دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > دبير جمعيت بانوان  > بررسي آسيبهاي عزاداراي بانوان ضروري است 
بررسي آسيبهاي عزاداراي بانوان ضروري است
بررسي آسيبهاي عزاداراي بانوان در هيات مذهبي ضروري است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/18  
کارشناس فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: بررسي آسيبهاي عزاداراي بانوان در هيئات مذهبي ضروري است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، سارا حقي در مصاحبه با روابط عمومي بمناسبت ايام سوگوار ابا عبدالله الحسين (ع)، به عزاداري بانوان در اين ايام اشاره کرد و گفت: باورهاي ديني ارتباط تنگاتنگي با مناسک آييني ما دارند و در طول تاريخ نيز همواره اثبات شده که مناسک بسته به شرايط اجتماعي و تاريخي متحول شده و به گونه ديگري ظهور و بروز کرده است.
 
وي گفت: عواملي مختلفي از قيبل وجود مبلغان و معتقدان به مناسک آييني از طرفي و مخالفان، معاندان و مغرضان با دين و ائمه اطهار (ع) از سوي ديگر نيز همواره بر روند تغيير، تحريف و يا آسيب پذيري مجالس و عزاداري هاي تاثير مثبت يا منفي داشته اند.
 
حقي اظهار داشت: وجود افراد بي اطلاع از وقايع و بيان وعظ ها و خطابه ها بدون استناد به احاديث معتبر و آيات قرآن کريم نيز که بعضا در برخي از هيات هاي مذهبي و مجالس عزاداري مشاهده مي شود، بر آسيبهاي عزاداري دامن زده است.
 
کارشناس فرهنگي بانوان افزود: متاسفانه در برخي از مساجد و هيئات هاي مذهبي نسبت به تبيين فلسفه عزاداري توجه جدي نمي شود و برخي از هيئات بانوان تنها به سوگواري و عزاداري مي پردازند و اين مساله آسيب هاي بسياري به اصل و هدف عزاداري سيد الشهدا وارد مي سازد که بايستي با بررسي دقيق اين مسئله و ارائه راهکاري مناسب از جمله برگزاري کارگاههاي آموزشي ويژه مبلغات سنتي، اعزام مبلغات حوزوي به مراسم بانوان و .... در کاهش آسيبهاي عزاداري تلاش کنيم.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.