در حكومت اسلامى - يعنى حكومت فقيه عادل و فقيه متقى - هم حضور مردم هست، هم حضور معنويت و ارزشهاى اسلامى و حضور تقوا هست؛ اين، بالاتر از همه است.
منو اصلی
اخبار تصويري
 • امام هادي(ع) دهمين رهبر آسماني است که از سوي پيامبر گرامي(ص) براي اداره امور امت اسلامي معرفي شده است.
  رهبري و امامت هميشه رسالتي سنگين است که آسمان و زمين و کوه‌ ها از تحمل آن مي ‌گريزند و تنها فرزندان فاطمه و آموزش ديدگان مدرسه علوي(ع) با حول و قوه الهي مي ‌توانند، اين بار امانت را بر دوش کشند. عصر امام هادي(ع) عصر دشواري است که نمرود رداي ابراهيم(ع) بر تن دارد و فرعون عصاي موسي به دست گرفته است.

 • غدير در کلام معصومان
  علي(ع) و غدير: مردي خدمت اميرمؤمنان علي(ع) عرض کرد: بالاترين فضيلت خود را از سوي پيامبر(ص) به من خبر دهيد. حضرت فرمود: «پيامبر(ص) مرا در غدير خم منصوب کرد و وجوب ولايت مرا از طرف خداوند و به امر او اعلام فرمود».

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: برای ترویج ازدواج آسان و به‌هنگام، بایستی خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی همت و تلاش پیش از پیش نمایند.
  حجت الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: ازدواج امری مقدس و یکی از اساسی‌ترین راهکارهای دوری از آسیب‌های اخلاقی بوده و در راس ارزش‌ها قرار دارد.

 • در دنیای معاصر، یکی از مهم‌ترین مسائل فرهنگی و اعتقادی ابزار تبلیغ است.
  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بهره‌مندی از روش‌های نوین تبلیغی و استفاده از حضور نخبگان، فرهیختگان حوزوی، دانشگاهی و جوانان ایده‌پرداز در پرداخت به امور دینی ضروری است.

 • دبیر جمعیت بانوان فرهیخته استان اردبیل گفت: رعایت حجاب و عفاف نماد تربیت صحیح خانوادگی و سبک زندگی اسلامی است و جامعه را از آسیب و تهاجم فرهنگی مصون می‌دارد.
  ماهرخ الهیاری در نشست دینی که با موضوع حجاب در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) محله ژاندارمری اردبیل برگزار شد، گفت: حجاب، نماد عملی مسلمان زیستن است و عاملی در برابر تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی است باید گفت حجاب بانوان را در متمرکز شدن به سبک زندگی اسلامی کمک می‌کند.

 • کارشناس امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از اجرای 15 نشست‌ دینی با عنوان «بانوی کرامت، الگوی دختران امروز» در اردبیل خبر داد
  سارا حقی گفت: با هدف گرامی داشت ایام فرخنده کرامت، مراسمی ویژه بانوان اردبیل در قالب نشست‌های دینی با عنوان «بانوی کرامت، الگوی دختران امروز» با حضور مبلغات اعزامی از تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار می‌شود.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1817
 بازدید امروز : 494
 کل بازدید : 1983144
 زمان بازدید : 0/2344
مقالات
نگاهي به شيوه هاي رهبري امام هادي(ع)
امام هادي(ع) در نيمه ذيحجه سال 212 هجري در اطراف مدينه در محلي به نام «صريا»(1) به دنيا آمد.
روش هاي حکيمانه و کمالات علمي، معنوي انساني امام هادي(ع) سبب شد که آن بزرگوار در ميان کارگزاران حکومت و دولتمردان عصر خويش محبوبيت خاصي پيدا کند. مثلا هنگامي که هرثمه، آن حضرت را وارد بغداد کرد، اسحاق بن ابراهيم طاهري که والي بغداد بود
 ٠٧:٣٢ - شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام هادي مشعل دار هدايت
امام هادي(ع) در يک نگاه
آن حضرت به سال 212 ق. در نيمه ماه ذي حجه، ديده به جهان گشود2 و با قدومش ستاره اي ديگر در آسمان ولايت و امامت درخشيد. نام آن حضرت«علي» و مشهورترين لقب هايش«هادي» و«نقي» است.3 کنيه حضرتش «ابوالحسن»4 است و در ميان راويان حديث، به«ابوالحسن ثالث» شناخته مي شود.
 ٠٧:٣٠ - شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ولایت تکوینی و تشریعی علی(ع)
امیرمؤمنان علی بن ابی طالب(ع) به سبب شخصیت و نورانیت وجودی اش در عالم الوهیت، بر همگان ولایت دارد.
هر که رستگاری می خواهد می بایست از مسیر ولایت علوی بگذرد که مظاهر آن در اسمای اهل بیت(ع) جلوه گری می کند: لکل شی اساس و اساس الاسلام حبنا اهل البیت(ع)؛ برای هر چیزی اساسی است و اساس اسلام، محبت ما خاندان اهل بیت پیامبر(ص) است.
 ٠٧:٢٣ - پنج شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ولايت و اقسام آن
مقصود از واژه «ولايت» در بحث ولايت فقيه، آخرين معناي مذکور يعني «سرپرستي» است.
«ولايت» واژه اي عربي است که از کلمه «ولي» گرفته شده است. «ولي» در لغت عرب، به معناي آمدن چيزي است در پي چيز ديگر؛
 ٠٧:٢١ - پنج شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

رسول الله صلی الله علیه و آله:

 أعظَمُ أهلِ عَرَفاتٍ جُرما مِنِ انصَرَفَ و هُوَ یَظُنُّ أنَّهُ لَن یُغفَرَ لَهُ.

 

گناهکار ترین فرد در عرفات کسی است که از آن‏جا باز گردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

 

"بحارالانوار، ج ۹۹، ص ۲۴۸"

سخن روز

سزاوار است مؤمن هشت خصلت داشته باشد؛
در سختی ها با وقار، در گرفتاری صبور، در آسایش شاکر و به روزی خداوند قانع باشد، به دشمنان ستم نکند، از دوستان کینه و دشمنی به دل نگیرد، بدنش از او در رنج و مردم از او درآسایش باشند.

اوقات شرعی
ساعت
© Jbf-ar.org . All rights reserved.