دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
صفحه اصلی > مقالات 
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 566392
 بازدید امروز : 633
 کل بازدید : 1830803
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/1250
اخبار > فتنه 88، تابلوي گويا و روشني از تاريخچه سال هاي اوليه بعد از پيروزي انقلاب را پيش روي نسل هاي سوم و چهارم انقلاب قرار داد به گونه اي که انگار در آن سال ها حضور مستقيم داشته و رخدادها و فراز و نشيب ها را به چشم خود ديده اند.


  چاپ        ارسال به دوست

فتنه 88 ثابت کرد «خامنه اي خميني ديگر است»

فتنه 88، تابلوي گويا و روشني از تاريخچه سال هاي اوليه بعد از پيروزي انقلاب را پيش روي نسل هاي سوم و چهارم انقلاب قرار داد به گونه اي که انگار در آن سال ها حضور مستقيم داشته و رخدادها و فراز و نشيب ها را به چشم خود ديده اند.

فرض کنيد چرخ زمان براي مدتي چرخش معکوس کرده است و شما در حالي که تمامي اخبار و اطلاعات چند ماه گذشته را در حافظه خويش داريد به خردادماه سال 1388 بازگشته ايد! انتخابات رياست جمهوري دهم با حضور بي نظير 85 درصدي و آراي 40 ميليوني مردم انجام گرفته و شما در ابتداي يک فصل 8ماهه که قرار است از 22خرداد آغاز شده و تا 22 بهمن 88 ادامه داشته باشد، ايستاده ايد. حالا فرض کنيد که قرار است اين مقطع زماني يک بار ديگر تکرار شود و اين بار، چگونگي عبور از فصل ياد شده را به ميل و اراده شما واگذار کرده و براي اين منظور دو گزينه پيش روي تان نهاده اند. گزينه اول؛ ادامه ماجرا به همان صورت و با همان رخدادهايي که قبلاً اتفاق افتاده بود و گزينه دوم؛ عبور از اين مقطع زماني به طور عادي و طبيعي و بي آن که فتنه اي در راه باشد. شما که فصل 8 ماهه 22 خرداد تا 22 بهمن ماه سال 1388 را قبلاً پشت سر گذاشته و از وقايع آن باخبريد، کدام گزينه را انتخاب مي کنيد؟! به يقين تمامي کساني که دل در گرو اسلام و انقلاب، اقتدار ميهن اسلامي و بهروزي مردم اين مرز و بوم دارند، گزينه اول را برمي گزينند و از فتنه بعد از انتخابات با همه تلخي ها و سختي هايي که داشت، استقبال مي کنند. چرا...؟! براي اين که امروزه از پايان شيرين آن ماجراي تلخ باخبرند و فتنه 88 را با توجه به دستاوردهاي کم نظير آن، يکي از بزرگ ترين موهبت هاي الهي مي دانند. در کلام خدا توصيه شده است که نعمت هاي الهي را بازگو کنيد و اما بنعمت ربک فحدث.
 
