چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > حجاب نمود حيات جامعه اسلامي است  
حجاب نمود حيات جامعه اسلامي است
مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت : حجاب نمود حيات جامعه اسلامي است .

 منبع : سايت تبيان اردبيل

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1390/12/08  
حجت الاسلام مهدي ستوده با اشاره به روز ملي حجاب وعفاف ، تاكيد و توصيه اسلام در باب رعايت حجاب و عفاف را تبيين کرد وافزود: جامعه بي‌عفت، جامعه در حال زوال و سقوطي است كه هميشه احتمال نابودي و مرگ آن مي‌رود.
 
وي با بيان اينكه در دين اسلام و از عصر پيامبر (ص) تاكنون امر حجاب و عفاف به دليل اهميت موضوع در جامعه به يك دغدغه و نياز تبديل شده است، تصريح كرد: اگر در جامعه نشانه‌هايي از حجاب و عفت ديده نشود آن جامعه ديگر كاركرد و كارآيي خود را در عرصه اجتماعي از دست داده است.
 
 
حجت الاسلام ستوده افزود : ‌برخلاف ساير اعمال در عمل به حجاب و عفت ظاهر امر بسيار حساس است اما در باطن نيز بايد به عفت درون و تقويت روحيه باطني بحث حجاب بيشتر دقت و تاكيد صورت گيرد.
 
وي به ادعاي برخي كشورها و رژيم‌هاي ضد ديني عليه حجاب اشاره كرد و ادامه داد: نه تنها در دين اسلام حجاب به معناي محدوديت براي زن نيست بلكه يك مصونيت حقيقي از لاابالي‌گري جامعه است.
 
وي افزود :‌ زناني كه از حجاب و عفت كامل برخوردار هستند از يك آرامش و امنيت كافي برخوردار بوده و چنان قدرت نفوذي پيدا مي‌كنند كه افراد حريص نمي‌توانند به ناموس ديگران نگاه كرده و يا نگرش مسموم داشته باشند.
 
حجت الاسلام ستوده خواستار بسترسازي لازم به منظور پوشش چادر در بين تمامي دانش آموزان در مدارس راهنمايي و دبيرستان شد و گفت: با هماهنگي آموزش و پرورش و مدارس دخترانه اين امر بايد در مدارس محقق شود.
 
© Jbf-ar.org . All rights reserved.