دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > امام حسين ( ع) محورعزت و چراغ هدايت است 
امام حسين ( ع) محورعزت و چراغ هدايت است
امام حسين ( ع) محورعزت و چراغ هدايت است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/28  
مدير كل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: امام حسين ( ع) محورعزت و چراغ هدايت است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده با اشاره به فرارسيدن ايام محرم طي مصاحبه اي گفت: حماسه‌ جاويدان‌ عاشورا كه‌ از بستر شن‌هاي‌ داغ‌ و سوزان‌ كربلا سرزد در طول تاريخ پشتوانه فرهنگ غني و انسانساز اسلام و الهام بخش نهضتهاي آزاديبخش در سراسر گيتي بوده است.
 
وي افزود: درتاريخ بشري حادثه اي حماسي تر از واقعه خونين و غمبار كربلاي 61 هجري رخ نداده و راز ماندگاري آن حماسه آفريني قافله سالار عزت و كرامت يعني سالار شهيدان و ياران باوفايش است.
 
حجت الاسلام ستوده تصريح كرد: حضرت امام حسين (ع) سمبل عزت و چراغ هدايت بشريت است و با ياران اندك در مقابل خيل عظيم انسانهاي سنگدل مثل كوه استوار ايستاد و با حفظ كرامت انساني مدعيان دروغين پيروي از دين را براي هميشه تاريخ رسوا كرد.
 
مدير كل تبليغات اسلامي خاطر نشان كرد: بعد از سالار شهيدان هر يك از قهرمانان عاشورا و در راس آن علمدار كربلا و حضرت زينب (س) در طول يك نيمروز چنان شهامتي از خود نشان دادند كه بالاترين درجه اعلاي عشق و ايثار در راه معبود را به نمايش گذاشتند و با اين عملكرد خود اين حماسه سرخ را جاودانه كردند.
 
وي گفت: يكي از بي نظيرترين صحنه هاي عاشورا، نمازي است كه حضرت امام حسين (ع) در ظهر عاشورا و در مقابل تيرها و نيزه ها و محاصره شقي ترين انسانهاي تاريخ به پا داشت به گونه اى كه مخصوص او بود و نه ديگرى.
 
حجت الاسلام ستوده اظهارداشت: گويا ترين پيام عملي سالار شهيدان هم براي دشمن و هم براي اصحابش و هم براي آيندگان درس نماز بود. در حاليكه خودش و فرزندانش تشنه بودند درخواست آب نكرد اما براي نماز و مناجات يك شب مهلت خواست از اين درخواست ميتوان به اهميت نماز و دعا و نيايش و تلاوت قرآن پي برد.
 
مدير كل تبليغات اسلامي اردبيل در پايان با تاكيد بر ضرورت تعميق انديشه هاي اسلامي در راستاي عزت و اعتلاي مسلمين و نظام اسلامي در الگوگيري از عزت حسيني بر لزوم توجه به بصيرت و اطاعت از ولايت فقيه توصيه كرد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.