1-دشمنان بيروني انقلاب، مخصوصاً مثلث آمريکا، اسرائيل و انگليس که مديريت مستقيم فتنه 88 را برعهده داشتند، تمامي گروه ها، جمعيت ها و شخصيت هاي -بي شخصيت - تحت فرمان خود را به صحنه آوردند. در اين ميان، تکليف گروه ها و جرياناتي نظير بهايي ها، منافقين، سلطنت طلب ها، مارکسيست ها، انجمني ها، گروهک عبدالمالک ريگي، نهضت آزادي، جبهه ملي و مفسدان تابلودار اقتصادي روشن بود. آن ها هويت شناخته شده اي داشتند و همراهي آنان با مثلث ياد شده نه تازگي داشت و نه دور از انتظار بود. اما، مديريت بيروني فتنه در اقدامي ناشيانه - که احمقانه واژه مناسب تري براي آن است- تقريباً تمامي سرمايه ناشناخته و يا کمتر شناخته شده خود را در داخل کشور نيز به کار گرفت. افراد و گروه هاي طيف اخير به گواهي اسناد موجود از دو دهه قبل در پروژه موسوم به«طرح کنت تيمرمن» - مسئول وقت ميز ايران در سازمان سيا- شکار و به تدريج در جبهه اي موسوم به اصلاحات سازماندهي شده بودند. مثلث آمريکا، اسرائيل و انگليس اين طيف وابسته و کمتر شناخته شده يعني«خط نفاق جديد» را هم در نقش ستون پنجم به ميدان کشيده و هزينه کرد.
نتيجه آن که وقتي فتنه 88 با مديريت پيامبرگونه رهبر معظم انقلاب و هوشياري و ايستادگي جانانه مردم روبرو شد، چهره واقعي خط نفاق جديد نيز مرحله به مرحله از پرده بيرون افتاد و شبکه نفاق جديد که با صرف هزينه هاي کلان مالي، سياسي و اطلاعاتي سازمان هاي سيا، موساد و MI6 در داخل کشور شکل گرفته بود، فرو پاشيد و افراد و گروه هاي اين شبکه به مهره هاي سوخته تبديل شدند. افشاي چهره خط نفاق جديد و جراحي اين غده سرطاني را مي توان و بايد يکي از بزرگ ترين دستاوردهاي فتنه 88 دانست که بسيار آسان تر از آن چه انتظار مي رفت به دست آمد. گفتني است«ريچارد هاووس» مسئول شوراي روابط خارجي آمريکا از ائتلاف گروه هاي ضدانقلاب و اصلاح طلبان که تحت مديريت سازمان هاي اطلاعاتي غرب صورت گرفته بود، با عنوان«ائتلاف سفيد»! ياد مي کرد و جرج سوروس، صهيونيست نشان دار آمريکايي و حمايت کننده مالي، تبليغاتي- اسپانسر- کودتاهاي مخملي معتقد بود تضعيف اقتدار جمهوري اسلامي ايران، کمترين موفقيت اين ائتلاف است!... اما بعد از شکست فتنه، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي، زبان به ملامت همکاران آمريکايي و انگليسي خود گشود و با حسرت اعلام کرد «اصلاح طلبان در ايران بزرگترين سرمايه اسرائيل بودند» و... .
 
2- بازخواني وقايع صدر اسلام و عبرت گيري و بصيرت افزايي آن در شناخت خواص آلوده و يا گمراه، يکي ديگر از دستاوردهاي فتنه 88 بود. به عنوان نمونه -و فقط يک نمونه- شنيده و خوانده و در تاريخ مستند صدراسلام ديده بوديم که فاطمه زهرا(س) در فاصله بعد از رحلت رسول خدا(ص) تا شهادت خويش- 75يا 95 روز- شبانه به خانه شماري از خواص رفته و با آنان از«بايد»هاي فراموش شده و«نبايد»هاي از ياد رفته سخن مي گفت و اين که، چه زود سفارش هاي رسول خدا(ص) را از ياد برده ايد و اگر به ياد داريد و بر عهد پيشين استواريد، چرا در برابر انحرافي که مي بينيد لب به اعتراض نمي گشائيد؟! و... اما، برخي از آنان دل به چرب و شيرين دنيا سپرده و در پي آرزوهاي دور و دراز و نفس هاي هوس باز خويش، عهدي را که با رسول خدا(ص) بسته بودند، شکسته و پاسخ شان سکوت بود، يا سخنان دو پهلو... در فتنه 88 بار ديگر همان ماجراي تلخ در مقياسي ديگر تکرار شد. اين بار اما، مردم با مشاهده انحراف، سکوت و يا دوپهلوگويي برخي از خواص، ماجراي آن روزها را به خاطر آوردند و به فراست دريافتند که اين، همان است. ديگر مانند آن روزها با خواص نلغزيدند، چشم به«ولي» دوختند و از فتنه جهيدند و رهيدند و برخلاف آن روزها از خواص آلوده عبور کردند. خواص لغزيدند و رفوزه شدند و سقوط کردند. اگر ماجراي آن روزهاي صدر اسلام در اذهان ملت بازخواني نشده بود، چه کسي باور مي کرد شماري از کساني که حضور در کنار حضرت امام (ره) را نيز تجربه کرده اند به اين زودي عهد پيشين وانهند و در مقابل امام راحل و خلف حاضر او قرار بگيرند؟! پالايش برخي خواص آلوده دستاورد بزرگ ديگري بود که فتنه 88 در پي داشت. به برکت، عبرت گرفتن از تاريخ مشابه صدر اسلام.
 
