دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > اردبيل مهد معرفت به حضرت سيدالشهداست 
اردبيل مهد معرفت به حضرت سيدالشهداست
اردبيل مهد معرفت به حضرت سيدالشهداست

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/22  
اردبيل مهد معرفت به حضرت سيدالشهداست
مديرکل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: اردبيل مهد معرفت به حضرت سيدالشهدا و عزاي سالار شهيدان حضرت اباعبدالله‌الحسين (ع) ‌است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي ستوده در حاشيه برگزاري مراسم افتتاحيه دهمين اجلاس بين‌المللي پيرغلامان حسيني در اردبيل در مصاحبه را روابط عمومي اظهار داشت: ميزباني اردبيل در دهمين اجلاس پيرغلامان حسيني در حقيقت نشان و نمودي از عظمت تاريخي اين خطه در دلدادگي به حضرت سيدالشهدا است که اميدواريم روز به روز اين عشق و ارادت تقويت شده و اين ديار به مهد صدور ارزش‌هاي حسيني و علوي تبديل شود.
 
وي با اعلام اينکه در اجلاس پيرغلامان حسيني در اردبيل جلوه‌هاي زيبايي از اين عشق و معرفت به نمايش گذاشته مي‌شود، تصريح کرد: در حالي در آستانه ماه محرم قرار گرفتيم که عشق حسيني جاي جاي اين ديار را پر از عطر معنويت و مهرباني کرده است که توسل و تمسک به اين حقيقت غير قابل انکار ما را در دنيا و آخرت سعادتمند مي‌کند.
 
حجت الاسلام ستوده خاطر نشان کرد: دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب در سه دهه گذشته کوشيده‌اند تا عظمت معنوي اين کشور را معيوب و داراي نقص جلوه دهند اما از اين بوستان معرفت گلي زيباتر از سال‌هاي گذشته مي‌رويد.
 
وي افزود: ما در حالي در سوگ و ماتم حسيني عزاداري مي‌کنيم که بشريت امروز تشنه معارف علوي، حسيني و فاطمي است و در الگوگيري از اين سيره مبارک بشريت با هم رقابتي عظيم و نزديک را آغاز کردند.
 
مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود، فرصت اجلاس دهم را يک فرصت استثنايي در معرفي توانمندي‌هاي اردبيل در عرصه معنويت و گرايش به ارزش‌هاي متعالي ياد کرد و ادامه داد: ما اگر بتوانيم نهايت خلوص و عشق بازي خود را در ساحت امام حسين (ع) در قالب اين اجلاس‌ها و همايش‌ها نشان دهيم به يقين در باور و اعتقاد بسياري از امت‌ها بهترين و شايسته‌ترين تحول را رقم مي‌زنيم.
 
حجت الاسلام ستوده در ادامه افزود: در بيداري اسلامي کشورهاي آزاديخواه دنيا از اين نظام و انقلاب روحيه عاشورايي و کربلايي گرفتند و با ايستادگي در برابر دشمنان و زياده‌خواهان جهان نشان دادند که ذره‌اي از اهداف و آرمان خود کوتاه نمي‌آيند.
 
وي گفت: ما در حالي امروز براي ملت‌هاي مسلمان پيغام آزادي، حريت و شرف داريم که مولا و مقتدايمان امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) نهايت حرمت ، عزت و شرف را در تاريخ به ثبت رسانده اند.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.