دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > بيانات و سخنرانيها  > مدير كل  > حجاب والاترين دستاورد انقلاب است  
حجاب والاترين دستاورد انقلاب است
مديركل تبليغات اسلامي اردبيل:‌ حجاب والاترين دستاورد انقلاب است

 منبع : سايت تبيان اردبيل

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1390/12/08  
مدير‌كل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: والاترين و ارزشمندترين دستاورد انقلاب اسلامي ايران در حوزه اجتماعي و فرهنگي ترويج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه است.
 
حجت‌الاسلام مهدي ستوده ‌در نشست با اعضاي كميته بانوان دهه فجر اردبيل اظهار داشت: در قرني كه تباهي و سياهي بر جامعه حاكم بود فروغ انقلاب اسلامي سبب نجات زنان از تاريكي‌ها و عزت‌بخشي آنها در حوزه رفتارهاي اجتماعي و معنوي شد.
 
وي با بيان اينكه بعد از كشف حجاب رضاخاني بانوان ايراني در دوران نظام پهلوي شديدترين تنگناها و سختي‌هاي حضور در اجتماع را پشت سر گذاشتند با به ثمر نشستن انقلاب هويت تازه‌اي براي آنها احيا شد.
 
مدير‌كل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: براي حجاب و عفاف كه يكي از آرمان‌هاي نظام اسلامي است كاركرد مشخصي در جامعه تدوين شده است كه شايد به جرات مي‌توان گفت: ثمره و نتيجه آن ارتقاي سلامتي و حفظ هنجارهاي جامعه است.
 
 
ستوده توسعه و ترويج اين فرهنگ والا را وظيفه‌اي همگاني و خطير اعلام كرد و اظهار داشت: بالاترين معيار و ابزار در اين زمينه عمل به واجب امر به معروف و نهي از منكر است.
 
وي با يادآوري اينكه اين دستاورد عظيم به ميداني براي نشان دادن قدرت و تاثيرگذاري جوامع اسلامي تبديل شده است، عنوان داشت: همه ما وطيفه داريم قدر اين موهبت الهي را بدانيم و در صيانت و نگهداري از اين امر كوشا و فعال باشيم.
 
در ادامه اين نشست مسئول امور فرهنگي بانوان اداره كل تبليغات اسلامي استان اردبيل در سخناني با اشاره به اهميت موضوع حجاب و عفاف از تشكيل كارگروه حجاب و عفاف خبر داد.
 
سارا حقي خواستار بهره‌گيري از مشاركت بانوان براي فرهنگ‌سازي و تعميق باورهاي ديني جوانان و احترام گذاشتن به ارزش‌هاي متعالي دين و فرهنگ حجاب و عفاف شد.
 
منبع: خبرگزاري فارس
© Jbf-ar.org . All rights reserved.