چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > بسيج شاگرد مكتب امام حسين (ع) است 
بسيج شاگرد مكتب امام حسين (ع) است
بسيج شاگرد مكتب امام حسين (ع) است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/09/01  
بسيج شاگرد مكتب امام حسين (ع) است
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: بسيج شاگرد مكتب حسين (ع) است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در مصاحبه با روابط عمومي ‌بمناسبت تقارن هفته بسيج با دهه اول محرم 1434 هجري، در سخناني گفت: تشكيل نهاد مقدس بسيج به فرمان حضرت امام راحل (ره) نقطه عطفي در تاريخ بود و معادلات سياسي و اجتماعي جهان را بهم زد.
 
وي افزود:‌ اين نهاد مقدس و مردمي زماني تاسيس شد كه جهان استكبار با تجهيز همه امكانات خود سعي ميكرد با گسترش اسلام و انقلاب اسلامي مقابله كند اما هوشمندي رهبر فرزانه انقلاب و صدور فرمان تاسيس بسيج نقشه هاي استكبار را در هم ريخت و جان تازه اي به انقلاب اسلامي داد.
 
حجت الاسلام ستوده تصريح كرد: خاستگاه باطني بسيج فطرت پاك انسانها و خاستگاه ظاهري آن مساجد بود و منشاء اصلي آن مكتب سالار شهيدان بود و از اين حيث حضور در بسيج عقد نانوشته اي است كه انسان با خداي خود و در راه تقويت ارزشهاي برخاسته از فطرت خداجوي خود منعقد مي کند.
 
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل خاطر نشان كرد: از ديدگاه امام راحل (ره) بسيجي كسي است كه در عمل علاقه خود را به پيشرفت و حفظ و گسترش اقتدار نظام اسلامي و شان و حيثيت ملت مسلمان نشان دهد.
 
حجت الاسلام ستوده با بيان اينكه بسيجي بودن يك رسالت است نه يك نقش، اظهار داشت: لازم است ميان رسالت و نقش تفكيكي عقلاني و منطقي قائل شويم.”نقش يك فرد در جامعه “ مي تواند تحت تاثير عواملي متعدد تغيير يابد به عنوان مثال ممكن است يك آموزگار به دلايلي شغل خود را تغيير دهد و وارد عرصه اي ديگر شود. بنابر اين نقش يك فرد متغيري وابسته به تحولات و تغييرات محيطي مي باشد اما “رسالت”خود متغيري مستقل است كه مي تواند ديگر عوامل را نيز تحت الشعاع خود قرار دهد. بسيجي بودن يك رسالت است. رسالتي كه به هيچ عنوان نمي توان آن را با نقش مقايسه کرد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل در پايان بسيج را شاگرد مكتب سيد و سالار شهيدان معرفي و تقارن هفته بسيج سال 91 را با ايام محرم بهترين فرصت براي بيان نهضت عاشورا عنوان کرد و گفت: تقارن هفته بسيج با دهه اول محرم فرصت بسيار مناسبي است تا تناسب هويت و حقيقت بسيج با محرم و عاشورا تبيين شود، که اين تقارن با تاسي از فرهنگ غني عاشورا مي تواند تبلور وحدت و انسجام ملي و نيز زمنيه اميد آفريني عمومي براي مقابله با تهديدات متعدد دشمنان بويژه در حوزه ي اقتصادي باشد که اميد آن داريم همه دستگاهها با اجراي برنامه هاي منسجم و فاخر به تحقق اين امر كمك كنند.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.