منو اصلی
اخبار تصويري
 • باید از هر فرصتی برای تحقق این مهم بهره گرفت.
  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل آئین‌ها و مناسبت‌های مذهبی را فرصت ارزشمندی برای ارتقا ارزش‌ها در جامعه و ترویج فرهنگ شهروند اسلامی دانست.

 • ترجمه آثار علمي بيگانگان از زمان امويان شروع شد و در عصر عباسيان بويژه در زمان هارون و مأمون به اوج خود رسيد.
  امام رضا(ع) روز يازدهم ذيقعدة سال 148 ق. در مدينه متولد شد. نام مادرش«تکتم» بود که بعد از تولد حضرت، از طرف امام کاظم(ع) طاهره نام گرفت. نام مادر حضرت را «نجمه» نيز گفته‌اند.

 • کارشناس امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از اجرای 15 نشست‌ دینی با عنوان «بانوی کرامت، الگوی دختران امروز» در اردبیل خبر داد
  سارا حقی گفت: با هدف گرامی داشت ایام فرخنده کرامت، مراسمی ویژه بانوان اردبیل در قالب نشست‌های دینی با عنوان «بانوی کرامت، الگوی دختران امروز» با حضور مبلغات اعزامی از تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار می‌شود.

 • حجت‌الاسلام مهدی ستوده گفت: جمعیت بانوان فرهیخته به‌عنوان تشکل و مجموعه‌ای قوی می‌تواند کمک حال سازمان تبلیغات اسلامی در بحث تبلیغ دینی باشد.
  حجت‌الاسلام مهدی ستوده، در نشست بانوان فرهیخته اردبیل که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد در سخنانی، به مسئله تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی اشاره و اظهار کرد: تبلیغ دین و توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه، نیازمند مردمی سازی و بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌ها و مجموعه‌های مردمی فعال در این عرصه است چرا که تأثیر گذاری و بازدهی بالایی را در پی دارد.

