دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > دبير جمعيت بانوان  > نقش حضرت زينب (س) در پيام رساني كربلا بي بديل است 
نقش حضرت زينب (س) در پيام رساني كربلا بي بديل است
نقش حضرت زينب (س) در پيام رساني كربلا بي بديل است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/18  
كارشناس امور بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: نقش حضرت زينب (س) در پيام رساني كربلا بي بديل است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، سارا حقي در مصاحبه اي با اشاره به نقش مهم حضرت زينب کبري (س) در ماندگاري نهضت کربلا، در سخناني گفت: نهضت خونين و جاودانه كربلا از مهمترين حوادث تاريخ اسلام به شمار ميرود. ابعاد انقلاب حسيني، از زواياي گوناگون قابل بررسي است. اين نهضت حق را از باطل جدا کرده و از يكسو، تأثيري ژرف بر بيداري مسلمانان گذاشت و از سوي ديگر، تبليغات سوء چندين ساله امويان را نقش بر آب ساخت.
 
وي گفت: در طول تاريخ، انقلابهاي فراواني به وقوع پيوسته و افراد بسياري از خودگذشتگي و فداكاري كرده اند، اما با گذشت زمان، از يادها فاصله گرفته اند. ولي نهضت عاشورا با مرور زمان، پيوسته در دلهاي مسلمانان، ماندگار شده است. بدون شك، عقيله بني هاشم زينب كبري(س)، از جمله شخصيتهاي تأثيرگذار اين نهضت عظيم است كه در ماندگاري و جاوداني آن نقشي بي بديل داشته است.
 
حقي افزود: حضرت زينب (س) از بانوان بزرگوار تاريخ اسلام است و در دامان پُرمهر فاطمه زهرا (س) و مولاي متقيان تربيت يافته و از آنحضرت درس زندگي آموخته است.
 
دبير جمعيت بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي ديني استان در ادامه خاطر نشان کرد: حضرت زينب(س) داراي اوصاف جدّه اش حضرت خديجه(س) بود. اين بانوي با عظمت افزون بر ويژگيهايي مانند عفّت، صبر، عقيله بني هاشم، عالمه غيرمعلَّمه و شريكةالحسين بودن، نقش سرنوشت سازي در نهضت كربلا و حفظ اين قيام عظيم داشت.
 
حقي گفت: درحادثه كربلا، حضرت زينب (س) مسئوليت سنگيني عهده دار بود در حقيقت امام حسين(ع) پديد آورنده نهضت بود، ولي ادامه دهنده آن خواهرش حضرت زينب(س) شد. آنحضرت پس از شهادت امام حسين(ع) و ياران ايشان در كربلا، در كوفه و شام، رسالت خويش را به خوبي انجام داد و با استفاده از فرصتها، ضربه هاي كاري بر دشمن وارد ساخت. حضرت زينب(س) با خطبه هاي آتشين خويش، تبليغات دروغين بني اميّه را خنثا کرد و مردم كوفه را به خاطر پيمان شكنيشان، از خواب غفلت بيدار ساخت و نيز هياهوي تبليغات دروغين يزيد در ميان مردم شام را برملا ساخت و زمينه انقلاب را در كوفه و شام فراهم کرد.
 
وي در پايان با اشاره به نقش حضرت زينب (س) در دفاع از حريم ولايت، بانوان و دختران جامعه را به رعايت اصول و ارزشهاي اسلامي، تلاش براي ارتقاء بصيرت و الگوگيري از سيره زندگاني بانوان نمونه اسلام توصيه کرد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.