چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > غم و ماتم عاشوراييان اردبيل در عاشوراي  
غم و ماتم عاشوراييان اردبيل در عاشوراي
غم و ماتم عاشوراييان اردبيل در عاشوراي حسيني 1434 هجري

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/18  
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: مردم حسيني استان اردبيل در روز عاشوراي 1434 هجري با نداي لبيک يا حسين (ع)، وفاداري خود را نسبت به ولايت و ارزشهاي اسلامي ابراز کردند.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در مصاحبه اي با اشاره به عزاداري وصف ناپذير مردم ولايتمدار اردبيل در روز عاشورا، اين عزاداري را احياء فرهنگ حسيني در جامعه دانست و بر ضرورت ارتقاء بصيرت همراه با عزاداري تاکيد کرد.
 
وي به پيامهاي فرهنگ عاشورا اشاره کرد و افزود: مجالسي که در عزاي حسيني و براي گراميداشت ايام شهادت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش در ايام محرم برگزار ميشود داراي پيامهاي گوناگوني ميباشد که بدان ارزش خاصي داده است که از جمله مهمترين اين پيامها پيروي از رضايت پروردگار و مصالح مسلمانان، فرهنگ طاغوت ستيزي و طاغوت زدايي، فرهنگ مبارزه پيوسته بين حق و باطل، فرهنگ پيشگيري از جرم و فساد پيش از وقوع آن، فرهنگ نظارت عمومي و امر به معروف ونهي از منکر، احياي فرهنگ شهادت، محبت و دوستي اهل بيت(ع) است.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل در ادامه انسان سازي را از مهترين درس مکتب عاشورا عنوان کرد و افزود: فردي که با معرفت در مجالس عزاداري شرکت ميکند شور وشعور شناخت و عاطفه را در هم مي آميزد و هنگام خروج از مراسم عزاداري مانند محبي مي شود که به دنبال پياده کردن اوصاف محبوب در وجود خويش است.
 
حجت الاسلام ستوده گفت: حفظ مكتب و شريعت از نتايج زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا است به اين معني که زنده داشتن ياد و تاريخ پرشكوه نهضت حسينى، كه الهام بخش روح انقلابى و ستم ستيزى است، يعنى احيا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگه‏داشتن و ترويج دائمى مكتب قيام و انقلاب در برابر طاغوت‏ها و تربيت كننده و پرورش دهنده روح حماسه و ايثار است.
 
وي عزادارى براى اهل بيت را موجب احياى ياد و نام آنها و در كنار آن فرهنگ و مكتب و هدف آنان دانست و اظهار داشت: عزاداري براي اهل بيت (ع) در شكل يك پيوند روحى راه آنان را به جامعه القاء کرد و پايدارى بين پيروان مكتب و رهبران آن برقرار مى‏سازد و ديگر گذشت قرون و اعصار نمى‏تواند بين آنان جدايى افكند. همين مسأله موجب نفوذ ناپذيرى امت از تأثيرات و انحرافات دشمنان مى شود و مكتب را هم چنان سالم نگه مى‏دارد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل در پايان ضمن اشاره به عزاداري بي نظير مردم استان در روز عاشورا، از عموم عوامل اجرايي، مجريان، شاعران، روحانيان، مادحين، جوانان و نوجوانان، ريش سفيدان محلات و مساجد، دستجات عزاداري و هئيت هاي مذهبي بلحاظ برگزاري برنامه هاي پرشور عزاداري در سطح استان تقدير و تشکر کرد و پاداش و جزاي خير الهي را براي آنان مسئلت کرد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.