وَ لَعَنَ اللَّهُ أُمَّةً قَتَلَتْكُمْ وَ لَعَنَ اللَّهُ الْمُمَهِّدِینَ لَهُمْ بِالتَّمْكِینِ مِنْ قِتَالِكُمْ بَرِئْتُ إِلَى اللَّهِ وَ إِلَیْكُمْ مِنْهُمْ وَ [مِنْ‏] أَشْیَاعِهِمْ وَ أَتْبَاعِهِمْ وَ أَوْلِیَائِهِمْ یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ إِنِّی سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمَكُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَكُمْ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَة
منو اصلی
اخبار تصويري
 • مسئولیت زنان پس از عاشورا
  علاوه بر حضور مستمر و سازنده زنان در جامعه در مقاطع خاصی از تاریخ، شرایط ویژه و استثنایی رخ می دهد که حضور آنان در صحنه های سیاسی – اجتماعی، ضروری می گردد. و نقش حیاتی می یابد. یکی از حوادث مهم و منحصر به فرد تاریخ اسلام، قیام امام حسین(ع) است که محصول مشترک ایثار و فدارکاری زنان و مردان می باشد.

 • در مکتب کرامت
  زندگي سومين پيشواي شيعيان جهان که براي آحاد بشر مايه فخر و مباهات و تمسک به راه و هدفش موجب قرب پروردگار و رستگاري در دنيا و آخرت مي باشد آکنده از پيش بيني ها و وقايع خارق العاده اي است که براي آن حضرت از هنگام ولادت تا شهادت اتفاق افتاد

 • مروري بر وقايع روز تاسوعا
  سخن از قيام پيامبران، امامان و مصلحان بزرگ تاريخ بسيار است كه در اين ميان حسين(ع) جايگاه ويژه‌اي دارد. او شاهد و وارث تاريخي است كه در آن جنايت و بيداد و نيرنگ و فريب به نهايت رسيده است. او مي‌ بيند كه اگر ساكت بماند همه چيز پايمال مي ‌شود. اين است كه مراسم حج را نيمه ‌كاره مي‌ گذارد و به سوي شهادت مي ‌رود.

 • بستن شریعه فرات بر امام حسین (ع) و یارانش و خبر ورود مسلم بن عوسجه به کربلا از وقایع روز هفتم محرم الحرام سال 61 هجری قمری است.
  در روز هفتم محرم الحرام سال 61 هجری قمری کوفیان حتی از آب بر امام حسین (ع) دریغ کردند و شریعه فرات را بر او و یارانش بستند. در این روز بود که خبر ورود مسلم بن عوسجه به کربلا اصحاب امام را شادمان کرد.

 • برخورد امام حسين(ع) با لشکر حرّ بن يزيد رياحي
  چون حضرت سيدالشهداء(ع) از بطن عقبه كوچ نمود به منزل شراف(به شيخ نشين) نزول فرمود و چون هنگام سحر شد، امر كرد جوانان را كه آب بسيار برداشتند از آن جا روانه گشتند و تا نصف روز راه رفتند. در آن حال مردي از اصحاب آن حضرت گفت الله اكبر حضرت نيز تكبير گفت و پرسيد، مگر چه ديدي كه تكبير گفتي؟ گفت درختان خرمائي از دور ديدم،

 • اساسي ترين مساله در هر مکتبي، حفظ و نگهداري آن از انحرافات و تضمين بقاي آن است
  بارها پيامبر گرامي اسلام(ص) فرمود: «حسين مني و انا من حسين»(1)؛ حسين از من است و من از حسينم. يعني نه تنها حسين فرزند من مي باشد، بلکه بقاي دين و آيين من نيز از اوست و اسلام به واسطه فداکاري و جانبازي او و يارانش باقي مي ماند.

سخن روز

   همانا عدّه اى خداوند متعال را به جهت طمع و آرزوى بهشت عبادت مى کنند که آن یک معامله و تجارت خواهد بود و عدّه اى دیگر از روى ترس خداوند را عبادت و ستایش مى کنند که همانند عبادت و اطاعت نوکر از ارباب باشد و طائفه اى هم به عنوان شکر و سپاس از روى معرفت، خداوند متعال را عبادت و ستایش مى نمایند; و این نوع، عبادت آزادگان است که بهترین عبادات مى باشد.

مقالات
با امام حسين(ع) در محضر قرآن
امام حسين(ع) از جمله انسان ‏هاي بي ‏نظير جهان هستي است که زندگي او با قرآن عجين شده بود
از امام حسين(ع) سؤال شد: از رسول خدا چه شنيدي؟ فرمود: شنيدم که مي ‏فرمود: خداوند کارهاي مهم و بزرگ را دوست مي ‏دارد و کارهاي پست و حقير را نمي ‏پسندد... و او«قل هواللّه احد» و نمازهاي پنجگانه را به من آموخت.
 ٠٨:٢١ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرين صحابي و نخستين زائر حسيني
اصحاب خاص تا آخر عمر در خط پيامبر و امامان بودند و از جانب آن بزرگوران مورد تأييد قرار گرفتند.
جابر بن عبدالله انصاري يار با وفاي پيامبر(ص) و شيفته حق و پاسدار جان برکف اسلام حدود پانزده سال قبل از هجرت در مدينه و در خانواده‏اي محترم، از خاندان«خزرج‏» متولد شد. پ
 ٠٨:١٤ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آثار و بركات تربت پاك سيد الشهداء(ع)
خاك مزار حسين(ع) سرمه چشم عاشقان و شيفتگانش بوده و ايشان را مجنون وار به سوي خود مي ‏كشاند.
فضيلت و آثار و بركاتي كه براي تربت حسيني است، براي هيچ تربتي و قطعه‏اي از قطعات زمين نيست. خاك كربلا قطعه‏اي از بهشت است كه خداوند قادر متعال به واسطه قدرداني از يك فداكار در راه دين كه تمام هستي خود را فدا كرده، در آن خاك، بركت و فضيلت و شفا قرار داده است.
 ٠٨:١١ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثواب عزاداري
وجود رواياتي كه ثواب عزاداري براي امام حسين (ع) را بي حد و مرز ذكر مي كند تاچه اندازه صحيح است؟
عزاداري براي سالار شهيدان، آقا اباعبدالله الحسين(ع) از بزرگترين اسباب تقرب به خداوند و داراي اجر و ثواب فراوان مي باشد. روايات بسياري در اين خصوص در كتاب هاي معتبر وارد شده كه در ميان آنها، احاديث داراي اعتبار كافي و قابل اعتماد نيز فراوان است.
 ٠٨:٠٥ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حديث هفته

عن الرضا (ع): 

يا دعبل! ارث الحسين (ع) فانت ناصرنا و مادحنا ما دمت حيا فلا تقصر عن نصرنا ما استطعت.


امام رضا (ع) فرمود: اى دعبل! براى حسين بن على (ع) مرثيه بگو، تو تا زنده ‏اى، ياور و ستايشگر مايى، تا مى‏توانى، از يارى ما كوتاهى مكن.

(جامع احاديث الشيعه،ج ۱۲، ص۵۶۷)


 

عنوان

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1845
 بازدید امروز : 299
 کل بازدید : 2009916
 زمان بازدید : 0/2533
© Jbf-ar.org . All rights reserved.