دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > عفاف و حجاب روي کاغذ ترويج نمي‌يابد 
عفاف و حجاب روي کاغذ ترويج نمي‌يابد
عفاف و حجاب روي کاغذ ترويج نمي‌يابد

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/01  
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل: عفاف و حجاب روي کاغذ ترويج نمي‌يابد
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: برنامه‌ريزي‌ها و هدف‌گذاري‌ها در حوزه حجاب و عفاف تنها با ماندن روي کاغذ تحقق عيني پيدا نمي‌کند بلکه در اين زمينه بايد يک شکل عملياتي از تصميمات را شاهد باشيم.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي ستوده در کارگروه بانوان و خانواده استان اردبيل اظهار داشت: ما تنها با نشستن و برخاستن‌ها و تشکيل جلسات و بالابردن تعداد آن نمي‌توانيم اميدوار باشيم که فرهنگ عفاف و حجاب تقويت شده و توسعه يابد بلکه ضرورت دارد با حمايت‌هاي مستمر و هدف‌گذاري‌هاي صحيح به تصميمات رنگ و لعاب عملياتي ببخشيم.
 
وي به برگزاري جلسات مختلف حجاب و عفاف در استان با محوريت حرکت شوراي انقلاب فرهنگي و عهده‌داري مسئوليت توسط 24 دستگاه تصريح کرد: ما امسال براساس دو محور برنامه‌ريزي‌ها را انجام داديم که محور اول تدوين سند فرا دستي در اين حوزه است که براساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري و مصوبات شوراي ملي حجاب و عفاف تحکيم بنيان خانواده در دستور کار است.
 
رئيس کميته تخصصي حجاب و عفاف استان اردبيل خاطر نشان کرد: البته در اين حوزه ورودي هنرمندانه و براساس ارزش‌مداري و محتواخواني مد نظر و ملاک کار بوده که انتظار مي‌رود اين روند با توسعه و تقويت مباني ارزشي همراه باشد.
 
ستوده در ادامه سخنان خود اضافه کرد: البته در برگزاري جلسات سعي کرديم واگذاري مسئوليت‌ها و انجام آنها با نگاه هم‌افزايي و همپوشاني صورت بگيرد که در اين زمينه بهترين راه سياست‌گذاري درست و استفاده از نظرات نخبگان است.
 
وي يکي از اولويت‌ها را عملياتي کردن تصميمات و فعاليت‌هاي پيش‌بيني شده در حوزه‌هاي متعدد اعلام کرد و ادامه داد: البته در اين ارتباط تلاش مضاعفي را انجام مي‌دهيم تا با بومي‌سازي بسياري از فعاليت‌ها و اقدامات کارها و امور مربوط به حجاب و عفاف بر محوريت نگاه منطقه‌اي و استاني اتفاق بيفتد.
 
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل به طراحي برنامه گل ياس و رويکرد برنامه‌محوري در اقدامات برخلاف نگاه دستگاه‌محوري در گذشته بيان کرد: درخواست ما اين است که استاندار اردبيل با رويکرد کلان‌نگري که دارند در تحقق و جهت‌دهي بسياري از سياست‌گذاري‌ها و راهبردها ياريگر ما باشند.
 
ستوده همچنين نگاه اين کارگروه را نگاه برنامه‌محور براساس محتوا و شکل عملياتي و اجرايي دانست و يادآور شد: ما با سياست‌گذاري‌هاي کوتاه مدت در حوزه حجاب و عفاف نمي‌توانيم به جايي برسيم.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.