دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > تحقيق و پژوهش اولويت فعاليت‌هاي جمعيت بانوان 
تحقيق و پژوهش اولويت فعاليت‌هاي جمعيت بانوان
تحقيق و پژوهش اولويت فعاليت‌هاي جمعيت بانوان فرهيخته و فعال فرهنگي ديني

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/08/14  
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: تحقيق و پژوهش براي آگاهي از نيازهاي فرهنگي و رصد آسيب‌هاي اجتماعي اصل اساسي و اولويت مهم در فعاليت‌هاي جمعيت بانوان فرهيخته بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي ديني است.
 
به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده در نشست تخصصي جمعيت بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي ديني استان اردبيل با اشاره به ضرورت توسعه فعاليتهاي اين جمعيت و نياز جامعه کنوني به ارائه نظرات کارشناسي در خصوص رفع معضلات و آسيبهاي اجتماعي بر امر تحقبق و پژوهش بعنوان اصل اساسي در اين زمينه تاکيد کرد.
 
وي به شاخصهاي مهم در فعاليت جمعيت بانوان فرهيخته اشاره کرد و افزود: جامع نگري و داشتن نگاه جامع به مسائل، احساس مسئوليت، توانائي اجرائي، عملياتي کردن ايده ها، توجه به سياستها، راهبردها و استرتژيک طرحهاي مورد نظر، کار تيمي داشتن، توجه به نگاه پيوست فرهنگي، اعتماد سازي و اعتماد به توانائي افراد از جمله مهمترين و اساسي ترين شاخصهاي فعاليت اين جمعيت مي باشد.
 
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فعاليت شايسته دبير و ارکان اجرائي جمعيت، بر توجه به توسعه اين فعاليتها در فضاي مجازي تاکيد کرد و افزود: فضاي مجازي مراجعان بسياري دارد و عمده كساني كه از اين فضا استفاده مي‌كنند، نسل جواني هستند كه بيشترين آسيب‌پذيري را در زمينه تعاليم ديني دارند، بنابراين به دليل گستردگي كاربران فضاي مجازي و بهره‌مندي بيشتر جوانان از اين فضا، ضرورت بيشتري براي استفاده از فضاي مجازي در راستاي تبليغ دين وجود دارد.
 
حجت الاسلام ستوده افزود: اگر ميان مبلغان اين موضوع فرهنگسازي شود كه كوتاه‌ترين، كم‌هزينه‌ترين و آسان ترين راه ترويج دين استفاده از فضاي مجازي است، قطعا آنها بيش از پيش وارد اين عرصه خواهند شد و زمينه‌سازي فرهنگي و فرهنگسازي در اين زمينه محقق خواهد شد.
 
وي با اشاره به ضرورت تحقيق و پژوهش و استفاده از راهکارها بدست آمده در فضاي مجازي تصريح كرد: همه كساني كه توان و استعداد تحقيق و پژوهش و تبليغ دين در فضاي مجازي را دارند و از تخصص و مهارت كافي بهره‌مند هستند، بايد در اين زمينه فعاليت ‌كنند که در حقيقت توان، دانش و مهارت لازمه تبليغ دين و توسعه فرهنگ اسلامي در فضاي مجازي است.
 
گفتني است، اين نشست پنجشنبه 6 مهر در محل خانه معلم سرعين برگزار شد.
© Jbf-ar.org . All rights reserved.