دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > تجزيه و تحليل آئين عزاداري از لحاظ محتوائي 
تجزيه و تحليل آئين عزاداري از لحاظ محتوائي
تجزيه و تحليل آئين عزاداري ماه محرم از لحاظ شکلي و محتوائي

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/23  
تجزيه و تحليل آئين عزاداري ماه محرم از لحاظ شکلي و محتوائي ظرافت و دقت خاص مي طلبد
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل گفت: تجزيه و تحليل آئين عزاداري محرم از لحاظ شکلي و محتوائي ظرافت و دقت خاصي را مي طلبد.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل،حجت الاسلام مهدي ستوده در جلسه مشترک با ادارت و نهادهاي دولتي بمنظور برنامه ريزي مراسم عزاداري محرم در سخناني بر ضرورت اجراي برنامه هاي منسجم و بدور از آسيبها تاکيد کرد و خواستار همکاري گسترده ادارت و نهادهاي فرهنگي در اين زمينه شد.
 
وي با بيان اينکه تجزيه و تحليل آئين عزاداري ماه محرم از لحاظ شکلي و محتوائي ظرافت و دقت بيشتري را مي طلبد افزود: در سنوات گذشته مراسم دستجات عزاداري در اردبيل به صورت مطلوب و با نظم خاصي برگزار شده است که در اين ميان متوليان نهادهاي فرهنگي در بررسي اين مراسم بايد تهديدهاي و آسيبهاي موجود در عزاداري را به صورت شكلي و محتوايي در نظر گرفته و براي رفع آن اقدام کنند.
 
حجت الاسلام ستوده به برخي از راهكارهاي مبارزه با آسيبهاي عزاداري اشاره کرد و افزود: معرفي منابع معتبر و قابل استفاده در قيام حسيني، توجيه مردم از راه بيانيه‌ها و دستگاه‌هاي ارتباط جمعي و ايجاد حساسيت لازم درباره وقايع غير واقعي و دورغين، تأكيد بر بهره‌گيري از مجالس عزاداري در راه ارشاد و هدايت مردم، به ويژه در روزهاي تاسوعا و عاشورا كه اجتماعات بيشتر است و فرصت تبليغ، ممكن و استثنايي است و رعايت احكام و مقررات اسلام و توجه به اهميت آن در عزاداري‌ها، همچون رعايت نماز اول وقت و نماز جماعت از جمله مهترين راهکارها براي ارتقاء کيفي برنامه هاي عزادري ماه محرم مي باشد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل در ادامه مهمترين آسيبهاي موجود در عزادراي خياباني ماه محرم را اختلاط زن و مرد و استفاده از ابزار آلات موسيقي و.... عنوان کرده و بر ضرورت تلاش براي رفع اين آسيبها تاکيد کرد.
 
گفتني است، اين جلسه پنجشنبه 18 آبان در محل اداره كل تبلغات اسلامي اردبيل برگزار شد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.