دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات 
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 566405
 بازدید امروز : 668
 کل بازدید : 1830838
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1719
اخبار > حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زرين ديگري در افتخارات مرد و زن ايراني به حساب مي آيد.


  چاپ        ارسال به دوست

حماسه نهم دي

حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زرين ديگري در افتخارات مرد و زن ايراني به حساب مي آيد.

حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زرين ديگري در افتخارات مرد و زن ايراني به حساب مي آيد. حماسه 9 دي نماد عزّت، استقلال و بصيرت مردمي است که تا پاي جان براي حفظ اصول اسلام و آرمان‌ هاي انقلاب ايستاده اند و با صداي رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دين آن ها بايستد در برابرتمام دنياي آن ها خواهند ايستاد. هر چند تحليل واقع بينانه و احصاء دستاوردها و ارمغان هاي اين حماسه بزرگ نيازمند فرصت و دقت بيشتري است، اما در اين مختصر به 9 دستاورد مهم حماسه بزرگ نهم دي 88 پرداخته مي شود.
 
 
1- انقلاب اسلامي انقلابي عاشورايي است، انقلابي برگرفته از مطالبات ديني، شعار هاي معنوي و شعورهاي متأثر از دينداري و دغدغه هاي اخلاقي، انقلابي که با الهام از نهضت خونين حسيني و به رهبري مردي از تبار پاکان، سلاله رسول الله(ص)، بزرگ مرجع عاليقدر، حضرت امام خميني(ره) آغاز شد و با همان مطالبات، شعارها و شعورها پيروز گشت و استمرار پيدا کرد. حضور حماسي مردم در راهپيمايي 9 دي سال 88 يک بار ديگر خاستگاه عاشورايي و ماهيت معنوي انقلاب را يادآور شد و پس از 30 سال به جهانيان و عوامل بي ‌خرد و کم فهم دشمن و فتنه گران داخلي و خارجي ثابت کرد که هنوز هم انقلاب و مردم انقلابي، خون حسين، پيام ‌حسين و مرام را حسين(ع) در بند بند وجود و لحظه لحظه عمر خويش حفظ نموده و هر لحظه که احساس وظيفه کنند با همان شور حسيني به ميدان آمده و توطئه دشمن و فتنه فتنه گران را به خودشان بر مي گردانند.
 
2- ولايت فقيه رکن رکين و عمود خيمه انقلاب است، مردم در طي سال هاي انقلاب جايگاه رفيع و نقش کليدي ولي فقيه را در هدايت سکان انقلاب در امواج سهمگين و طوفان ‌هاي مهيب بارها و بارها تجربه کرده اند، آنان به درستي تضعيف جايگاه ولايت فقيه را تضعيف ولايت معصومين(ع) و اطاعت از ولي امر را اطاعت از خدا، رسول خدا و ائمه(ع) مي دانند و بدان پايبندند، عشق به ولايت عشق به خداست و عشق به خدا کليد سعادت دنيا و آخرت است. فتنه گران به زعم خود پنداشتند با جوسازي، بي خردي، غوغا سالاري و اتهام تقلب نسبت به انتخابات و جسارت به مقام شامخ ولايت به اهداف پليد خود خواهند رسيد اما آن چه اتفاق افتاد زلزله مهيبي بود که در کانون ‌اصلي فتنه گران واقع شد و مردم ولايتمدار در يوم الله 9 دي با بيعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله خامنه اي و آرمان هاي امام راحل(ره) گور فتنه و فتنه گران را کندند و آنان را به زباله داني تاريخ فرستادند. حماسه نهم دي خط بطلاني شد بر پندارهاي غلط و خيال هاي باطل کساني که تصور مي کردند که رهبري از پشتوانه مردمي برخوردار نيست و با همين توهم تمام توان خود را در شکستن خيمه انقلاب بکار بردند. اما زهي خيال باطل، امت حزب الله يک بار ديگر اعلام کرد که هم چنان سرباز ولايت بوده و در اين راه کوچک ترين ترديدي به خود راه نخواهد داد.
 
3- حماسه 9 دي تمام محاسبات دشمن را به هم ريخت، دشمن در جريان انتخابات دهم رياست جمهوري با استفاده از بغض، کينه و بي بصيرتي برخي عوامل داخلي تمام عِدّه و عُده خود را جمع کرد و با عقبه اي بسيار حساب شده و برنامه ريزي شده وارد صحنه شد تا نقشه هاي شوم خود را عملي کند. اما سيل خروشان مردم آنان را زمين گير ساخت و اقتدار و محبوبيت نظام اسلامي بار ديگر را به رُخ جهانيان کشيد.
 
