دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > نحله‌هاي انحرافي اصالت اسلام را تهديد مي‌کند 
نحله‌هاي انحرافي اصالت اسلام را تهديد مي‌کند
نحله‌هاي انحرافي اصالت اسلام را تهديد مي‌کند

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/28  
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: وجود نحله‌هاي انحرافي و فتنه‌ها و آگاهي نداشتن عده‌اي از جوانان و نوجوانان از اين آسيب‌ها سبب مي‌شود که ما هميشه نگران نسل آينده باشيم.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،حجت‌الاسلام مهدي ستوده در آستانه ماه محرم و در همايش روحانيان اردبيل که در سالن ولايت اين شهر با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل برگزار شد، به تبيين حقايق عاشورا و بيان فلسفه عزاداري در ماه خون و قيام اشاره کرد و اظهار داشت: معرفت يافتن به زندگي و اهداف اهل بيت عصمت و طهارت نقطه ارزشمند براي رسيدن به توحيد و يگانگي الهي است و ما با عشق به امام حسين (ع) و اهل بيت مي‌توانيم حرارت عشق و مهرباني الهي را به خوبي درک کنيم.
 
وي تصريح کرد: همه ساله در آستانه ماه محرم و ماه رمضان در دو مقطع با دعوت از علما و فضلي سعي مي‌کنيم ضروريات تبليغ دين و الزامات و مقتضيات اين امر را تبيين کنيم که امسال به همت بسيج طلاب و سپاه استان اين برنامه برگزار شده تا بتوانيم بخشي از وقايع و حقيقت تبليغ و وظيفه خطير مبلغان را بيان کنيم.
 
ستوده خاطر نشان کرد: در عصر حاضر و هزاره سوم دشمنان ما با يک مديريت متفاوت و القاي شبهات و راه‌اندازي نحله‌هاي انحرافي و فتنه‌هاي گوناگون سعي مي‌کنند به جايگاه اصيل اسلامي، ديني ضربه وارد کنند که با دعوت از علماي قم و پژوهشگران و خريد و اهداي کتاب‌هاي ارزشي سعي کرديم از برخي انحرافات و نارسايي‌ها پيشگيري کنيم.
 
اين مسئول اضافه کرد: واقعيت‌هاي کربلا بايد به گونه‌اي تدوين و بازگو شود تا شنونده احساس غلو و کارهاي ساخته ذهن و فکر بشر را از حقيقت مسئله دور کند و با درک ناب‌ترين ميراث بکوشد جايگاه عزاداري و عشق به امام حسين (ع) را به شکل زيبا مطرح کند.
 
وي روحانيان را در تعميق‌بخشي به فرهنگ اسلامي، ديني و اشاعه فرهنگ ناب حسيني داراي مسئوليتي خطير و بسيار با اهميت توصيف کرد و ادامه داد: ضرورت دارد از خرافه‌گويي‌ها و برخي حرکت‌هاي نابه‌جا پرهيز کنيم و اجازه ندهيم زيبايي‌هاي دشت نينوا و ماه محرم در بين اين بداخلاقي‌ها و کج‌روي‌ها ناديده گرفته شود.
 
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل يادآور شد: ماه محرم به دليل پيام و شعار هميشه جاودانه خود زيبايي‌هاي همه ساله و نو را دارد که هيچ وقت رنگ و بوي کهنگي به خود نمي‌گيرد.
 
ستوده از تمام مبلغان ديني، روحانيان و شعرا و مداحان خواست در جلب اعتماد و اطمينان مردم به حقايق بازگو شده با پرداختن به مسائل حقيقي همت کنند و اجازه ندهند برخي رفتارها و حرکت‌هاي نابه‌جا در اصالت عاشورا تأثير بگذارد.
 
 
گفتني است،اين همايش چهارشنبه 26 آبان در محل سالن ولايت اردبيل برگزار شد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.