دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > عزاداري اردبيلي‌ها با کمترين آسيب برگزار شد 
عزاداري اردبيلي‌ها با کمترين آسيب برگزار شد
عزاداري اردبيلي‌ها با کمترين آسيب برگزار شد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/18  
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت‌ امسال عزاداري مردم اردبيل در کمال ابهت و پيشگيري از هرگونه آسيب‌هاي مداحي که در سال‌هاي گذشته مشهود بود صورت گرفت.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،حجت‌الاسلام مهدي ستوده در جلسه کار گروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي اردبيل اظهار داشت ما در دهه اول محرم با همکاري تمام دستگاه‌ها و نهادهاي دولتي و غير‌دولتي و بالاتر از آن حضور مردم توانستيم حماسه‌اي را در عشق و محبت به ساحت امام حسين (ع) متجلي کنيم که در دنيا نظير آن وجود ندارد.
 
وي موفقيت به دست آمده در برگزيده شدن استان در عزاداري‌هاي حسيني امسال را توفيقي مضاعف براي عموم عزاداران، مداحان، شعرا و بزرگان اين شهر توصيف کرد و يادآور شد امسال به دليل تقارن هفته بسيج با دهه اول محرم برنامه‌ريزي‌ها به سمتي بود تا از اين ظرفيت نيز استفاده شده و در کنار آن هفته امر به معروف و نهي از منکر نيز بيش از گذشته مورد توجه و دقت نظر قرار گرد.
 
عضو کارگروه امور فرهنگي استان با بيان اينکه برنامه‌هاي ماه محرم امسال با جلوه و تنوع خاص اما آسيبي کمتر برگزار شد، خاطرنشان کرد نسبت به سال‌هاي گذشته اين وضعيت شايسته‌تر و مطلوب‌تر بوده است.
 
ستوده گفت ما در حوزه فعاليت‌مان در کنار تدبير شايسته نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل به عنوان متولي حوزه مساجد با همراهي زير‌شاخه‌هاي دخيل در اين حوزه سعي کرديم در توجيه هيئت‌ امناي مساجد به کارها و اقداماتي دست بزنيم تا در اين ايام شرايط مساجد از نظر بهداشتي و فضاي عمومي براي استقبال از عزاداران شکل حقيقي و مطلوب‌تري به خود بگيرد.
 
اين مسئول به برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي براي مداحان و شاعران و نشست‌هاي هم‌انديشي با هيئت‌هاي مذهبي در غنا بخشيدن به عزاداري‌ها و مداحي‌ها اشاره کرد و افزود‌ سعي کرديم اشعار مناسب، کتاب‌هاي صحيح و مستدل در اختيار مداحان قرار دهيم تا آنها بر اساس واقعيت‌ها و دوري از هرگونه بدعت و تحريف و انحراف بتوانند حقايق را به مردم بازگو کنند.
 
مداحاني که شان امام حسين را حفظ نمي‌کردند تذکر گرفتند
 
مدير كل تبليغات اسلامي استان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه در آستانه ماه محرم نشستي با روحانيون با دعوت از اساتيد کشوري و مسئولان رده بالاي ملي براي توجيه روحانيون برگزار شد، بيان داشت در اين نشست سعي کرديم علاوه بر آسيب‌شناسي عزاداري‌ها و طرح مباحث اقتصاد مقاومتي در يک ابتکار موضوع محرم و عزاداري اهل سنت را مورد توجه قرار دهيم تا برادران شيعي و سني متوجه خطر فرقه ضاله وهابيت شده و حق و حقيقت را در عزاداري‌ها نمايان سازند.
 
ستوده ادامه داد در کنار اين برنامه در قالب استقبال از محرم در شهرستان‌هاي مختلف سعي کرديم هشدار‌هاي لازم را که بيشتر خواسته و مطالبه نماينده ولي فقيه در استان بود به گوش صاحبان منبر برسانيم تا آسيب‌ها و خطرات به حداقل برسد.
 
وي در پايان سخنان خود با بيان اينکه اکثر مداحان اخلاقيات فکري، انديشه‌اي و همچنين شان و شوکت عزاي حسيني را حفظ کرده‌اند، تصريح کرد به برخي از مداحان که سعي داشتند مطالبي غير‌واقعي و ناصحيح را انتقال دهند تذکر داديم تا مواظب محتواي شعري خود باشند.
 
گفتني است،اين جلسه يكشنبه 12 آذر 91در محل استانداري اردبيل برگزار شد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.