 • افعال انسان در مقام رتبه ثواب و اجر
  نصرت و یاري حضرت قائم(عج) با مرابطه: در«كافي» روایت شده از حضرت صادق(ع) كه در بیان این آیه فرمود: «اِصبِرُوا عَلي الفرائض و صابروا علی المصائب و رابطو علی الائمة(ع)»؛ بر سختي انجام واجبات صبر كنید، و یكدیگر را در صبر بر مصائب امر كنید؛ و تسلیت دهید، و براي ائمّه(ع) مرابطه نمایید یعني در مقام نصرت و موالات آن ها باشید.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل از اجرای ۲۲ هزار و ۲۶۰ نفر روز تبلیغ دینی در ماه رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری در استان اردبیل خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده،در سخنانی بر ضرورت اجرای جلسات سخنرانی با موضوع تبیین گام دوم انقلاب، تأکید کرد و افزود: در ماه رمضان امسال، تعداد ۷۴۲ نفر از روحانیون بومی و مستقر، در قالب ۲۲ هزار و ۲۶۰ نفر روز تبلیغ دینی به مناطق مختلف استان اردبیل اعزام می شوند.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2024
 بازدید امروز : 568
 کل بازدید : 1966592
 زمان بازدید : 0/3126
مقالات
الگوها و اسوه ها: فاطمه معصومه(س)
گلي از بوستان امامت
فاطمه معصومه(س) براي حضرت رضا(ع) فقط یک خواهر نبود و چنان نبود که محبت و احترامش به آن حجّت خدا، تنها به دلیل برادري و حسّ عاطفي باشد. گر چه هر دو از یک پدر و مادر بودند، لیکن فاطمه معصومه، تربیت شده برادرش علي بن موسي الرضا (ع) بود و آن چه از این امام معصوم فرا گرفته بود، افزون بر تربیتي بود که در دامان پدر و مادري شایسته یافته بود. شرایط ویژه زندگي او، سبب شده بود از پدر دور باشد و به برادر نزدیک تر.
 ٠٩:٤٧ - پنج شنبه ١٣ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
احاديث منقول از حضرت معصومه(س)
أنَسِيتُمْ قَوْلَ رَسُول ِاللّه(ص) يَوْمَ غَد ِ ير ِخُمٍّ، مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ فَعَلِي مَوُلاهُ وَ قَوْلُهُ(ص)، أنْتَ مِنِّي بِمَنْز ِلَة ِهَارُونَ مِنْ مُوسي؟!»
فاطمه معصومه(س)، از دختر امام صادق(ع) روايتي نقل مي كند كه سلسله سندش به حضرت فاطمه زهرا(س) مي رسد كه آن حضرت مي فرمايد: حضرت رسول اكرم (ص) فرمود: «آگاه باشيد! هر كس با محبّت آل محمّد بميرد شهيد از دنيا رفته است.»
 ٠٩:٤٤ - پنج شنبه ١٣ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اجمالي از زندگي حضرت فاطمه معصومه(س)
يکي از والاترين عناويني که نشان دهنده بلندي مرتبه علم و آشنايي کريمه اهل بيت (ع) با معارف بلند اسلام و مکتب حيات بخش تشيع است محدثه بودن آن حضرت مي باشد
نام شريف آن بزرگوار فاطمه و القاب ايشان«معصومه»، «فاطمه کبري» و«کريمه اهل بيت» است. پدرش حضرت موسي بن جعفر(ع) و مادرش«نجمه خاتون» مادر حضرت رضا(ع) است. آن حضرت اول ذي القعده سال(173 ه.ش) در مدينه منوره به دنيا آمد و از عالي ترين فضايل آن حضرت انتساب ايشان به بيت وحي و رسالت و امامت است او «بنت» رسول الله(ص) و«بنت» ولي الله و«اخت» ولي الله و«عمة ولي الله» است و اين امر خود سرچشمه ساير فضايل و کمالات معنوي و روحاني آن بزرگوار مي باشد.
 ٠٩:٣٩ - پنج شنبه ١٣ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حمایت های مالی از زنان در نظام حقوق خانواده از دیدگاه اسلام
"قاعده تسلیط" در فقه بیان می دارد که هر انسانی بر اموال متعلق به خود تسلط دارد
در نظام حقوق مالی اسلام به دلیل اهمیت نقش خانواده در تحقق اهداف و مصالح فردی و اجتماعی وجایگاه محوری زن در آن ،حمایت از حقوق زنان به شکلی است که تمام ابعاد زندگی ایشان رادر بعد طبیعی انسانی و معنوی شامل می شود .بدین منظور حقوق مالی زوجه در زمان برقراری علقه زوجیت و حتی پس از انحلال نکاح گستره وسیعی از آیات و روایات را به خود اختصاص می دهد ونوعی مصونیت قانونی زنان را درمسائل مالی و اقتصادی به ارمغان می آورد
 ٠٦:٤٠ - يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

 امام رضا عليه السلام

إنَّ اللّه َ عَزَّوَجلَّ... أمَرَ بِالشُّكرِ لَهُ و لِلوالِدَينِ فَمَن لم يَشكُر والِدَيِهِ لَم يَشكُرِ اللّه َ؛ 

امام رضا عليه السلام:خداوند به سپاسگزارى از خود و پدر و مادر فرمان داده است ؛ پس هر كه از پدر و مادرش سپاسگزارى نكند ، خداوند را سپاس نگفته است.

 

 

سخن روز

امام رضا عليه السلام :بكوشيد كه زمانتان را به چهار بخش تقسيم كنيد : زمانى براى مناجات با خدا ؛ زمانى براى تأمين معاش ؛ زمانى براى معاشرت با برادران و معتمدانى كه عيب هايتان را به شما مى شناسانند و در دل شما را دوست دارند ، و ساعتى براى كسب لذّت هاى حلال با بخش چهارم توانايى انجام دادن سه بخش ديگر را به دست مى آوريد. .

اوقات شرعی
ساعت
© Jbf-ar.org . All rights reserved.