسي نقاط قوت، ضعف، تهديدها و فرصتها بسيار مهم و تاثير گذار دانست.
 
گفتني است، در ادامه اين جلسه كه با حضور استاندار اردبيل برگزار شد، هريك از حاضرين به ارائه برنامه ها و نظرات خود در خصوص طرحهاي فرهنگي و فعاليتهاي عمراني در راستاي توسعه اين امر پرداختند.
 
 
 
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.