3- نسل هاي سوم و چهارم انقلاب، اگر چه از چگونگي وقوع انقلاب اسلامي و نقش دشمنان و دوستان و بندبازان و منافقان در آن واقعه عظيم و رخدادهاي چند ساله پس از انقلاب کم و بيش باخبر بودند ولي بايد اذعان کرد از چند و چون ماجرا و مخصوصاً نقش جريانات و افراد چند چهره و ترفندهاي آنان اطلاع چنداني نداشتند. فتنه 88، تابلوي گويا و روشني از تاريخچه سال هاي اوليه بعد از پيروزي انقلاب را پيش روي نسل هاي سوم و چهارم انقلاب قرار داد به گونه اي که انگار در آن سال ها حضور مستقيم داشته و رخدادها و فراز و نشيب ها را به چشم خود ديده اند. منافقاني که از وطن دوستي دم مي زدند و وطن فروشي مي کردند. جرياناتي که سنگ مردم را به سينه مي زدند و با دشمنان خونريز و غارتگر مردم دست در يک کاسه داشتند. اراذل و اوباش آدم کشي که فرياد آزاديخواهي سر مي دادند، احزاب و گروه هايي که از اصلاحات دم مي زدند و سر در توبره شناخته شده ترين جرثومه هاي فساد و تباهي، يعني موساد و سيا و MI6 داشتند بي تمدن هاي قانون گريزي که از«جامعه مدني» سخن مي گفتند. نسل هاي سوم و چهارم انقلاب در جريان فتنه 88، چهره واقعي و بي نقاب آمريکا و انگليس و ساير مدعيان حقوق بشر و دموکراسي را به وضوح ديدند و بازيگري ستون پنجم دشمن را بي پرده مشاهده کردند. اسرائيل در غزه و لبنان خون زنان و مردان و کودکان را به زمين مي ريخت و نامزد فتنه گران، حاميان اسرائيل را«مردم خداجوي»! مي ناميد و... در فصل 8ماهه 22خرداد تا 22بهمن 88، کار روشنگري درباره هويت نفرت انگيز مثلث آمريکا، اسرائيل و انگليس براي نسل هاي سوم و چهارم انقلاب که مسئولان فرهنگي جمهوري اسلامي ايران مسئوليت آن را برعهده داشتند و طي سال هاي گذشته بر زمين مانده بود، به بهترين و گوياترين شکل ممکن صورت پذيرفت. اين نياز مبرم و ضروري را مثلث ياد شده بي آن که بداند و بخواهد از طريق سرويس هاي اطلاعاتي خود و به دست ستون پنجمي که در داخل کشور به کار گرفته بود، انجام داد! مگر نه اين که به گفته امام سجاد(ع) «حماقت دشمن شايسته شکرگزاري است» و در حديث ديگري آمده است که خدا به دست انسان هاي فاسق نيز دين خود را تأييد مي کند؟
 
4- طلوع دوباره امام خميني(ره) يکي ديگر از برکات بزرگ و دستاوردهاي فتنه 88 بود. در جريان اين فتنه و از آن جا که سران فتنه از پوشش«خط امام» براي پنهان کردن ماموريت بيروني خود استفاده مي کردند. انگيزه مراجعه به متن رهنمودها، سخنان و بينش و منش امام راحل(ره) با اشتياق فراوان در ميان مردم برانگيخته شد. مردم از يک سو، همراهي آشکار فتنه گران با دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب را مي ديدند و از سوي ديگر شاهد ادعاي سران فتنه و عوامل اصلي آن بودند که خود را پيرو خط امام(ره) معرفي مي کردند! از اين روي، فرهيختگان و دلدادگان واقعي امام(ره) که از برخورد منافقانه و نفرت انگيز سران فتنه باخبر بودند، براي نشان دادن نفاق و دورويي ستون پنجم دشمن و کساني که فريب پشت هم اندازي ها و ترفندهاي فتنه انگيزان را خورده بودند، براي آگاهي از واقعيت ماجرا، تنها راه چاره را مراجعه به آثار مکتوب و مضبوط حضرت امام(ره) مي ديدند. اين مراجعه که بايد از نقش برجسته صدا و سيما در آن تقدير کرد، از يک سو طلوع دوباره امام راحل(ره) را در پي داشت و از سوي ديگر، زمينه رسوايي سران فتنه و عوامل ميداني آن ها را خيلي زودتر از آن چه انتظار مي رفت، فراهم آورد طلوع دوباره حضرت امام(ره) و عطر دل انگيز رهنمودهاي روشنگر و گره گشاي آن بزرگوار، در نسل هاي اول و دوم انقلاب نيز جان تازه اي دميد و بايدها و نبايدهاي به فراموشي رفته و يا کمرنگ شده خط مبارک امام راحل(ره) را گوش زدي دوباره کرد.
 
