دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > آموزه هاي عاشورا؛ ظرفيت عظيم اخلاقي در اسلام 
آموزه هاي عاشورا؛ ظرفيت عظيم اخلاقي در اسلام
آموزه هاي عاشورا؛ ظرفيت عظيم اخلاقي و تربيتي در اسلام

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/27  
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: حادثه عاشورا با توجه به آموزه ها و پيام هايي كه درآن است يك ظرفيت عظيم تربيتي و اخلاقي است كه اگر به شايستگي تبيين و تدوين شود ديگر جايي براي غلو و طرح مسائل غير واقعي وجود نخواهد داشت.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده با تشريح حديث سلسله الذهب به نقش ولايت و امامت در دين اسلام پرداخت و گفت: شرط دخول در حصن " لا اله الا الله " ولايت ذکر شده نه نبوت و عدل و معاد.
 
مديركل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: بزرگترين آفت و تهديد عزاداري هاي شيعيان در مناسبت هاي مختلف ترويج بدعت ها و الگوهاي ناصحيح است.
 
حجت الاسلام مهدي ستوده اظهار داشت: آنچه كه امروز دشمن به دنبال دست يافتن بر آن است اين كه ماهيت عزاداري ما را به سوي مسائل غير واقعي و غلوآميز سوق داده و سعي كند از جنس عزاداري هاي ما يك جنس بي خاصيت توليد كند.
 
وي با بيان اينكه اصلي ترين محور كار شعرا و مداحان نگاه عميق به مسائل ديني و مذهبي و اتفاقات اصيل حادثه عاشورا است گفت: حادثه عاشورا با توجه به آموزه ها و پيام هايي كه درآن است يك ظرفيت عظيم تربيتي و اخلاقي است كه اگر به شايستگي تبيين و تدوين شود ديگر جايي براي غلو و طرح مسائل غير واقعي وجود نخواهد داشت.
 
مديركل تبليغات اسلامي اردبيل اصلي ترين و محوري ترين پيام قيام حضرت اباعبدالله الحسين (ع) را توجه به حقايق و معارف دين و شريعت اسلام عنوان كرد و افزود: آنهايي كه مي خواهند محتواي پيام عاشورا را منحرف سازند امروز به انواع امكانات و تجهيزات مدرن مجهز شده اند در حالي كه نمي دانند واقعيت قيام عاشورا براي هميشه چون روز روشن قابل طرح و بيان است.
 
مديركل تبليغات اسلامي اردبيل دروغ بستن و نقل روايات غير واقعي و نسبت دادن آنها به معصومين را يكي از انحرافات به وجود آمده در برخي عزاداري ها و آيين هاي ديني عنوان كرد و اظهار داشت: دشمن سعي دارد با طرح چنين مطالب سست و بي پايه يك جدايي بين دين، عقلانيت و سياست بيندازد كه در اين زمينه جا دارد تغافل و انفعال به عنوان آسيب هاي محتوايي در عزاداري ها مورد دقت و نظر قرار گيرد.
 
در اين همايش که با حضور امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نيروي انتظامي و ناحيه مقاومت سپاه و روساي هئيت امناي مساجد و هيئات مذهبي و به همت اداره تبليغات اسلامي کوثر برگزار شد، عناوين برنامه هاي ماه محرم در دو بخش سخنراني و عزاداري در مساجد و حسينيه هاي اين شهرستان تبيين شد.
 
گفتني است، اين همايش يکشنبه 21 آبان در سالن ارشاد شهرستان کوثر برگزار شد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.