امام خمیني (ره) مي فرماید: نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است. براي این که زنان و بانوان افزون بر این که خودشان یک قشر فعال در همه ابعاد زندگي هستند، قشرهاي فعال را نیز در دامن خودشان تربیت مي کنند.
منو اصلی
اخبار تصويري
 • خداوندا! او را از شرّ آن چه آفريدي و پديد آوردي و ايجاد نمودي و پروراندي و تصوير نمودي در امان دار
  پروردگارا! بر محمّد و خاندانش درود فرست، و از دوستت، خليفه‌ات، حجّتت بر خلقت، و آن زباني که معرف توست و گوياي حکمت تو، و آن چشم بيناي تو در ميان مخلوقاتت، و گواه بر بندگانت... بزرگمرد مجاهد کوشا، بنده پناهنده به تو، دفاع کن.

 • درکتاب هاي تاريخ آمده است که مادر امام سجاد (ع) "شهربانو" دختر آخرين پادشاه ساساني" يزدگرد سوم" بوده است.
  پدر حضرت سجاد، امام حسين، درآن روزگار علاه بر همکاري با پدرش در اداره امور مسلمانان، فرماندهي سپاه اسلام را بر عهده داشت.

 • بصیرت انقلابی، هوشیاری و دفاع تمام قد از دین و انقلاب، عامل دشمنی بدخواهان انقلاب اسلامی با نیروی مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از کشور، چنان ایثار، فداکاری و رشادت به خرج داده که امام خمینی (ره) پس از گذشت دو سال از تشکیل آن، فرمودند؛ «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود».

 • وقتي خداوند، براي هدایت بشر، "راهنما" فرستاد و براي تعیین راه و پیمودن مسیر، "حجت" قرار داد، همه ابعاد را در نظر داشت.
  آن حضرت، تنها در كربلا اسوه ما نیست؛ الگو بودنش تنها در زمینه حماسه و خون و شهادت هم نیست؛ حتي در كربلا هم، فقط كربلاي حماسه و جهاد نبود و اوج صحنه هاي آن روز جاویدان هم، تنها شهادت امام و یارانش نبود.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بی شک رونق تولید متضمن حمایت از تولیدات داخلی است.
  حجت‌الاسلام مهدی ستوده با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغازین روز سال اظهار کرد: دلیل و ضرورت تأکیدهای مکرر رهبری نظام بر پیشرفت اقتصادی مشخص است و شاید تنها راه برون رفت کشور نیز از این همه هجمه‌ی بیرونی، صرفاً اتخاذ به رویکرد جهادگونه‌ی اقتصادی باشد که اولین گام این حرکت جهادگونه نیز از راه رونق تولیدات ملی و با اتکا به سرمایه‌های ایرانی میسر می‌شود.

 • مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل وحدت را عامل تحقق اهداف متعالی انقلاب اسلامی و غلبه بر توطئه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: ۱۲فروردین از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است.
  حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای ضمن گرامی داشت، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، وحدت ملت ایران اسلامی را عامل تحقق اهداف متعالی انقلاب اسلامی و غلبه بر توطئه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: ۱۲فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است که در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از ۲۵۰۰ سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی تغییر یافت.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1882
 بازدید امروز : 439
 کل بازدید : 1900635
 زمان بازدید : 0/2344
مقالات
نگاهي به سيره معصومين(ع) ازجنبه کار و فعاليت‌هاي اقتصادي
ارزش کار
ر سيره پيشوايان معصوم(ع) فعاليت ‌هاي اقتصادي افراد ارزش بالايي دارد. آن بزرگواران کارگران و توليد کنندگان را بسيار تشويق مي‌کردند. سيره عملي پيامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) اين بوده است که بار زندگي خود را شخصاً به دوش مي‌کشيدند
 ٠٧:٣٤ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ويژگي هاي دوستان اهل بيت عليهم السلام
عظمت آخرت در آنان
ولقد جلت الاخره في اعينهم حتي مايريدون بها بدلا؛ آخرت در نظرشان با عظمت است تا آن جا كه حاضر نيستند آن را با چيزي معاوضه كنند. اگر در جايي امر داير شود بين چيزي دنيايي و اخروي، آن چنان آخرت در نظرشان بزرگ است كه حاضر نيستند آن را با هيچ چيز دنيا عوض كنند.
 ٠٧:٢٥ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیمای حضرت علی اکبر(ع)
حضرت علي اكبر(ع) فرزند ابي عبدالله الحسين(ع) بنا به روايتي در يازدهم شعبان(1) سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود.
پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابيطالب(ع) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.(2) او از طايفه خوش نام و شريف بني هاشم بود. و به بزرگاني چون پيامبر اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امير مؤمنان علي بن ابيطالب(ع) و امام حسين (ع) نسبت دارد. ابوالفرج اصفهاني از مغيره روايت كرد: روزي معاويه بن ابي سفيان به اطرافيان و هم نشينان خود گفت: به نظر شما سزاوارترين و شايسته ترين فرد امت به امر خلافت كيست؟
 ١٠:٤٢ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
علي اکبر(ع) الگوي جوانان
ما جوانان به دنبال الگويي هستند که هم سن و سالشان باشد و در نشيب و فراز حوادث حضور داشته باشد.
علي که هفت ساله شد، به تمرين هاي فکري و آموزش هاي ديني پرداخت و با مراقبت هاي صحيح سنجيده پدر، بنيان هاي اعتقادي درروان او و شيوه هاي رفتاري در اعمال او رشدي بيشتر يافت.(4) روزي پدر، عبدالرحمان را به آموختن سوره حمد به فرزندش گمارد. وقتي آموزش تمام شد و علي در حضور پدر سوره حمد را قرائت کرد،
 ١٠:٣٥ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

امام سجاد عليه‏السلام :

وَ اَمّا حَقُّ الزَّوجَةِ فَاَنْ تَعْلَمَ اَنَّ اللّه‏َ عَزَّوَجَلَّ جَعَلَها لَكَ سَكَنا وَ اُنْسا فَتَعْلَمَ اَنَّ ذلِكَ نِعْمَةٌ مِنَ اللّه‏ِ عَلَيْكَ فَـتُـكْرِمَها وَ تَرْفُقَ بِها وَ اِنْ كانَ حَقُّكَ اَوجَبَ فَاِنَّ لَها عَلَيْكَ اَنْ تَرْحَمَها؛

حق زن اين است كه بدانى خداوند عزوجل او را مايه آرامش و انس تو قرار داده و اين نعمتى از جانب اوست، پس احترامش كن و با او مدارا نما، هر چند حق تو بر او واجب‏تر است اما اين حق اوست كه با او مهربان باشى.

  من لايحضره الفقيه، ج 2، ص 621، ح 3214

سخن روز

قلبهای پاک همواره انسان را به خیر و نیکی هدایت کرده و منبعی برای کسب خیرات و برکات دنیوی و اخروی هستند، این پاکی بواسطه ایمان و ارتباط عمیق با خداوند هستی‌بخش، نوعدوستی و شکرگزاری برای هرآنچه خداوند در اختیار ما قرار داده ایجاد می‌شود.

اوقات شرعی
ساعت
© Jbf-ar.org . All rights reserved.