دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > تبلور و تجلي شور و شعور حسيني در تاسوعا در اردبيل 
تبلور و تجلي شور و شعور حسيني در تاسوعا در اردبيل
تبلور و تجلي شور و شعور حسيني در تاسوعا در اردبيل پايتخت عزاداري محرم

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/18  
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: تبلور و تجلي شور و شعور حسيني در روز تاسوعا در استان اردبيل پايتخت عزاداري ابا عبدالله الحسين (ع) به اوج خود رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در مصاحبه اي با اشاره تجمع با شكوه مردم مومن و ولايتمدار اردبيل در روز تاسوعاي حسيني 1434 هجري گفت: امام حسين (ع) با برافراشتن پرچم “هيهات من الذله” در برابر جباران و متکبران زمان خود ايستادگي کرد و ما امروز با عزاداري محرم وفاداري خود را به آرمان و راه ايشان يعني ظلم ستيزي که نياز امروز جوامع است، اعلام مي داريم.
 
وي با اشاره به تأثيرگذاري واقعه عاشورا در سرنوشت مسلمانان به ويژه شيعيان اظهار داشت: اين حادثه در عرصه هاي مختلف حيات اسلامي نقش بي بديلي داشته و دارد بنابراين ما بايد همه ساله با برپايي مجالس عزاداري اين واقعه را بزرگ بداريم و براي آشنايي با ريشه ها و دلايل قيام ابا عبدالله الحسين (ع) بکوشيم.
 
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل يکي ديگر از ابعاد فلسفه عزاداري ماه محرم را مسئله تجليل از قهرمانان کربلا دانست و ابراز داشت: هر جامعه اي از قهرمانان بزرگ خود تجليل مي کند، امام حسين (ع) نيز قهرمان مکتب تشيع است و ما با يادآوري رشادت هاي ايشان به عنوان بزرگ پرچمدار عشق و ياران باوفايش در واقع حق شناسي خود را ابراز مي داريم.
 
حجت الاسلام ستوده، يادآوري حماسه عاشورا را عامل ايجاد شور، شعور و بصيرت ديني عنوان و تصريح کرد: پاسداشت ايام محرم، پاسداشت يک مکتب است که شجاعت را در وجود شيعيان القاء كرده و پويايي اين مکتب را حفظ مي کند.
 
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل در پايان با اشاره به تجمع عظيم عزاداران حسيني اردبيل در روز تاسوعاي حسيني 1434 هجري گفت: مردم اردبيل از دير باز تاكنون با عشق و شوري وصف ناپذير در عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) شركت كرده و در تجمع روز تاسوعاي حسيني ارادات خود را به سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش ابراز مي دارند.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.