چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > شهادت طلبي اولياء الهي 
شهادت طلبي اولياء الهي
شهادت طلبي اولياء الهي، مهمترين انگيزه شهداي دفاع مقدس است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/14  
شهادت طلبي اولياء الهي، مهمترين انگيزه شهداي دفاع مقدس است
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: وجود روحيه شهادت طلبي در برگزيدگان و اولياء الهي، متعالي ترين و مهمترين هدف و انگيزه شهداي دفاع مقدس است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، در اين مراسم حجت الاسلام مهدي ستوده مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل در سخناني به فلسفه ايثار و شهادت در فرهنگ اسلام اشاره کرد و افزود: ازبارزترين جلوه هاي ايثار و شهادت در دين تجلي پيدا مي كند و آنقدر حائز اهميت است كه دين اسلام ايثارگري و شهادت طلبي را در راه تعميق آرمان هاي مذهبي تشويق کرده و بيشتر از هر چيز ديگري بدان پرداخته است.
 
حجت الاسلام ستوده كشته شدن آگاهانه در راه خدا كه در راستاي گسترش اهداف الهي و اسلامي است را از اصول فلسفه ايثار و شهادت دانست و افزود: فرهنگ شهادت در دين اسلام در بردارنده ي مجموعه اي از آگاهي ها، باورها، اعتقادات و اعمالي است كه موجب تقرب انسان به عالي ترين درجه كمال يعني انتخاب آگاهانه مرگ در راه خدا مي شود.
 
وي افزود: در نگرش اسلامي شهادت در راه خدا از قداست و اهميت والائي برخوردار بوده و اولياء خدا و برگزيدگان همواره در طلب آن بوده اند و اين امر آنقدر ارزشمند است كه مي تواند براي شهيد بعنوان متعالي ترين انگيزه و هدف تلقي شود.
 
حجت الاسلام ستوده به فضايل شهيد در پيشگاه الهي اشاره کرد و افزود: فضيلت هاي بي شماري را مي توان به شهادت و ايثارگري برشمرد که وعده ي بهشت بر طبق آيات قرآن و روايات معصومين، كسب بالاترين نيكي، تقرب در جوار الهي، راحتي و آسودگي روح شهيد، استقبال بهشتيان از آنان، احترام انبياء نسبت به آنان، شفاعت اطرافيان، شريف ترين مرگ در راه خدا، آمرزش گناهان، تماس با فرشتگان هنگام شهادت از جمله آنها مي باشد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود به وظايف افراد جامعه در حفظ و حراست از خون شهداء و آرمانهاي دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: جوانان بعنوان نسل جديد بايد بدانند که آسايش و امنيت امروز مرهون ايثارگريها، فداكاريهاي شهداي انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس است و بايد بر اين نکته واقف شد که ملت ما با ارزش گذاري بر حركت شهدا و مقابله با فرصت طلبان، اجازه ي كوچكترين استفاده ي ابزاري از آنان را براي مقاصد سياسي و اقتصادي خود نخواهد داد و حركت در راستاي توسعه ي « فرهنگ ايثار و شهادت » يكي از نشانه هاي بارز آن است.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.