دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > دفاع مقدس فرهنگ عزت جبهه حق  
دفاع مقدس فرهنگ عزت جبهه حق
دفاع مقدس فرهنگ عزت جبهه حق و ذلت مدافعان کفر است

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/14  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: فرهنگ دفاع مقدس و مدافعان دلیر این سرزمین نمودی از حقیقت جبهه حق و باطل بودن جبهه کفر و الحاد است.
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز ایثار زنان و تجلیل از مادران و همسران شهید در اردبیل اظهار داشت: کمتر کسی احساس می‌کرد که ملت ایران از جنگ هشت ساله در نهایت پیروزی و حفظ عزت و غرور بیرون آید اما این کار به برکت خون شهدا و حضور مردم در عرصه و بالاتر از همه عنایت حق تعالی به دست آمد و ما مجبور شدیم جبهه کفر را به تسلیم واقعی وادار کنیم.
 
وی الگوگیری از شهادت‌طلبی اولیای الهی و سیره و سلوک ائمه اطهار را مهم‌ترین انگیزه در پیروزی دفاع مقدس و شهادت‌طلبی رزمندگان توصیف کرد و افزود: اگر جنگ تحمیلی ما تنها از شاخصه مادی و دفاع سرزمینی برخوردار بود شاید در ادامه آن خدشه و خللی به وجود می‌آمد اما به دلیل اینکه جنگ هشت ساله ما مقدس و برای دفاع از اسلام و ارزش‌ها و حقیقت نورانی مکتب سیدالشهدا بود هرگز خدشه و خللی در آن وارد نشد و ملت ایران تا پای جان با دشمن زبون جنگیدند و آنها را وادار به تسلیم کردند.
 
ستوده تصریح کرد: در این شهادت‌طلبی و افتخارآفرینی‌ها نقش زنان بی‌بدیل و در اوج عظمت نگاه و تبیین و تفسیر بود چرا که زنان ما با خلوص نیت در دفاع از رزمندگان و سنگرهای جهاد وارد میدان شده و بهترین حامی و پشتیبان رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی بودند.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: بارزترین جلوه‌های ایثار و شهادت که در دین اسلام تجلی پیدا کرده در میدان رزم با صدامیان خودنمایی می‌کرد به طوریکه ما امروز به واسطه این شهادت‌طلبی‌ها دشمن را در انتخاب و برگزیدن گزینه‌هایشان دچار اشتباه و خطا کردیم و اجازه ندادیم آنها در حمله به ایران و انجام برخی تحرکات میدان‌داری کنند.
 
وی شیطنت آمریکا و رژیم صهیونیستی را علیه جمهوری اسلامی ایران ناشی از ضعف و زبونی آنها توصیف کرد و ادامه داد: امروز ابرقدرت‌های پوشالی جهان در بدترین شرایط سیاسی و نظامی و اقتصادی خود به سر می‌برند و هرگز قادر نمی‌باشند کوچک‌ترین ضربه‌ای را به این انقلاب وارد کنند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بصیرت و هوشیاری جوانان این دیار را بسیار ضروری دانست و بیان کرد: ما امروز هر چه امنیت، آسایش و آرامش در این کشور داریم مرهون ایثارگران و فداکاری شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی هستیم که به یقین به دشمنان کوچک‌ترین فرصت تحرک و تعدی را نمی‌دهند.
 
ستوده در ادامه سخنان خود با تجلیل از رشادت زنان و بانوان ایثارگر و شهادت‌طلب در جنگ هشت ساله یادآور شد: زنان ما امروز در سنگربانی از این رشادت‌ها باید در اوج مرتبط حفظ حجاب و عفاف و دینداری قرار گرفته و از شرافت نظام اسلامی به شایستگی دفاع کنند.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.