5- اتحاد و يکپارچگي مردم که در حماسه 9 دي ماه و راهپيمايي چندده ميليوني 22بهمن به نمايش درآمد، يکي ديگر از دستاوردهاي عظيم فتنه 88 بود. مردم هوشيار و با بصيرت وقتي دست آشکار دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب و مخصوصاً مثلث منفور آمريکا، اسرائيل و انگليس را در فتنه ديدند و هجوم وحشيانه و نفرت انگيز سران فتنه و اراذل و اوباش اجاره اي را به ساحت مقدس امام حسين(ع)، حضرت صاحب الزمان(عج)، امام خميني(ره)، آتش زدن مسجد، قتل مردم بي گناه و... را مشاهده کردند، به وضوح دريافتند که ماجرا بسيار فراتر از دروغ تقلب در انتخابات و يا مخالفت با دولت است و دشمنان بيروني و ستون پنجم داخلي آن ها، اسلام و انقلاب و امام و رهبري و استقلال و اقتدار نظام اسلامي را نشانه رفته و سوداي تحويل اين مرز و بوم به آمريکا را در سر مي پرورانند. چنين بود که دشمنان از«باد»ي که براي تفرقه کاشته بودند، طوفاني سهمگين عليه خود و موجوديت خط نفاق جديد درو کردند و بيش از 20 سال برنامه ريزي، هزينه هاي کلان و فعاليت اطلاعاتي و امنيتي سازمان هاي جاسوسي آمريکا، اسرائيل و انگليس براي تفرقه افکني ميان مردم مسلمان ايران را به باد دادند. آيا اين دستاورد بزرگ که فتنه 88 زمينه آن را فراهم آورد شايسته شکرگزاري نيست؟ البته که هست.
 
6- درباره خاستگاه واژه«فتنه»- که در کلام خدا نيز بارها آمده است- گفته اند، به معني وارد کردن طلا در آتش است تا ناخالصي هاي آن گرفته شده و«عيار» واقعي آن به دست آيد. و از اين روي«فتنه» را«آزمايش» نيز ناميده اند. آيا کمترين ترديدي هست که دشمنان بيروني و دنباله هاي داخلي آن ها در جريان فتنه 88، علاوه بر استفاده از اهرم هاي سخت افزاري نظير آدم کشي، تخريب، آتش سوزي، حمله به مردم و... تمامي توان نرم افزاري خود را نيز براي مقابله با جمهوري اسلامي ايران و هر دو بخش جدا نشدني اسلاميت و جمهوريت آن به کار گرفتند. هزاران سايت اينترنتي، صدها شبکه تلويزيوني و راديويي، هزاران نشريه داخلي و خارجي، شبکه هاي عنکبوتي رسانه اي در تمامي ساعات و دقايق فتنه 88 به توهم پراکني، دروغ بافي، اهانت و در يک کلمه جنگ نرم عليه اسلام و انقلاب و مردم اين مرز و بوم مشغول بودند؟ و آيا مي توان انکار کرد که بصيرت و هوشياري مردم اصلي ترين و کارآمدترين حربه براي مقابله با جنگ نرم دشمنان است؟ بنابراين به آساني بايد - و مي توان- نتيجه گرفت که مردم پاکباخته و انقلابي ايران اسلامي به همان اندازه که در مقابل جنگ سخت دشمنان از جمله جنگ تحميلي 8 ساله با اقتدار و توانمندي ظاهر شدند، در عرصه جنگ نرم نيز از قدرت و قابليت هاي برجسته و مثال زدني برخوردارند. و بي ترديد بخش قابل توجهي از اين بصيرت را در چم و خم فتنه 88 تجربه کرده و به دست آورده اند.
 
7- و بالاخره اگر چه فهرست دستاوردهاي فتنه 88 نيز به تنهايي مثنوي هفتاد من کاغذ است و اين رشته سر دراز دارد، اما يادداشت پيش روي را با يکي از بزرگ ترين دستاوردهاي فتنه ياد شده به پايان مي بريم و آن اين که، پيروزي حماسي مردم در فتنه همه جانبه 88 بيش از همه و پيش از همه مديون مديريت الهي و پيامبرگونه رهبرمعظم انقلاب بوده است. فقط نگاهي گذرا به مراحل مختلف فتنه 88 به وضوح نشان مي دهد که هر جا، نه فقط مردم عادي، بلکه نخبگان و صاحب نظران مومن و متعهد«مو» ديده اند، آقا از«پيچش مو» خبر داده اند و آن چه که پيران خردمند در آينه نديده بودند، آقا در خشت خام مشاهده کرده اند... پس در يک کلمه بايد گفت؛ فتنه 88 بار ديگر بر واقعي بودن اين حقيقت تاکيد کرد که«خامنه اي، خميني ديگر است».
 
منبع: روزنامه کيهان
 
 
 
 
 


٠٨:١٣ - پنج شنبه ٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

© Jbf-ar.org . All rights reserved.