4- نهم دي ماه نمايش بصيرت انقلابي مردم بود. بصيرتي که غبارها و نقاب ها را کنار زد و چهره واقعي مدعيان و فتنه گران را نشان داد، چهره کساني که به خاطر رسيدن به قدرت از هيچ تلاشي حتي ضربه زدن به ريشه هاي انقلاب و ارکان رکين نظام اسلامي دريغ نکردند. چهره کساني که سال ها با نقاب انقلاب گري در صفوف مردم نفوذ کرده بودند و ولايتمداري را فقط در شعار و ظاهر و نه در عمل و رفتار از خودشان بروز داده بودند، يقيناً بزرگ ترين پيام حماسه نهم دي ضرورت بصريت مداري و پرهيز از غفلت بود.
 
5- يکي ديگر از دستاوردهاي مهم نهم دي، انسجام، وحدت و يگپارچگي مجدّد مردم بود. به لحاظ شرايط خاص انتخابات دهم و تبليغات و جوسازي گسترده و سوء تفاهمات ايجاد شده اختلاف، چند‌دستگي، مشاجرات و نزاع هاي فردي و اجتماعي صفوف متحد و منسجم مردم را به شدت تهديد مي‌کرد و راهپيمايي نهم دي، نقش بسيار مؤثر و معجزه آسايي در پيوند دوباره دل ها و جان‌ها ايفاء کرد و انسجام مجدد نيروهاي انقلابي با محوريت ولايت فقيه و رفع کدورت ها و سوء تفاهامات ناشي از فتنه گري دشمن را به ارمغان آورد.
 
6- ملي گرايي کاذب، اصلاح طلبي دروغين و نفاق لطمه هاي بسياري به پيکر انقلاب وارده کرده و استکبار جهاني را به نفوذ و رسوخ در بدنه انقلاب اميدوار کرده بود، اما با عنايت الهي و تدبير حکيمانه رهبر معظم انقلاب و حضور ميليوني مردم در نهم دي ماه آخرين ميخ بر تابوت معاندان، منافقين و فتنه گران زده شد و مرگ قطعي آنان رقم خورد.
 
7- حماسه نهم دي پيام مهم ديگري داشت و آن زنگ بيدارباش خواص بود. انتخابات دهم به خوبي اين مسئله را نمايان ساخت که سطح بصيرت توده مردم و عوام از بسياري از خواص بالاتر است، در واقع فريادهاي کوبنده مردم در راهپيمايي نهم دي تأکيدي مجدد بود به هشدارهاي مستمر رهبر بيدار انقلاب مبني بر هوشياري و بصيرت خواص و نخبگان جامعه. رهبر معظم انقلاب بارها و بارها نقش و جايگاه و تکاليف نخبگان و خواص را گوشزد کرده بود. معظم له به خواص توصيه کرده بود که هر حرف، هر اقدام و هر تحليلي که به دشمن کمک کند در مسير خلاف ملت است. ايشان به خواص هشدار داده بودند که خيلي مراقب باشند، مراقب حرف زدن، مراقب موضع گيري کردن و ... ولي برخي از خواص در اين امتحان مردود شدند و حضور آگاهانه مردم اين زنگ خطر را به صدا درآورد.
 
8- فتنه 88 با بهره گيري از حمايت آشکار و علني استکبار جهاني بخصوص آمريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي و تکيه بر امکانات رسانه اي مدرن و گسترده فضاي يأس و نااميد ي را در ميان انقلابيون و نهضت هاي مقاومت جهان حاکم کرده و نگراني ها و دغدغه هايي را دامن زده بود، اما تجلي غيرت و بصيرت عاشورايي امت حزب الله در روز 9 دي تمامي نگراني ها را برطرف ساخت و يک بار ديگر اقتدار معنوي نظام اسلامي در سطح بين الملل و اميد و نشاط دوستداران انقلابي در سطح جهان را به ارمغان آورد.
 
9- دشمن پس از آن که از مقابله نظامي و اقتصادي با نظام بهره اي نبرد به جنگ نرم روي آورده و مقام معظم رهبري نيز بارها با عناوين مختلف اين مهم را يادآور شده و توجه همگان بخصوص مسئولان و نخبگان را به ضرورت هوشياري در برابر جبهه فرهنگي معاند جلب نمود. فتنه 88 نمادي شفاف از سرمايه گذاري فرهنگي استکبار جهاني براي به زانو درآوردن نظام اسلامي با بهره گيري از عناصر داخلي بود ولي مردم با حضور آگاهانه و هدفمند خود پيام روشن و قاطع خويش را با صداي رسا اعلام نمودند که در جبهه فرهنگي نيز هم چون سال هاي دفاع مقدس، مقتدارنه، آگاهانه و با تجهيز سلاح ايمان، علم و بصيرت با محوريت ولايت فقيه از آمان ها و اصول اسلام عزيز و انقلاب اسلامي حراست نموده و اين مسير پر افتخار را تا فتح قله هاي فرهنگي و علمي جهان ادامه خواهند داد.
 
منبع: خبرگزاري مهر
 
 
 


٠٨:٢٠ - پنج شنبه ٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

© Jbf-ar.org . All rights reserved.